Piłkarki Stomilu Olsztyn odpadły z Pucharu Polski. Fot. stomilolsztyn.com

Piłkarki Stomilu odpadły z Pucharu Polski

26.10.22 15:05   -   0

Piłkarki Stomilu Olsztyn nie powtórzą wyczynu z poprzedniego sezonu, kiedy to podopieczne Marka Maleszewskiego awansowały do 1/8 finału Pucharu Polski. Tym razem olsztyńskie zawodniczki odpadły w pierwszym etapie rywalizacji.

Olsztynianki w losowaniu trafiły na Trójkę Staszkówka/Jelna, która na co dzień występuje w I lidze kobiet (drugi poziom rozgrywkowy w Polsce). Stomil nie rywalizuje w seniorskich rozgrywkach, a w Centralnej Lidze Juniorek U-17.

Pierwsza połowa w wykonaniu piłkarek Stomilu była dobra, ale niestety nie zakończyła się strzeleniem kilku bramek. Rywalki wykorzystały błąd w obronie i wyszły na prowadzenie, ale szybciutko po wznowieniu gry doszło do wyrównania.

Po przerwie piłkarki Stomilu grały dobrze do momentu stracenia bramki numer dwa w tym spotkaniu. Potem niestety straciły kolejne dwie bramki, a ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką 2:5.

0:1 - Wałaszek (20), 1:1 - Kowalczyk (21), 1:2 - Romuzga (53), 1:3 - Dudka (60), 1:4 - Romuzga (65), 2:4 - Kamińska (67), 2:5 - Romuzga (75)

Tagi: Stomil Olsztyn, Stomil Olsztyn - kobiety, Puchar Polski, Trójka Staszówka/Jelna