waldi812 - komentarze (139 w ostatnich trzech miesiącach)

 1. wczoraj, 19:52 waldi812

  Oczywiście zupełnie odrębną kwestią pozostaje fakt, że takie kwestie jak dalsze finansowanie klubu po lutym 2021 przez Gminę Olsztyn powinno być cyrklem docyzelowane w umowie z miastem przez prokurenta, nie wiem co on w tym czasie robił, jadł bułkę z bananem? To trzeba było zwalczyć głód i skupić się na literalnym postanowieniu w umowie, a nie teraz wznosić ręce do niebios, że miasto nie chce się dorzucić. No dzieciaki, wy, dwa Michały, stare lisy z wielkiej warszawki, dały się ograć jak w bajce pinokio Grzymowiczowi?

 2. wczoraj, 19:12 waldi812

  To jest oreambuła umowy i cele, jakie przyświecają stronom, które ją zawierają. Jak widac w przyszłości cel został ukierunkowany na awans do Ex to raz, osiągnąć go można tylko przy nakładach finansowych, bez szczegółów kto i jak ma partycypować w kosztach, ale z pewnością nie świadczy to o tym, że Gmina nie powinna przekazywać żadnych środków, skoro cele są tak górnolotne. Druga sprawa to wprost napisane w umowie, że zapewnienie dalszego funkcjonowania klubu jest jednym z obowiązków stawianych przez lokalną społeczność władzom Gminy. Mowa wyraźnie o obowiązku gminy. Trzecia sprawa, budząca śmiesznośc to wzmianka o regionie kojarzącym się z sukcesem, sportowym stylem życia, w którym są idealne warunki do uprawiania sportu :):):)

 3. wczoraj, 18:49 waldi812

  Panie Grzymowicz i Panie Brański, zawierając umowę w lipcu 2019 roku wpisaliście do preambuły umowy to: "Zważywszy że celem i intencją stron jest doprowadzenie w przyszłości do nawiązania przez klub piłkarski Stomil Olsztyn do najlepszego okresu w historii klubu i uzyskanie awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej (Ekstraklasy) oraz do regularnego udziału w rozgrywkach Ekstraklasy, co istotnie przyczyni się do promocji regionu Warmii i Mazur, w tym w szczególności miasta Olsztyn, jako regionu kojarzącego się z sukcesem, sportowym stylem życia, w którym są idealne warunki do uprawiania sportu, co z kolei przyczyni się do uzyskania przewagi konkurencyjnej regionu Warmii i Mazur, w tym w szczególności miasta Olsztyn, w zakresie turystyki i rekreacji". I drugi: "Zważywszy że klub piłkarski Stomil Olsztyn istnieje nieprzerwanie od 1945 r. i jest najbardziej utytułowanym piłkarskim klubem w regionie Warmii i Mazur, posiadającym bogatą historię, w tym w szczególnośći w postaci występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce przez 8 sezonów, przez co na stałe stał się istotnym elementem tożsamości lokalnej społeczności, w wyniku czego zapewnienie jego dalszego funkcjonowania jest jednym z obowiązków stawianych przez lokalną społeczność władzom Gminy". Piotr Grzymowicz się pod tym podpisał, to jak to jest szanowny panie, jak można zapewnić dalsze funkcjonowanie klubu przez gminę, jeżeli nie przez wsparcie finansowe? W jaki sposób gmina chciała awansowac do Ekstraklasy i regularnie w niej występować, jeżeli nie przez wsparcie finansowe?? Chyba, że pan Grzymowicz nie rozumie, co podpisał, ale to go dyskredytuje i powinien ustąpić z dumnie piastowanego stanowiska.

 4. wczoraj, 18:22 waldi812

  Obserwator rozumiem, że z Twojej strony to jest taktyka persyflażu?

