Relacja z meczu DKS Dobre Miasto - OKS II Stomilowcy Olsztyn

2009/2010 - Liga okręgowa Dobre Miasto
DKS Dobre Miasto 0:2 OKS II Stomilowcy Olsztyn
0:1
Bramki Marcin Bender 3'
Piotr Kajda 74'
kartki Marcin Bender ż
Paweł Kaszubski ż
Bramki DKS Dobre Miasto:
OKS II Stomilowcy Olsztyn: Marek Maleszewski Marcin Przybyliński Łukasz Komadowski Piotr Sokołowski Łukasz Wasilewicz Marcin Bender Tomasz Długołęcki Piotr Pająski Wojciech Stryżko Karol Miller Piotr Kajda
Szczegóły Sędzia:
Widzów:

Relacja

Historia lubi się powtarzać. To przysłowie ewidentnie pasuje do spotkań OKS II z DKS Dobre Miasto. Stomilowcy wygrali 2:0. Bramki strzelali: Marcin Bender oraz Piotr Kajda.

Spotkanie było bardzo wyrównane. Dwa pierwsze strzały na bramkę w spotkaniu oddali zawodnicy gości. To przyniosło prowadzenie w meczu. Karol Miller pobiegł lewym skrzydłem i wyłożył piłkę dla Marcina Bendera, a ten z pięciu metrów pokonał bramkarza gospodarzy. DKS próbował wyrównać i trzeba przyznać, że tworzył groźne akcje. W bramce bardzo poprawnie zagrał Marek Maleszewski i był bardzo pewnym punktem w drużynie. Podobnie jak cała obrona olsztyńskiego klubu. 

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. DKS atakował, a Stomilowcy próbowali grać z kontry. Kolejna taka akcja przyniosła efekt w postaci zdobyczy bramkowej. Piotr Kajda, wypożyczony z Warmii Olsztyn, położył bramkarza w polu karnym i trafił do pustej bramki. Wynik mógłby być zdecydowanie większy jakby idealną sytuację wykorzystał pomocnik Karol Miller.

Autor: em


Zapowiedź

OKS II Stomilowcy zainaugurują rozgrywki ligi okręgowej na wyjeździe. Przeciwnikiem będzie druga drużyna w tabeli z poprzedniego sezonu - DKS Dobre Miasto.

OKS II Stomilowcy pojadą na to spotkanie bez Bartosza Siedlika i Łukasza Jędrzejewskiego. Zmiennika na bramce nie będzie miał także Marek Maleszewski, ponieważ w ostatnim spotkaniu sparingowym kostkę skręcił sobie bramkarz pozyskany z drużyny juniorskiej OKS 145 - Maciej Filipiak. Szansę debiutu w drużynie ma inny młodzieżowiec - Czuryłło Piotr.

W poprzedniej rundzie zespół Dariusza Maleszewskiego z gorącego terenu w Dobrym Mieście wywiózł cenne trzy punkty. Na zakończenie sezonu 2008 / 2009 Olsztyński Klub Sportowy na własnym boisku uległ DKS-owi 0:1.

Spotkanie na pewno będzie bardzo ciężkie dla obydwu zespołów. Smaczku widowisku dodaje fakt, że DKS jest trenowany przez Adama Łopatko, trenera juniorów OKS 1945 Olsztyn. Obydwa zespoły mają aspiracje na IV ligę. W Dobrym Mieście w sobotę powinny odbyć się bardzo ciekawy zawody piłkarskie.

Autor: em