Relacja z meczu Orzeł Olsztyn - OKS Stomilowcy Olsztyn

W derbach wygrał Orzeł

2005/2006 - B klasa Olsztyn
Orzeł Olsztyn 1:0 OKS Stomilowcy Olsztyn
0:0
72' Zakrzewski Bramki
Bramki Orzeł Olsztyn: Czemiawski Derbin Szczebiot Łochuski Mielewczyk Czosnek Kłodkowski Kurp Suchocki Garudziński Zakrzewski
OKS Stomilowcy Olsztyn: Kędzierski Glinka Gregorczyk Harań Jędrzejewski Kania Ćwil Wachowski [ 70' Stadnik ] Kacprzykowski [ 57' Pankiewicz ] Gomoła [ 45' Kaczmarczyk ] Radkiewicz
Szczegóły Sędzia:
Widzów: 100

Pierwszej porażki doznali piłkarze OKS Stomilowcy Olsztyn. W niedzielę na bocznym boisku (?) Warmii w olsztyńskich derbach na szczeblu b-klasy wygrał zespół Orła 0:1.

Mecz derbowy nie był porywającym widowiskiem sportowym. Bardzo kiepski stan boiska nie pozwalał na zaprezentowaniu wszystkich możliwości przez obydwie drużyny. Na popularnej "sacharze" odbyły się derby Olsztyna - długo oczekiwane przez kibiców w "Bundeslidze". O przebiegu spotkania nie ma co za dużo się do rozpisywania. Strzałów na bramkę z obydwu stron jak na lekarstwo. W pierwszej połowie w 32 minucie dogodnej sytuacji nie wykorzystał Łukasz Gomoła, w drugiej połowie sytuację do strzelenia bramki miał Mariusz Kaczmarczyk, ale zamiast uderzyć w kierunku bramki to podał do Piotra Radkiewicza. Jedyna bramką w meczu padła w 72. minucie. Bramkę strzelił napastnik Orła - Zakrzewski. Porażka Stomilowców wobec wygranej 7:2 Różnowa z Łęgajnami, zepchnęła nasz zespół na drugie miejsce w tabeli. W następną niedziele odbędzie się ostatni mecz ligowy w tym roku kalendarzowym. Na boisku w Starym Olsztynie podopieczni Jakuba Kacperskiego zagrają z Tempo Wipsowo.

W niedzielę na piaszczystym boisku na obiekcie sportowym przy ul. Sybiraków piłkarze OKS Stomilowcy Olsztyn zagrają wyjazdowe spotkanie z Orłem Olsztyn. Będą to derby miasta, a takie spotkania zawsze elektryzują kibiców nawet na poziomie b-klasy.

Podopieczni Jakuba Kacperskiego są liderami tegorocznych rozgrywek b-klasy w grupie szóstej. Nasz zespół po sześciu spotkaniach nie zaznał jeszcze goryczy porażki. W ostatnim spotkaniu OKS zanotował remis z drugim w tabeli Jarysem Różnowo. Bramki dla naszego zespołu strzelali Łukasz Gomoła oraz Łulasz Ćwil. Do derbowego spotkania piłkarze OKS-u przygotowywali się intensywnie na swoim boisku ZSO3 na Nagórkach. W tym spotkaniu zabraknie Tomasza Romaniewicza, którego zatrzymają sprawy służbowe. Na boisko może także nie wybiegnąć Sebastian Joswowitz, który w ostatnim spotkaniu doznał urazu i niewiadomo czy do niedzieli się wyleczy. Orzeł Olsztyn - zespół rozgrywający swoje spotkania na obiektach Warmii wobec remontu boiska przy ul. Jeziornej jest na trzeciej pozycji w tabeli. W ostatnim spotkaniu ligowym wygrali 3:0 z Błękitnymi Stary Olsztyn. W niedzielę o godz. 14:00 zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie, które przyciągnie sporą ilość widzów.