Relacja z meczu OKS Stomilowcy Olsztyn - Burza Barczewko

Do przerwy 0:1

2005/2006 - B klasa Stary Olsztyn
OKS Stomilowcy Olsztyn 2:1 Burza Barczewko
0:1
66' Piotr Radkiewicz
70' Piotr Radkiewicz
Bramki Paweł Mikołajczyk (k) 24'
Bramki OKS Stomilowcy Olsztyn: Łukasz Ozga Tomasz Romaniewicz Sebastian Joswowitz Mariusz Gregorczyk Łukasz Stankiewicz (30' Piotr Pankiewicz) Paweł Kacprzykowski (89' Jarosław Browarski) Łukasz Ćwil Bartłomiej Kania (74' Łukasz Wachowski) Bartosz Sacharczuk Łukasz Gomoła (65' Adrian Przychodzki) Piotr Radkiewicz
Burza Barczewko: Paweł Dublan Paweł Mikołajczyk Marcin Keller Sebastian Miszki Tomasz Miszki Krzysztof Kołodziejczyk Arkadiusz Dowiedczyk Krzysztof Subkowski Bartosz Jakobson Robert Moczulski Rezerwowi: Krzysztof Choiński, Piotr Tomczyk, Andrzej Olejnik, Mateusz Mikołajczyk
Szczegóły Sędzia:
Widzów: 60

Piłkarze OKS Stomilowcy Olsztyn sięgnęli po kolejne trzy punkty. W drugiej kolejce pokonali w Starym Olsztynie Burzę Barczewko 2:1. Zwycięstwo to dało drużynie drugie miejsce w tabeli.

Drużyna Jakuba Kacperskiego ponownie zgotowała mini horror swoim kibicom i rozegrała nierówne dwie połowy, do przerwy przegrywając 0:1. Na początku spotkania, zawodnicy obydwu drużyn stworzyli po kilka dobrych sytuacji. W 14 minucie Michał Moczulski wyprzedził debiutującego Tomasza Romaniewicza i strzelił niecelnie obok lewego słupka. Gospodarze odpowiedzieli trzema akcjami Bartka Sacharczuka, Łukasza Ćwila i Piotra Radkiewicza. Szczególnie Radkiewicz może mówić o pechu, gdyż dwukrotnie oddawał strzały, z czego raz trafił w bramkarza a przy dobitce w słupek. W 24 minucie, w niegroźnej wydawałoby się sytuacji Romaniewicz i kapitan naszej drużyny Sebastian Joswowitz faulowali napastnika gości w narożniku pola karnego. Sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamieniony został przez Pawła Mikołajczyka. Do końca pierwszej połowy Stomilowcom nie udało się wyrównać. W drugiej części gry Olsztynianie zaatakowali i praktycznie nie pozwolili zaistnieć gościom na boisku. W 66 minucie Ćwil pociągnął z piłką w stronę pola karnego, dograł do wychodzącego Radkiewicza, a ten po zwodzie pokonał Dublana. W 70 minucie Ćwil podał z rzutu rożnego do Kacprzykowskiego a ten dośrodkował, Radkiewicz ponownie dopadł do piłki i głową skierował ją do bramki. Burza próbowała jeszcze wyrównać, Kołodziejczyk niecelnie uderzał z rzutu wolnego a Mikołajczyk przestrzelił z 18 metrów. Olsztynianie mądrze broniąc się w końcówce spotkania utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego.

Autor: knu

Pomeczowe wypowiedzi

Jakub Kacperski (trener OKS): Cieszę się ze zdobycia 3 punktów, ale gra pozostawia jeszcze sporo do życzenia. Zbyt wiele chaosu i niedokładności w naszych poczynaniach, niemoc strzelecka i błędy w grze obronnej to przyprawia o ból głowy. Niemniej ponownie zdołaliśmy odrobić straty i wygrać mecz za co trzeba pogratulować zawodnikom. Wykazali się dobrym przygotowaniem kondycyjnym i druga połowa była już znacznie lepsza. Lecz z lepszym rywalem, a takim z pewnością będzie nasz najbliższy rywal Błękitni Stary Olsztyn - to może nie wystarczyć. Mamy tydzień na poprawienie wyżej wymienionych elementów.

Wysłuchał: knu

W niedzielę 28 sierpnia 2005 roku o godzinie 14 drużyna OKS Stomilowcy Olsztyn rozegra kolejne spotkanie ligowe w B-klasie. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie Burza Barczewko. Mecz odbędzie się na boisku w Starym Olsztynie.

Po pierwszym wygranym spotkaniu z Mewą Prejłowo Giławy 2:1 nasza ekipa owocnie przepracowała tydzień pod kierunkiem Kuby Kacperskiego i jest gotowa sięgnąć po kolejne trzy punkty. "Po pierwszym, historycznym zwycięstwie czeka nas mecz u siebie. W niedzielę trzeba potwierdzić to, że zwycięstwo w poprzedniej kolejce nie było przypadkiem i wygrać z zespołem z Barczewka. Inny wynik niż 3 punkty nas nie interesuje." - twierdzi przed spotkaniem trener OKS-u Jakub Kaceperski. Nasza drużyna przystąpi do spotkania z dwoma nowymi piłkarzami potwierdzonymi w WMZPN w ostatni piątek. Na boisku zobaczymy doświadczonego obrońcę oraz Bartka Kanie wypożyczonego z Warmii Olsztyn. Niepewny jest występ z powodu kontuzji Rafała Glinki. Z powodu remontu płyty w Olsztynie na sp25 mecz zostanie rozegrany w Starym Olsztynie, oddalonym o 1 km od olsztyńskiej dzielnicy Pieczewo.