FCBartąg - komentarze (12 w ostatnich trzech miesiącach)

 1. 29.07.20 22:59 FCBartąg

  Odczepcie się od prezesa. Prowadzi na codzien szkółkę piłkarska w Suwałkach, a do tego dwie firmy tamże. Będzie miał czas to przyjedzie pożegnać piłkarzy. Może nawet znajdzie chwilę by poszukać jakiś nowych zawodników. Chyba nie sądzicie, że Stomil jest jego całym życiem. Widzieliście kiedykolwiek jakakolwiek jego wypowiedź, że chce być prezesem na lata?!

 2. 29.07.20 22:53 FCBartąg

  Ale, że nie bylo pytania o to jak pojechali na Okęcie po pieniądze za Małkowskiego? Przecież Matys miał najszybsze auto i przejął pieniadze przed lotniskiem, by potem przebijać się do Olsztyna. Wiózł 1.6 mln PLN na dzisiejsze, a wtedy to było warte więcej. Na lotnisku karki z klamkami straszyły piłkarzy przestrzeleniem kolan. Takie historie miał Stomil. A teraz ludzie narzekają, że prezes kwiatów nie wręczył piłkarzom.

 3. 29.07.20 22:45 FCBartąg

  Skoro piszecie, że Kaczmarczyk miał problem z przebiciem się do pierwszego składu po przyjściu do Stomilu. To moglibyście napisać przyczynę, że to przez wypadek samochodowy, gdzie kierował Bobo Kaczmarek. Rafał doznał złamania wieloodłamowego reki, czyli podobnie do Kubicy. Po czymś takim, nie dość że dostał się do pierwszego składu, to jeszcze zagrał dwa mecze w reprezentacji, grając w Stomilu. Teraz jest chyba trenerem w 4 tej lidze na Pomorzu. Dla mnie nr.1

 4. 29.07.20 18:38 FCBartąg

  Liczby Sobczaka to 3 bramki i 2 asysty na rundę. Karne może strzelać ktos inny, bo Sobczak i tak nie miał 100% skuteczności. Patrzmy dalej: bramki na wyjeździe przez cały sezon " 1 " i to z karnego. Jedynie będzie brakować fauli na nim, gdyż jest to wg Instat najczęściej faulowany piłkarz ligi. I te czerwone kartki przeciwników to też duża jego zasługa.

 5. 27.07.20 21:34 FCBartąg

  *Co za słownik. Ma być Hajda i Mosakowski.

 6. 27.07.20 21:33 FCBartąg

  Szota i Bondarenko są wypożyczeni i zdaje się straci statut młodzieżowca, więc będą kolejnymi? Teclaw jest nasz, ale też traci młodzieżowca. Po odejściu Gajdy to zostal nam Kosakowski z punktujących. Czyli w tym tygodniu przyjdzie 3-4 młodzieżowców na wypozyczenie?

 7. 24.07.20 16:57 FCBartąg

  Kasprzyk nie uzbierał jeszcze 270 minut. Jest zmiennikiem Szymona Lewickiego i potrzebuje zagrac jedną połowę przeciw Belchatowowi. Tychy mają wciaz szansę na baraże, więc szczerze by wyprzedzić Stomil, muszą zagrać 4 młodzieżowcami od deski do deski. A tylko 2 prezentuje poziom na pierwszy skład. Zobaczymy co będzie dla nich ważniejsze. My wyjdziemy młodymi, bo Warta już we wtorek gra baraż, więc z nami wyjdą rezerwami.

 8. 24.07.20 14:44 FCBartąg

  Jeżeli zagramy w wymienionym składzie to Tyskim i tak zabraknie około 100pkt. Tylko czy oni wyjdą w takim skladzie, jak wciąż mogą zagrać w barażach (ograją Bełchatów, a Nieciecza przegra z Odrą, Puszcza i Chrobry nie dostały licencji). No i wciąż nie zamknięto kwestii walkowerów dla Niecieczy. Oddalono protest Stomilu, ale właśnie Jastrzębie złożyło swoj, więc Stomil złożył odwołanie i Łukasz Wachowski zaczął naciskać by to załatwić przed zakończeniem ligii. Więc sprawy dziś przejęła Najwyżsa komisja odwoławcza przy PZPN. PSP wcześniej stwierdziło, że Grabowski nie mógł grać w Niecieczy, więc wygląda, że ktoś nam szykuje autostradę do baraży. Jak wygramy z Wartą (dla nich to sparing przed barażami), to przy walkowerze za Nieciecze to my zagramy w barażach.

