Artykuł

Piłkarze Stomilu Olsztyn wracają do treningów. Fot. Łukasz Kozłowski

Piłkarze Stomilu Olsztyn wracają do treningów. Fot. Łukasz Kozłowski

Stomil wraca do treningów. Co słychać w drużynie?

03.12.22 09:58   kyn, em   2  

Piłkarze Stomilu Olsztyn w poniedziałek wracają do treningów. Po dwóch tygodniach wolnego będą szlifować formę m.in. na olsztyńskich Dajtkach, a do tego rozegrają także dwa spotkania sparingowe.

W tym roku przygotowania do rundy wiosennej mają inny przebieg niż w latach poprzednich. Wszystko spowodowane jest faktem, że w Katarze trwa mundialowe szaleństwo. W Polsce ligi centralne zakończyły rywalizację przed startem mistrzostwa świata, a zawsze ostatnie mecze odbywały się na przełomie listopada i grudnia.

Stomil Olsztyn ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej rozegrał w połowie listopada, spotkanie zakończyło się zwycięstwem 4:0 z Zagłębiem II Lubin. Seria pięciu wygranych z rzędu spowodowała, że podopieczni Szymona Grabowskiego przynajmniej do pierwszego meczu w 2023 roku zajmować będą czwarte miejsce w II lidze.

W poniedziałek po dwóch tygodniach wolnego piłkarze Stomilu Olsztyn ponownie spotkają się na zajęciach. Jakie plany ma na ten okres sztab szkoleniowy Stomilu? - To będzie bardzo aktywny okres dla nas - mówi Szymon Grabowski, trener Stomilu. - Przebadamy zawodników pod kątem siły. Określimy maksymalne ciężary piłkarzy na poszczególnych ćwiczeniach. Będziemy także wprowadzać elementy taktyczne, które będziemy chcieli zobaczyć w dwóch najbliższych sparingach. Dalej będziemy przyglądać się zawodnikom wypożyczonym od nas i tym, którzy przyjadą do nas zaprezentować się w dłuższym wymiarze czasowym. Dużo czasu poświęcimy na zajęcia ogólnorozwojowe z trenerem judo.

Przez tydzień po ostatnim ligowym meczu Stomil testował zawodników, którzy mieli zaprezentować się w sparingu z GKS-em Wikielec, ale wtedy niestety mecz został odwołany z powodu niekorzystnych warunków pogodowych. Teraz będzie podobnie, w pierwszym tygodniu pojawi się liczna grupa zawodników, a w drugim będzie kilku piłkarzy. Stomil w listopadzie testował m.in. najlepszego strzelca śląskiej IV ligi Bartosz Nawrocki z Ruchu Radzionków. - Minusem dla tych piłkarzy było to, że nie zakończyliśmy mikrocyklu sparingiem, wtedy moja ocena mogłaby być pełniejsza. Na tę chwilę żaden z zawodników nie będzie zapraszany na dalsze testy.

Trener Stomilu Olsztyn Szymon Grabowski jest umówiony na rozmowę z prezesami klubu na temat przyszłości i w jakim kierunku będzie podążała drużyna na wiosnę. - Ja życzyłbym sobie transferu czterech zawodników, po jednym do każdej formacji, ale wiem, że to się nie uda. Bardzo ważną rolą dla mnie będą rozmowy indywidualne z zawodnikami, którzy tutaj są, pod kątem tego czy nadal będą się w 100 procentach angażować w sprawy Stomilu czy mają inny pomysł. Nie wiadomo dalej co z Jakubem Tecławem, wszystko zależy od tego w jakim składzie osobowym spotkamy się w styczniu - mówi olsztyński szkoleniowiec.

Podczas pierwszego tygodnia z zespołem nie będzie trenował Jakub Tecław, który ma za sobą testy w Wiśle Płock. Ostatecznie sztab szkoleniowy ekstraklasowego klubu nie zdecydował się na transfer, ale mają nadal bacznie przyglądać się piłkarzowi. Tecław decyzją sztabu szkoleniowego Stomilu ma na zajęciach pojawić się dopiero w drugim tygodniu grudniowych przygotowań.

Do Polski nie musi przylatywać dwóch obcokrajowców ze Stomilu. Werick Caetano przebywa obecnie w rodzinnych stronach w Brazyli, a Shun Shibata w Japonii. W olsztyńskiej drużynie jest jeszcze jeden obcokrajowiec Lukáš Kubáň, ale Czech przebywa obecnie w Olsztynie i normalnie będzie przygotowywał się z zespołem.

- Będą trenować według rozpiski indywidualnej, którą otrzyma także reszta piłkarzy na okres przerwy świątecznej. Musiałem tutaj inaczej podejść do tej dwójki piłkarzy z racji odległości jaką muszą pokonać do swoich krajów. Chcę żeby wrócili do nas wypoczęci i naładowani pozytywną energią. Wiem jak ważne są dla nich relacje z najbliższymi, zostali potraktowani troszeczkę inaczej, ale nie mogłem podejść do sprawy inaczej. Zawodnicy przebywający w Polsce na pewno to w pełni rozumieją.

Stomil Olsztyn ma rozegrać dwa spotkania sparingowe. Pierwsze już w najbliższy w piątek w Warszawie z rezerwami Legii, które prowadzi znany w Olsztynie Piotr Jacek. Drugim rywalem ma być Jaguar Gdańsk (IV liga), to spotkanie ma się odbyć na olsztyńskich Dajtkach. Po dwóch tygodnia treningów ma nastąpić przerwa świąteczna-noworoczna, a pierwsze zajęcia w 2023 roku zostały zaplanowane na 9 stycznia. W ostatni weekend lutego Stomil rozegra ligowe spotkanie z Polonią Warszawa.

Tagi: Stomil Olsztyn, Szymon Grabowski


Komentarze

  1. 03.12.22 16:54 EXTRA

    Miejmy nadzieję że nie . Przecież wiadomo że u nas nie ma jak w Portugalii - bez zim , taki mamy klimat.

  2. 03.12.22 13:59 Kleofas

    Nie potrzebnie śnieg spadł. Znowu pewnie odwołają sparingi.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!