 5. wczoraj, 14:20 waldi812

  We wrześniu to co najwyżej wypijesz z Czerkasowem na widzeniu w ZK Barczewo, a prokurent napisze na tt "kolejny cel osiągnięty":):)

 6. wczoraj, 13:29 waldi812

  Od dnia zawarcia umowy z dnia 13 lipca 2019 roku Gmina Olsztyn przekazała ok. 11 mln złotych, ostatnia uchwała w tej sprawie miała być podjęta do 15 lutego 2021 roku i na tej podstawie miasto miało przekazac kwotę 2,7 mln złotych. Michał Brański zobowiązął się do objęcia akcji za kwotę 4 mln złotych. Spółka 10x S.A. Brańskiego posiada ok 84% akcji, Gmina Olsztyn i PWiK ok. 16%. Chyba widać, jak rozkłada się proporcja w finansowaniu klubu zarówno przez miasto jak i większościowego "Inwestora". Brański chciał wyłożyć obecnie kolejne 4 mln przy założeniu, że miasto miało znowu w większosci finansować klub w większym zakresie niż większościowy "Inwestor". Przy całym negatywnym stosunku do podejścia miasta w przedmiocie sportu, biorąc pod uwagę dotychczasowe wykorzystanie środków przez większościowego "Inwestora", jakie Brański miał argumenty w rozmowie z miastem o dalszym finansowaniu klubu przez Gminę Olsztyn?

 7. wczoraj, 12:38 waldi812

  Dobry bilans "trenera" Głowackiego, co niewątpliwie otwiera ekspektatywę do zatrudnienia na stanowisku adekwatnym do potencjału coacha rezerw.

 8. wczoraj, 10:34 waldi812

  Inna sprawa to wpływ tych wszystkich biało-niebieskich serc na kondycję finansową klubu. Brański dzięki temu miał dobry punkt zaczepienia, skoro nawet piłkarze i trenerzy go sabotują. Zrobił się krąg wzajemnej adoracji biało-niebieskich serc, dzięki temu takie persony jak Bucholc, Klepczarek, Lech, Głowacki zapiszą się w annałach klubu jako współgrabarze, tuż obok kolejnej "legendy" Czereszewskiego. Jak to powiedział kiedyś Łazarek i tyczy się to tych wszystkich pseudo - legend: "mogłeś być królem,a jesteś chujem". Inna sprawa, że kto wprowadził ich na salony, jak nie Michał Brański, nie wzięli się przeciez z niczego.

 9. wczoraj, 10:16 waldi812

  Jeszcze niedawno był komunikat Michała Brańskiego, że środki z pjs posłużą w okienku letnim do wzmocnień transferowych, a to figlarz. Większość przewidywała scenariusz wyjścia "Inwestora", gdy skończą się pieniądze z miasta. A jakie argumenty miał Szanowny "Inwestor: w rozmowach z Grzymowiczem? Ze kasa została totalnie przepalona, a klub szoruje po dnie tabeli, staczając się po równi pochyłej? Oczywiście teksty o braku wspracia ze strony miasta i narzekanie na infrastrukturę tracą rację bytu, gdyż "Inwestor" doskonale wiedział, jakie jest nastawienie miasta do kwestii klubu i trudni było liczyć na jakąkolwiek zmianę w tym zakresie, tym bardziej na budowę nowoczesnego stadionu i zaplecza sportowego. Problemem pozostaje fakt, że umowa z dnia 13 lipca 2019 roku zabrania zbycia akcji klubu przez "Inwestora" do dnia 31 grudnia 2021 roku, chyba że wszystkie strony umowy, a więc również Gmina i PWiK wyrażą zgodę na zbycie i nabywcę akcji. Tak więc rozstanie nie będzie takie proste i natychmiastowe, jak to obwieścił na TT Miłościwie nam panujący Michał Brański. Ale co tam, ważne, że prokurent otworzył pub na starówce i będziemy się mogli emocjonować meczami na szklanym ekranie, biznesy się kręcą!

