Młodzi piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali z GKS-em Szczytno. Fot. Emil Marecki

Stomil III z awansem w Wojewódzkim Pucharze Polski

29.07.23 23:11   em   0

Piłkarze Stomilu III Olsztyn awansowali do kolejnej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Podopieczni Piotra Krztonia wygrali 3:1 z GKS-em Szczytno. Spotkanie odbyło się w sobotę (29 lipca 2023 roku) na boisku w Barczewie.

Mecz z reprezentantem A-klasy rozpoczął się niepomyślnie dla zespołu Stomilu. Po błędzie bramkarza piłkarze GKS-u Szczytno wyszli już w 2. minucie na prowadzenie. Do przerwy było jednak 1:1, bramkę w 33. minucie strzelił Sebastian Bielski, popisał się ładnym uderzeniem z bliskiej odległości od poprzeczki.

Po przerwie Stomil III nadal miał przewagę na boisku, a bramki zdobyli po wywalczonych rzutach karnych. Za każdym razem "jedenastki" pewnie wykonywał Kamil Napiórkowski.

- To było juniorskie granie - powiedział po meczu Piotr Krztoń, trener zespołu. - W pierwszej połowie mieliśmy bardzo dużą przewagę. Na początku straciliśmy kuriozalną bramkę, którą tracą zawodnicy, którzy uczą się tej piłki. Potem waliliśmy głową w mur, bo mieliśmy sporo sytuacji, której nie potrafiliśmy zamienić na bramkę. Brakuje nam umiejętności, na szczęście wynik dla nas korzystny. Dwa ewidentne rzuty karne, jedna akcja z bramki. Gramy dalej, kolejny przeciwnik przed nami, ale także dużo nauki.

Tym samym Stomil będzie miał dwóch reprezentantów w I rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski. W piątek (28 lipca 2023 roku) Stomil II Olsztyn wygrał 3:0 w Pasymiu z Błękitnymi.

• Stomil III Olsztyn - GKS Szczytno 3:1 (1:1)

0:1 - Kamil Rutkowski (2), 1:1 - Sebastian Bielski (33), 2:1, 3:1 - Kamil Napiórkowski (67, 90)

Stomil III Olsztyn: Stomil: 45. Jakub Wasilewski - 21. Szymon Kucharzewski, 10. Mirosław Psujek, 6. Kamil Napiórkowski, 5. Wiktor Krzywda - 18. Antoni Suwiński (63, 3. Kacper Merchel), 9. Maciej Niemier, 8. Kacper Szymański (75, 17. Michał Rynkowski), 22. Paweł Zajkowski, 12. Sebastian Bielski - 11. Maciej Kołakowski (57, 15. Wiktor Lewicki).