Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. pixabay.com

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. pixabay.com

W czwartek badania na obecność koronawirusa

04.05.20 15:02   em   0  

50. osób ze Stomilu Olsztyn przebywa obecnie na izolacji sportowej. W czwartek (7 maja) wszyscy przejdą badania na obecność koronawirusa, wyniki badań powinny być znane po 24. godzinach.

29. piłkarzy, 10. osób ze sztabu szkoleniowego oraz 11. osób funkcyjnych muszą przejść obowiązkowe badania na obecność COVID-19. To jeden z punktów powrotu do ligowej rywalizacji.

Podobne badania przejdą wszyscy piłkarze klubów pierwszoligowych. Koszty pokryje ze swojego budżetu Polski Związek Piłki Nożnej.

Obecnie 50. osób ze Stomilu Olsztyn przebywa na izolacji sportowej. Starają się unikać kontaktu z przypadkowymi osobami. W kolejce do Galerii Warmińskiej w Olsztynie nie powinniśmy nikogo zobaczyć, ale trenujących w odosobnieniu indywidualnie jak najbardziej.

Wszystkie osoby objęte izolacją sportową codziennie muszą wypełniać formularz medyczny, który analizuje koordynator wyznaczony przez klub, a następnie pełen raport medyczny wysyłany jest do Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Obecnie wszyscy są zdrowi, nie zgłaszają niepokojących dolegliwości - mówi Daria Wołąziewicz, rzecznik prasowy Stomilu.

Po badaniach na obecność koronowirusa będzie możliwość treningu w małych grupach. Od dzisiaj na boiskach może przebywać maksymalnie sześć osób. Na koniec piłkarze wrócą do treningów grupowych. Przed startem I ligi, który planowany jest na początek czerwca, wszyscy ponownie przejdą badania na obecność koronowirusa.

Fortuna

Tagi: Stomil Olsztyn, Daria Wołąziewicz


Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!