 10. 16.05.21 08:51 waldi812

  Pomysł, żeby wykupić całą pulę betów, wejść na stadion i krzyknąć parę haseł co się myśli o postawie kapiszonow, a następnie gremialnie opuścić trybuny i pokręcić się pod stadionem byłby warty przemyślenia.

 11. 15.05.21 22:11 waldi812

  Mea culpa i...? To nie wystarczy, żeby absolwowac Klepczarka, intencjonalnie i z premedytacją ustawiał skład wspólnie i w porozumieniu z grupa starszaków, wyniki żadne, poziom fatalny a skarbiec z pjs świeci pustkami. To nie przedszkole, że powie się przepraszam. Prokurent szuka kelnerów do nowo otwartego pubu, więc dla niektórych piłkarzy i trenerów pojawią się szansa, warto się nad tym głęboko pochylić.

 12. 15.05.21 19:51 waldi812

  Trzeba rzucić czasem żartem bo inaczej czlowiek by się psychicznie wykończył patrząc jak zmienia się Stomil "na lepsze".

 13. 15.05.21 19:28 waldi812

  Klepczarek rangą zaczyna dorównywać Kowalewskiemu, jeden i drugi mocno hardy, a efekt ich poczynań nad wyraz mizerny. Kolejny, który przyjmuje wszystko na klatę i bierze odpowiedzialność za wynik sportowy. Brawo dzieciaku, ale pamiętaj o tym, że to profesjonalne - przynajmniej z nazwy - rozgrywki, sam o tym wiesz, bo za darmo nie kopałeś i aspekt finansowy znajduje swoje mocne uzasadnienie. Skoro byłeś takim wizjonerem to dołóż teraz do sakiewki to, co klub stracił z PJS. Zaliczałeś wpierdol za wpierdolem starszakami bez żadnego uzasadnienia sportowego, twojego ulubionego słowa, a budżet na przyszły sezon, i tak ubożuchny, dzięki panu trenerowi przez duże CH będzie jeszcze bardziej dziurawy. Jedyne emocje w tym sezonie to który z brygady biało-niebieskich serc zaliczy więcej wpierdoli na konto klubu: Głowacki w rezerwach, czy Klepczarek przy tzw. pierwszej drużynie, jakkolwiek jest to określenie wysoce nieprzystające do poziomu tych paradzyndzli dumnie zwących się piłkarzami. Z tego składu naprawdę i bez dwóch zdań zostawiłbym Kokiego i Czerkasowa, reszta wypierdalać.

 14. 15.05.21 19:09 waldi812

  Czerkasow to powinien dostać voucher do nowo otwartego pubu prokurenta:):)

 15. 14.05.21 19:45 waldi812

  To jest kwintesencja tego, co dzieje się w tym klubie. Każdy ma swoje priorytety, niestety, co to jest jakiś koncert Paktofoniki? Myślałem, że priorytetem jest klub a nie partykularne interesy piłkarzy i trenera. Klepczarek sztywno stawia na jakość z tyłu, Bartek i Carolima swoimi szalonymi paradami dają nam tyle punktów, że Mosak nigdy nie wyjdzie z zamrażarki. Cele sportowe? A to już jest liga amatorska, że chłopaki chcą pokopać po robocie i nie ma znaczenia że w tabeli ligowej generalnie się nie liczą? Gdzie tu jest wizja długofalowa i perspektywa kolejnego sezonu, gdy ten jest już absolutnie stracony? Ale Klepczarek gra o wynik, brawo. Dodaj, że grasz pod siebie. A później logika będzie taka, że za pieniądze które można było wyciągnąć z pjs opchniemy Kokiego a wtedy to już przed zimą aby dom opalić będzie już można śmiało wybrać się na mecz Stomilu.

 16. 12.05.21 09:16 waldi812

  Żukowski grał w Genesis z Collinsem i Gabrielem, więc może na boisku będzie rock progresywny.

