Jurand Barciany 0:4 OKS II Stomilowcy Olsztyn
Sławomir Przybyliński 83'
Bramki Jurand Barciany:
OKS II Stomilowcy Olsztyn: (skład wyjściowy) 77. Marek Maleszewski - 4. Sławomir Przybyliński, 16. Marcin Wincel, 23. Łukasz Komadowski, 13. Paweł Kaszubski - 22. Bartosz Siedlik, 20. Dariusz Maleszewski, 5. Piotr Pająski, 7. Tomasz Długołęcki, 17. Wojciech Kardaś - 9. Radosław Białek.
Szczegóły Sędzia: Mariusz Śmiarowski.

OKS II Stomilowcy Olsztyn przed tym spotkaniem mieli nóż na gardle. W razie porażki zespół miałby identyczną ilość punktów co drugi w tabeli Znicz Biała Piska. Wygrana pozwoli patrzeć drużynie pozytywnie w przyszłość.

Ekipa Stomilowców nie musi oglądać się na innych, żeby wywalczyć upragniony awans do IV ligi. Podopieczni Dariusza Maleszewskiego muszą wygrać 2 z 3 ostatnich spotkań. W Barcianach Stomilowcy po pierwszej połowie remisowali z gospodarzami 0:0. Nasi zawodnicy stwarzali sobie sytuację, jednak brakowało zawsze ostatecznego wykończenia akcji.

W drugiej połowie już na początku Stomilowcy zdobyli szybko bramki i wszyscy mogli odetchnąć z ulgą. W 48 minucie z wielką sportową złością w pole karne wpadł obrońca Łukasz Komadowski i silnym strzałem z lewej nogi wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Na 2:0 gola strzelił Tomasz Długołęcki, który pięknym strzałem z 15 metrów pokonał bramkarza gości. Ten sam zawodnik na 3:0 podwyższył precyzyjnym strzałem z głowy. Wynik spotkania ustalił szarżujący na skrzydle Sławomir Przybyliński. Piłkarz Stomilowców minął na skrzydle obrońcę Juranda i odważnie wbiegł w pole karne, i oddał mocny strzał, któremu nie sprostał bramkarz Juranda.

W niedzielę w Barcianach drużyna prowadzona przez Dariusza Maleszewskiego zagra ciężki pojedynek z miejscowym Jurandem. Na mecz trener nie będzie mógł zabrać kolejnych piłkarzy...

W ostatnim pojedynku kontuzji nabawił się napastnik Łukasz Bogdanowicz. Zawodnik doznał urazu torebki stawowej. Pauzować będzie 2-3 tygodnie. W pomocy nie będzie mógł zagrać Tomasz Laskowski, któremu wyjazd uniemożliwiły sprawy osobiste. Krzysztof Pilski nie może grać z powodu czerwonej kartki otrzymanej tydzień temu w Bezledach.

Mimo tych kłopotów kadrowych Stomilowcy zapowiadają walkę o trzy punkty. Każdy ma świadomość, że to już nie są żarty. Po sobotniej wygranym meczu Znicza Biała Piska obydwa zespoły mają taką samą ilość punktów. Stomilowcy są na pierwszym miejscu ponieważ mają lepszy bilans bramkowy od rywali.

- Zwycięsto chciałbym zadedykować dla Marcina Przybylińskiego, który jest po ciężkiej operacji i powraca do zdrowia. - mówił po meczu trener olsztynian - Dariusz Maleszewski.