Bartoszycka 24, 11-100 Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński 0:3 OKS II Stomilowcy
Bramki Polonia Lidzbark Warmiński:
OKS II Stomilowcy: Marek Maleszewski - Paweł Kaszubski, Łukasz Komadowski, Bartosz Siedlik, Sebastian Spychała, Piotr Pająski, Tomasz Długołęcki, Marcin Przybyliński, Karol Miller, Piotr Kajda, Łukasz Karasiński [46' Marcin Bender]
Szczegóły Sędzia:
Widzów:

OKS II Stomilowcy Olsztyn odnieśli pewne zwycięstwo w 12 kolejce ligi okręgowej. Podopieczni Dariusza Maleszewskiego pokonali Polonię Lidzbark Warmiński 3:0. Dwie bramki strzelił Piotr Kajda.

Na prowadzenie w pierwszej połowie drużynę z Olsztyn wyprowadził Tomasz Długołęcki. "Ziomeczek" jak na pomocnika OKS II wołają koledzy z drużyny do siatki rywala trafił w 25 minucie spotkania. Już w pierwszej połowie goście powinni strzelić więcej bramek. Szans nie wykorzystywali m. in. Łukasz Krasiński oraz Piotr Kajda. Ten drugi popis swojego kunsztu strzeleckiego pokazał w drugiej połowie. Bramkarza Polonii pokazał dwukrotnie z bliskiej odległości w 53 oraz 72 minucie meczu. Pod koniec spotkania pięknym strzałem popisał się Łukasz Gomoła, grający wiceprezes OKS 1945 Olsztyn. - Nasz zawodnik uderzył z przewrotki. Po drodze piłka odbiła się od obrońcy Polonii. Szkoda. Byłaby to swoista nagroda dla Łukasza za trud jaki wkłada w pracę klubu - mówił po meczu inny pracownik rezerw - Emil Marecki.

- To już dziesiąta nasza wygrana w lidze okręgowej. Jesteśmy liderem rozgrywek i na pewno każdy z nas sobotę spędzi z uśmiechniętą twarzą. Jednak już od poniedziałku wracamy do ciężkiej pracy. Nasz cel jest oczywisty. Chcemy rundę jesienną zakończyć na pierwszym miejscu. Na to spotkanie wyszliśmy w nowym ustawieniu. W Polsce grają ustawieniem 4-2-3-1. Ja natomiast preferuje odwrócony trójkącik w środku pola przez co drużyna ustawiona jest bardziej ofensywnie. I przyniosło to pożądany skutek. Strzeliliśmy rywalom trzy bramki. - mówił po meczu Dariusz Maleszewski.

Polonia Lidzbark Warmiński będzie gościć na boisku w Bartoszycach podopiecznych Dariusza Maleszewskiego - OKS II Stomilowcy Olsztyn. Faworyt na papierze jest oczywisty. OKS II jedzie wygrać kolejne ligowe spotkanie.

Trener na każdym kroku powtarza o pełnej mobilizacji na przeciwnika i o lekceważeniu przeciwnika nie będzie mowy w tym pojedynku. W spotkaniu nie wystąpi Krzysztof Stankiewicz. Napastnik OKS-u ma uraz kolana. Treningi przerwał Wojciech Stryżko i ten zawodnik także nie jest brany pod uwagę przy wypisywaniu protokołu sędziowskiego.

Polonia Lidzbark Warmiński jest trenowana przez byłego zawodnika Stomilu - Adama Zejera. Polonia w dotychczasowych jedenastu kolejkach zgromadziła na swoim koncie trzynaście punktów. W roli gospodarza wygrali tylko jedno spotkanie, trzy zremisowali oraz ponieśli jedną porażkę. W ostatnim pojedynku Polonia wygrała wysoko 6:3 z Orlętami Reszel.

Polonia Lidzbark Warmiński swoje spotkania w roli gospodarza rozgrywa gościnnie w Bartoszycach. Stadion w Lidzbarku jest od tegorocznej wiosny remontowany.