 17. 12.05.21 08:26 waldi812

  Bez żadnych dwuznaczności, trawestując jedną z flag nożowników z Krakowa Maxima Debetur ZJS Reverentia ;) Życzę wieku Matuzalema, ale tak czy inaczej historia Stomilu spisana na pergaminie żyłaby wiecznie i stanowiła swoiste opus vitae :)

 18. 11.05.21 19:29 waldi812

  Normalnie Rada Gerontów i Matuzalemów, poczułem się jak nieopierzony gołowąs. Może warto przelać na papier dla potomnych wspomnienia dawnych lat?

 19. 10.05.21 19:24 waldi812

  Rzuciliście się z pytaniami na Jerzego jak byli piłkarze Stomilu na etaty w klubie.

 20. 09.05.21 16:23 waldi812

  Chodi żebyś się nie zdziwił, jak na twiterze Prokurent napisze, że masz czas do wtorku na przelew 5 baniek na Stomil Olsztyn S.A., w tytule "kolega Chodi na konkretne wzmocnienia i trenera przed duże T". Wtedy może się doczekasz :):):)

 21. 09.05.21 10:55 waldi812

  Analogia jak z projektem stadionu Stomilu, fajnie wyglądał.

 22. 09.05.21 09:37 waldi812

  Miało być zmartwychwstania

 23. 09.05.21 09:34 waldi812

  Jeżeli mamy umierać powoli to faktycznie, lepiej zakończyć to szybkim cięciem gilotyny, mniej będzie boleć i szybciej będzie można zacząć proces "zmartwychwsrania". Idziemy w tym sezonie na rekord liczby porażek po awansie do 1 ligi. Brakuje dwóch, aby wyrównać niechlubny rekord, a przed nami mecze z Jastrzębiem, Miedzią czy Górnikiem, które to zespoły w przeciwieństwie do Chrobrego o coś walczą. W ostatniej kolejce czeka Termalica I jeżeli do tego czasu nie klepną awansu to będzie kolejny wpierdol .

 24. 08.05.21 20:01 waldi812

  Prokurent podejrzewam że jest zajęty bo pisze zawiadomienie do prokuratury na Czerkasowa ;)

 25. 08.05.21 19:26 waldi812

  Jaja jak berety, ale tak się kończą takie kombinacje po taniości. Polecial Majewski na kontrakcie to wzięli Klepczarka na pierwszego bo i tak był na kontrakcie a ten pokazal wała :):):)

 26. 08.05.21 19:02 waldi812

  Pierwsza połowa była na remis, co też trener Głowacki może zapisać sobie po stronie plusów. Coś chłop musi żonie powiedzieć jak wraca do domu po kolejnym wpierdolu.

 27. 08.05.21 18:51 waldi812

  Dajcie spokój, grunt, że Klepczarek ma biało-niebieskie serce. Teraz to hurtem tabuny byłych piłkarzy udają się w peregrynację do zabrzanskiej kliniki profesora Religi, aby wszczepiono im serca w barwach klubu. Tyle, że panie Klepczarek żeś grubo przelicytował i grając starymi wyszło, że jesteś dupa, a nie trener.

 28. 08.05.21 16:55 waldi812

  Obrona dziś solidna, dwa strzały i dwie bramy. Ktoś w tym klubie ma jakąkolwiek kontrolę nad czymkolwiek?

 29. 08.05.21 15:35 waldi812

  Klepczarek postawił na pewność i solidność z tyłu. Byrtek nie dał mu wyboru po fenomenalnym meczu w Radomiu, podobno Banasik stał pod klubowym autokarem i powiedział, że jak Byrtek nie zostanie w Radomiu to autokar nie wyjedzie, takie tam rzeczy sie działy. A Jurich, no cóż, za całokształt poczynan w sezonie należy mu się pierwszy plac.

