Wyniki 7 kolejki I ligi: Korona i Miedź wciąż niepokonane

06.09.21 16:28   ta   0

Tylko cztery bramki zobaczyli kibice podczas 7 kolejki Fortuna 1 Ligi. Korona straciła pierwsze punkty, a spotkanie Stomilu oraz 3 inne mecze zostały przełożone na późniejszy termin.

7 kolejka Fortuna 1 Ligi zaczęła się od starcia bezbłędnej do tej pory Korony Kielce z niepokonaną drużyną Miedzi Legnica. Hit kolejki rozczarował jednak kibiców zgromadzonych na Suzuki Arena w Kielcach, ponieważ skończył się bezbramkowym remisem (0:0). Co prawda Korona na początku drugiej połowy zdołała zmieścić piłkę w bramce strzeżonej przez Pawła Lenarcika, jednak po analizie VAR gol został anulowany. W drużynie gości cały mecz rozegrał Jurich Carolina.

W jednym sobotnim starciu rozgrywanym na Stadionie Ludowym w Sosnowcu, miejscowe Zagłębie z Szymonem Sobczakiem w składzie bezbramkowo zremisowało ze Skrą Częstochowa w barwach, której 90 minut rozegrał Marcin Stromecki.

Niedzielne zmagania w Fortuna 1 Lidze zaczęliśmy od dużej niespodzianki i klęski ŁKSu Łódź na własnym stadionie (0:3). Lepsza od łódzkiej drużny okazała się Resovia Rzeszów - najbliższy rywal olsztyńskiego Stomilu.

W kolejnym niedzielnym starciu GKS Jastrzębie podejmował na własnym obiekcie spadkowicza z Ekstraklasy - Podbeskidzie. Goście w końcówce spotkania zdołali umieścić piłkę, co dało im skromne zwycięstwo (0:1) oraz awans w tabeli do strefy barażowej.

W ostatnim spotkaniu 7 kolejki rozgrywanym w tym tygodniu Odra Opole bezbramkowo zremisowała na własnym obiekcie z Widzem Łódź. W drużynie z Opola 85 minut rozegrał Miłosz Trojak. Natomiast w drużynie gości wystąpił Dominik Kun, który pojawił się na boisku w 57 minucie spotkania.

Aż cztery spotkania VII kolejki Fortuna 1 ligi zostały przełożone z powodu powołania zawodników do reprezentacji narodowej.