 9. 14.07.20 12:31 FCBartąg

  A to nie Dylus zjadł Gazetę Olsztyńska na meczu, gdy był naszym trenerem, z artykułem gdzie pojechał po kibicach?

 10. 14.07.20 12:24 FCBartąg

  Ahh fakt. Tam to chyba Jop wskoczył nam na plecy. Ps. Tak myslalem, że się wpiszesz zaraz, bo pojawiło się słowo Jagiellonia, chociaz Petrochlewnię ostatnio wylapales, więc jeszcze czujność zachowujesz w tym wieku :)

 11. 14.07.20 00:55 FCBartąg

  Ja bym stawiał na Jurkowskiego choć nie na lewej obronie. Nie tylko był świetnym obrońcą, ale też świetnie bił karne. Zresztą strzelał słynnego karnego Sarnatowi, gdzie Sarnat pokazywal, że jest niegotowy i ostentacyjnie stał na środku, a Jurkowski strzelił z całej siły w niego ... i jakimś rykoszetem piłka wpadła do bramki, a my wygraliśmy z przepotezna wtedy Wisła. Szanuje go też jego prywatnie. Gdy miał kontuzje czy kartki to przychodził dopingować do młyna. Zawsze oczywiście w koszulce Metallici. Jeszcze znany był z tego, że nie dostawał żółtych kartek. Gdy grał w Łęcznej to mu zaczęli w telewizji nawet już liczyć kolejki bez kartki w stylu Łęczna vs ktoś tam 0:0 a Jurkowski 32 raz bez kartki. Zresztą jak dla mnie to samo to, że jest z ekipy mistrzów Polski juniorów Jagiellonii (chyba najsłynniejsza ekipa młodzieżowa w historii Polski) gdzie mieli rocznik: Daniel Bogusz, Marek Citko, Tomasz Frankowski, Mariusz Piekarski, Jacek Chanko, wystarczy by wygrać w cuglach nasz plebiscyt. Niestety czlowiek, który przywołuje tyle pozytywnych wspomnień przegrywa z...

 12. 13.07.20 00:31 FCBartąg

  O Taliku usłyszałem pierwszy raz, gdy obronił karnego na Euro. Tam mieli konkretną pakę i stanęli chyba na pudle. Połowa tej ekipy potem zdobyła srebro na igrzyskach. A po latach okazało się, że tego karnego strzelał Raul Gonzalez. W Stomilu to był kapitalny bramkarz. Przed końcem sezonu w II lidze, w meczu pr,eciwnik tak w niego wjechał, że pękła mu śledziona. Ale on dograł ten mecz i jeszcze przyszedł na następny trening. Dopiero wtedy Kulpaka chyba go wysłał go do szpitala i tam go zoperowali. Umiejętności miał o co nawet dziś można spytać Michała Listkiewicza, Onyszke, Bako itd. Ale to były czasy, gdzie połowę meczy się handlowało i bramkarz udowadniał klasę w reprezentacjach, a te były dostępne jak posmarowałes trenerowi. Tak czy inaczej, Talik to barwna postać i polecam redakcji podjechać do szkółki gdzie pracuje i zrobić wywiad rzekę. Choć z drugiej strony, mamy w Stomilu romantyczne wspomnienia z jego czasów w Stomilu, z których może nas brutalnie sprowadzić na ziemię. Ps. Nie głosowałem w plebiscycie, gdyż traktuje go jako plebiscyt popularności, a nie ranking. Małkowski jest wychowankiem i to co bronił, to był poziom międzynarodowy. Stanowił 50% wartości defensywnej drużyny. Kupił go sam Feyenord, w którym grali wtedy Dudek, Rząsa i Smolarek. Okoliczności transferu są dość osobliwe i też proponuje młodszym czytelnikom ten temat. PS2. Jeszcze Sidorczuk poszedł że Stomilu do grającej w Lidze Mistrzów ekipy tj. Szturm Graz, oraz Krzysztalowicz poszedł do Legii. W tych trzech przypadkach, nasi bramkarze wykazywali się umiejętnościami, które powinny wystarczyć na wygranie plebiscytu. Ale zasady są jednak skierowane pod młodszych kibicow, którzy mają prawo nie pamiętać tych czasów i ludzi, którzy byli najlepsi w Polsce i grali u nas.

FCBartąg

FCBartąg

Zarejestrowany: 07.03.20 15:42

Ocena komentarzy użytkownika

0   12   0%