 30. 08.05.21 10:31 waldi812

  Tak naprawdę to mecz bez większego znaczenia. Co z tego, czy zajmiemy miejsce 14,15,16 czy 17. Spaść nie spadniemy. A co w przyszłym sezonie? W pjsie nie ma co liczyć na większe pieniądze, Korona twardo wystawia dwóch wychowanków, jak widac oni nie mają problemu z tym, że ten sezon zakończy się bez historii, ale trzeba wycisnąc z niego to, co mozna, aby kolejny sezon nie był podobny. A u nas co, gadanie bzdur o tym, że najlepsi mają grać i walczyć o punkty. Gdzie Ci najlepsi byli do tej pory i ile zwojowali? Z Mosakowskim to zupełna paranoja, wrócił z wypożyczenia i ciagle ława. Za to Carolina co i rusz gra wybitnie. Dlaczego Mosakowski nie może zagrac kilku spotkań pod rząd, aby ocenić jego przydatność? Inna sprawa, że tutaj powinien być już trener, który powinien zaczynać budowę zespołu pod katem następnego sezonu. W Lechu robia przegląd kadr, w Legii, w Cracovii, ale u nas gra młodymi to pogwałcenie wszelkich obyczajów i ogromny problem. Chodzi o wyjściówki za mecz? Klub sportowy, gdzie rządzą piłkarze nie ma przed sobą przyszłości.

 31. 07.05.21 17:37 waldi812

  Ivan Djurdevic: (Chrobry Głógów): "Jezeli piłkarze Stomilu zagrają z takim serduchem jak w meczu z Radomiakiem to jestem spokojny o wynik". Tyle w temacie.

 32. 07.05.21 17:30 waldi812

  Przydałby się komunikat odnośnie rezerw, jakis przegląd kadr przed okręgówką, fundusz pomocy byłym piłkarzom, Michał Brański to kreatywna postać i mógłby skrobnąć na tt parę słów.

 33. 04.05.21 17:21 waldi812

  I jeszcze taka uwaga w zakresie zarządzania klubem ludźmi z regionu. Powiedzmy sobie szczerze, mówimy o kibicach czy byłych piłkarzach? Bo jeżeli chodzi o kibiców to tak, zgadzam się, w ich przypadku może miec to rację bytu, że będa kierować sie dobrem klubu, choć nie zawsze. Ale piłkarze? Oczywiście słyszy się, że ktos ma biało-niebieskie serce. No ok, ale jednak piłkarz gra w klubie za pieniądze. To jest ich praca, w związku z czym punkt widzenia jest inny, pieniądze zmieniają nastawienie. Dlaczego wielu piłkarz deklaruje przywiązanie do danego klubu po zakończeniu kariery? Bo w sumie to szkoda się ruszać z miejsca zamieszkania w inne miejsce, zwłaszcza, że może być problem ze znalezieniem dobrze płatnego stanowiska po zakończeniu kariery na boisku. Poza tym, osoba z zewnątrz ma jednak większy dystans do pewnych spraw, nie ma problemu z tym, że ktoś był kumplem z boiska, kogo innego zna x lat i te relacje przestają być profesjonalne, a stają się stricte towarzyskie. I to jest duże zagrożenie. DLaczego do tej pory trenerem rezerw jest Głowacki? Wiadomo, chłopak stąd, kumpel prezesa, zasłużony na boisku, mi tez byłoby głupio ot tak go pogonić. Klub stracił ten balans, gdzie merytoryka stoi na pierwszym miejscu, zamiast tego tworzy sie krag bliskich lub dalszych kolegów, którzy finalnie w tym kręgu towarzyskim nie będa stawiac na pierwszym miejscu klubu. Oczywiście są wyjątki, oczywiście nie wszyscy. Ale skąd się biora takie sytuacje, że Brański obwieszcza urbi et orbi jedno, a na boisku jest co innego? Ok, trener ma niezaleznośc, ale tez w ten sposób rada nadzorcza sie lekko ośmiesza, wydając komunkaty, których nikt nie traktuje na serio. To po co ten komunikat? Jako niewiążąca rekomendacja? Kolejny strzał w stopę. Dlaczego Raków odniósł już w tym momencie sukces? Bo nie bazował na kolesiostwie, tylko poszedł mocno w merytorykę i postawił na ekspertów. A odnośnie Red Bulla, panie Brański, twórca podwalin tego projektu Ralf Rangnick odwołał się do magicznej koncepcji 3K: Kapitał, Koncepcja, Kompetencje. U nas brakuje wszystkiego.

