Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Pogoń Grodzisk Mazowiecki

22 lutego 2014 r.
godz. 14:00

Stomil Olsztyn 1:0 Pogoń Grodzisk Mazowiecki
1:0
30' Piotr Darmochwał Bramki
Bramki Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński (46 Dawid Mieczkowski) - Adrian Korzeniewski (68 Filip Francuz), Dawid Kucharski, Rafał Remisz (65 Patryk Nowak), Arkadiusz Mroczkowski - Piotr Darmochwał, Piotr Łysiak, Michał Trzeciakiewicz, Piotr Głowacki - Tomasz Bzdęga, Yasuhiro Katō.
Pogoń Grodzisk Mazowiecki:

W sobotę piłkarze pierwszoligowego Stomilu Olsztyn rozegrali dwa mecze sparingowe. Najpierw ulegli drugoligowej Olimpii Zambrów 1:2 (1:0), a następnie wygrali z trzecioligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:0 (1:0).

Honorowego gola dla "biało-niebieskich" w meczu z Olimpią zdobył w 17. minucie z rzutu karnego Paweł Łukasik.

Dzięki bramce z 30. minuty Piotra Darmochwała olsztynianie pokonali trzecioligową Pogoń Grodzisk Mazowiecki. W spotkaniu zagrał dwóch zawodników rezerw - Filip Francuz oraz Patryk Nowak.

- Problemem była dzisiejsza dyspozycja moich piłkarzy, ciężko wymienić chociażby dwóch, którzy zagrali na pierwszoligowym poziomie. Biorę to jednak na swoje barki z racji wczorajszego cięższego treningu. Chciałem zobaczyć jak na to zareagują piłkarze, teraz już wiem - kiepsko. Od przyszłego tygodnia zmieniamy rytm treningowy - ocenił dwa spotkania Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 06:08:33

90' Koniec meczu, Stomil wygrywa z trzecioligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:0 po bramce Darmochwała.
80' Kolejny rzut wolny z około 17 metrów dla Stomilu, ponownie Głowacki, tym razem nad bramką.
79' W przeciągu ostatnich dwóch minut dwie groźne sytuacje Stomilu. Najpierw dobrze z rzutu wolnego uderzał Piotr Głowacki, jednak golkiper gości był na posterunku, a chwilę później Bzdęga w sytuacji sam na sam zbyt mocno wypuścił sobie piłkę.
68' Kolejna zmiana w Stomilu. Filip Francuz zmienił Korzeniewskiego.
65' Patryk Nowak wszedł za Remisza. Trzeciakiewicz cofnięty na środek obrony.
53' Stomil miał swoją sytuację, Mroczkowski zagrał do Bzdęgi, ten dośrodkował w pole karne, gdzie Katō naciskany przez obrońców gości oddał lekki strzał, z którym bez problemów poradził sobie golkiper Pogoni.
46' W Stomilu jedna zmiana, w miejsce Leszczyńskiego na boisku Mieczkowski.
46' 15:04 - początek drugiej połowy.
45' Koniec pierwszej połowy, jak na razie prowadzimy z Pogonią 1:0.
30' GOOOOOOOOOOOLLLLLLL - PIOTR DARMOCHWAŁ. Trzeciakiewicz przejął piłkę w środku pola, przebiegł z nią kilka metrów, podał do wbiegającego w pole karne Darmochwała, który wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem gości.
16' Stomil miał swoją sytuację. Darmochwał dośrodkował piłkę w pole karne, doszedł do niej Piotr Głowacki, jednak strzelił prosto w bramkarza.
1' 14:11 - tym razem rozpoczął się mecz z trzecioligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

O godzinie 12:00 podopieczni Adama Łopatki zagrają z II-ligową Olimpią Zambrów. Po tym spotkaniu Stomil zagra z występująca w III lidze Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Piłkarze Stomilu mają za sobą lżejszy tydzień. "Biało-niebiescy" wchodzą już w rytm treningowy jaki będzie panował w trakcie ligi.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz ligowy Stomil zagra z ROW-em Rybnik 7 marca.