Piłkarki Stomilu Olsztyn zremisowały 1:1 z AZS-em UWM High Heels Olsztyn. Fot. Łukasz Kozłowski

Remis w derbach Olsztyna

11.02.24 21:33   em   0

Piłkarki Stomilu Olsztyn zremisowały 1:1 w derbowym spotkaniu z AZS-em UWM High Heels Olsztyn. Dla zespołu rywali była to pierwsza strata punktów w tym sezonie.

Spotkanie było bardzo wyrównane i podział punktów jest sprawiedliwym wynikiem. W pierwszej połowie na prowadzenie wyszedł zespół z Kortowa za sprawą Weroniki Dąbrowskiej. W drugiej połowie do remisu doprowadził Stomil za sprawą Leny Szczepkowksiej.

Dzięki temu remisowi zawodniczki AZS-u UWM zapewniły sobie zwycięstwo w I lidze i mogą się szykować do barażowego spotkania w walce o Ekstraligę. Piłkarki Stomilu Olsztyn cały czas mają szansę zająć na koniec drugie miejsce.

W tym meczu zespół prowadził Michał Alancewicz, bo Marek Maleszewski się rozchorował.

W nadchodzącym tygodniu piłkarki Stomilu zakończą rywalizację w I lidze kobiet futsalu. W czwartek (15 lutego 2024 roku o godzinie 18:15) olsztynianki zagrają z Włókniarzem Białystok, a w niedzielę (18 lutego 2024 roku o godzinie 14:00) zagrają z Ekosportem Białystok.

0:1 - Weronika Dąbrowska (5), 1:1 - Lena Szczepkowska (25)

Stomil Olsztyn: Kornelia Czasnojć, Małgorzata Milewska, Wiktoria Fidurska, Wiktoria Kowalczyk, Lena Szczepkowska, Oliwia Prusik, Alicja Wawrzeniak, Oliwia Kamińska, Aleksandra Bączek, Zuzanna Kowalczyk, Aleksandra Mroczkowska, Aleksandra Yeromenko.

Tagi: Stomil Olsztyn, Stomil Olsztyn - futsal, Stomil Olsztyn - kobiety, AZS UWM High Heels Olsztyn