 34. 04.05.21 17:01 waldi812

  zjs, jedna uwaga, ja nie widzę, żeby w tym zespole ktokolwiek krew przelewał. No to po Brański jednoznacznie konfirmował to, o czym się mówi od dawna, że przyszły sezon będzie trudny, już nie ma hucznych deklaracji walki o awans czy baraże, ale było jakoś tak skromniutko, bez przytupu. W sumie nic dziwnego, w przyszłym sezonie nie będzie sprzedaży akcji, no chyba że przez inwestora. Michał Brański dostrzegł zaangażowanie w meczu z Radomiakiem. Po tej wypowiedzi dostrzegam, że jednak widzi więcej, niż zwykli śmiertelnicy. Zabrakło mi ze strony redaktorów weszło pytania o tą zdolną młodzież i żeby Brański konkretnie z imienia i nazwiska wymienił ze dwie, trzy persony z tego morza wschodzących gwiazd. Brakowało także pytania o sukcesy tej zdolnej młodzieży, która szturmem wyważa bramy IV ligi. Tyle, że się chyba komuś przy tym wyważaniu strony pomyliły. Brański używa ciekawych sofizmatów, gdyby miał do wyboru dwóch ekspertów na dane stanowisko to wybierze tego związanego z regionem. Przepraszam, ale czy trener zespołu rezerw albo obecny prezes to są eksperci w trenowaniu czy prezesowaniu? Ciekawa tez wypowiedź odnośnie stanowiska trenera, gdyby Klepczarek miał uefa pro byłby dalej trenerem. To ja mam propozycję: zlikwidujmy pierwszy zespół, zostawmy tych piłkarzy, poziom organizacji, Klepczarka i Głowackiego jako dwóch trenerów rotacyjnych (był kiedyś taki patent w ŁKSie z Markiem Dziubą i Ryszardem Polakiem) i skupmy się na drugim zespole. Jest szansa, że w ten sposób zespół zanotuje i jedyny i spektakularny sukces w postaci awansu z klasy okręgowej do IV ligi.

 35. 03.05.21 17:45 waldi812

  Pióras podrzuciłeś parę fajnych pomysłów. Finansowanie z miasta się kończy i jak inwestor uda się na pogadankę do ratusza i tam padnie pytanie, daliśmy pieniądze i jakie są tego efekty, jak rozwinęła się pierwsza drużyna, jak druga, jak akademia, to można przywołać casus kibiców robiących zła atmosferę. Kot jest największym wichrzycielem. Była grupa fajnych chłopaków z kraju tulipanów to pisał jakieś elaboraty i już ich nie ma, byli prezes i dyrektor sportowy, którzy siedzieli swojsko prxy ognisku i przepalali w nim kasę z miasta i już ich nie ma, miał być u nas red bull, ale widziałem jak Kot popijal w ukryciu Tigera i dlatego nie ma red bulla. Tacy tu są krnąbrni ludzie.

 36. 03.05.21 10:46 waldi812

  Ok Czerkasow, niczego nie narzucam, masz prawo do swojego zdania i do oceny na płaszczyźnie zarządzania klubem, ale jeżeli chodzi o fakty, o których napisałeś, to rozumiem, że masz na podorędziu zdjęcie prokurenta w stroju hieny, jak sprzedaje pod stadionem kibicom lody, i to lody włoskie ;)

 37. 03.05.21 05:59 waldi812

  Rozumiem, że do tej pory Kuświk w tej rundzie grał od dechy do dechy pełne 90minut, ciągnął grę ofensywną zespołu, a swoimi szalonymi rajdami rozrywał obrone przeciwnika, asystował i strzelał? Tego dzisiaj zabrakło?

 38. 03.05.21 05:56 waldi812

  Źle to wygląda, na wielu płaszczyznach, po meczu z Radomiakiem trudno nawet użyć słowa gra, bo niewiele to miało z grą wpólnego. Byrtek onegdaj czas temu był bodajże na testach w Radomiu i dzisiaj swoim występem utwierdził Banasika, że piłkarza o takim profilu nie potrzebował w zespole. Nie wiem, na co czekał Klepczarek, gdy chłop sprokurował 2 rzuty karne, wyłapał kartkę i był do tego wolniejszy od zawodników rywala, efekt finalny jest wszystkim znany. Nie rozumiem, w jakim celu wrócił do zespołu Mosak, skoro głównie siedzi na ławce, kiedy go zweryfikowac, jak nie w tym sezonie, do tego gdy punktuje w pjs. Ale musi grac Carolina, chore. Podsumowaniem jego występu była 90 minuta spotkania, gdy mając piłkę podał do piłkarza rywala, idealnie na kontrę. Czerkasow, napisz może po prostu na forum, że się trochę zagalopowałeś w ocenie prokurenta klubu, zupełnie niepotrzebne jest teraz nagłaśnianie tego typu sprawy w sieci. Co innego krytykować kogoś za nieudolne zarządzanie klubem, co innego jednak zarzucac komuś działanie na szkodę klubu i czerpanie z tego korzyści finansowych i jeżeli nie masz twardych dowodów na pokrycie swoich słów, niepotrzebnie będziesz ponosił koszty sądowe sprawy. Dobrego pijaru klubowi to nie zrobi.

 39. 02.05.21 15:30 waldi812

  Czerkasow, możesz odwiedzić ulubieńca w nowo otwartym oddziale kancelarii na olsztynskiej starówce:)

 40. 02.05.21 13:40 waldi812

  Głowacki musi miec tak dobrą średnią punktów na mecz, że aż załuje, że nie może poprowadzić pierwszego zespołu.

 41. 02.05.21 13:33 waldi812

  ToroRosso, poczekajmy na skład w meczu z Radomiakiem. Obawiam się po prostu, że te "wszystkie" pieniądze to będą właśnie te z pjs plus parę stówek od miasta za promocję. Tylko tak jak napisąłem, brakuje mi do przeglądu tych kadr i weryfikacji generała. Swoją drogą to nie wyobrażam sobie jednak, aby cała pierwsza "11" to byli młodzieżowcy. Pamiętam, jak cos takiego w Sokole zrobił Kotas, że w końcówce sezonu w ataku grał rezerwowy bramkarz będący młodzieżowcem. Tyle, że tam jednak Kotas miał plan i wprost powiedział, że urządzi taki cyrk, ale potrzebuje pieniędzy z pjs, aby w następnym sezonie wywalczyć awans do II ligi. Miał plan, który zrealizował.

 42. 02.05.21 13:00 waldi812

  Według mnie walka o pjs ma sens, bo na innych polach sezon jest stracony, przegląd kadr również uzasadniony, ale jakoś nie widzę powożącego rydwanem w przyszłym sezonie, który miałby oceniać przydatność koni i dokonac ich weryfikacji pod kątem przydatności do gry w następnej rundzie. A jakie są cele dla rezerw Stomilu? Złapanie czucia pod kątem siekanki w okręgówce?

 43. 29.04.21 10:20 waldi812

  Na siłę nie będę nikogo przekonywał, na pewno nie jestem rzecznikiem Inwestora i nie bronię jego osoby, ale uważam że trzeba trzymac się faktów. Tak jak już napisałem, jeżeli nie masz przekonania możesz zamówić akta spółki i udać się do krsu, gdzie będziesz mógł przejrzeć dokumenty spółki.

 44. 29.04.21 09:30 waldi812

  Podałem Ci rzeczowe argumenty i fakty, jeżeli chcesz zawsze możesz wybrać się do krsu i poprosić o akta spółki Stomil Olsztyn S.A., bo dostęp jest jawny.

 45. 29.04.21 09:06 waldi812

  Czerkasow, ja nie jestem na tyle innowacyjny, żeby być przy podpisaniu umowy pomiędzy miastem a inwestorem ;) Na bipie masz uchwałę z 15 lipca, że miasto obejmie akcje z emisji za kwotę 4 mln zł, z czego 40 tysięcy zostanie przeznaczone na kapitał zakładowy spółki, a 3960000 na kapitał zapasowy spółki. Dlaczego niby na bipie ma być informacja, że inwestor obejmie akcje za 4 mln zł, jeżeli nie dotyczy to wkładu z pieniędzy publicznych? Ale jeżeli chcesz to zweryfikować, to możesz zajrzeć do krs spółki Stomil Olsztyn S.A. i tam w odpisie pełnym w rubryce 8.1 kapitał zakładowy spółki znajdziesz informację, jaki był kapitał zakłądowy spółki przed objęciem akcji przez gminę i inwestora: 3640000. Następnie po objęciu akcji w kapitale zakłądowym przez gminę - 40 000 zł i 10xS.A., gdzie prezesem jest Brański - 4 000 000, kapitał zakładowy został podwyższony do kwoty 7 680 000 - vide rubryka 4 odpisu pełnego, gdzie jest informacja o zmianie statutu spólki, bo podwyższenie kapitału zakłądowego wymaga zmiany statutu. Więc wszystko się zgadza. Umowę widziałem na własne oczy i mogłem ją szczegółówo przeanalizować.

 46. 29.04.21 08:09 waldi812

  Czerkasow i Nor, te dokumenty, do których odwołuje się Czerkasow dotyczą uchwały z 15 lipca i umowy sprzedaży akcji z 15 lipca, a 13 lipca była inna umowa, która nie jest opublikowana w sieci i w skrócie po lekkich przepychankach udało się ją wydobyć i tam jest wprost wskazana ta kwota 4 mln, widziałem na własne oczy i mogę zaświadczyć. Więc nie jest tak, że ktoś tam w klubie coś powiedział, tylko wiedza ta opiera się na twardym dokumencie.

 47. 28.04.21 18:11 waldi812

  Czerkasow redaktorzy nie kłamią, podałem poniżej podstawę tej kwoty o której była mowa. Sam mam bardzo dużo zastrzeżeń do Branskiego, ale ta kwota 4 mln nie wzięła się z sufitu.

 48. 28.04.21 14:31 waldi812

  Zjs z umowy z dnia 13 lipca 2019 zawartej pomiędzy Gminą Olsztyn a 10x SA, Stomil Olsztyn SA i PWiK sp. z oo. Dokładnie jak napisał Kyniu, poprzez podwyższenie kapitału zakładowego spółki 10x S.A., gdzie prezesem jest Brański , spółka objeła akcje za kwotę 4mln złotych.

 49. 28.04.21 13:00 waldi812

  W tym przypadku jest to kwota wniesiona przez spółkę Brańskiego, niezależnie od miasta.

 50. 28.04.21 11:38 waldi812

  Czerkasow nie jest tak do końca jak mówisz, bo Brański, a dokładnie spółka 10 x S. A. wyłożyła 4 mln złotych.

 51. 28.04.21 08:04 waldi812

  Czy taki dobry to bym polemizował, bo w dzisiejszych czasach gra nogami przez bramkarza jest jednak bardzo ważna i widac było, że ma z tym duże problemy, no ale jeżeli podszkoli ten element to może być niezłym bramkarzem.

 52. 27.04.21 15:47 waldi812

  Punkty w obecnej sytuacji absolutnie nie da priorytetem, bardziej pieniądze do budżetu na przyszły sezon z pjs. Fajnie, że Bartosz Florek trafił na trening 1 drużyny, mniej fajne jest to, że jest tylko wypożyczony do Stomilu.

 53. 25.04.21 19:28 waldi812

  Odnośnie pjs to są niezłe jaja, bo najpierw inwestor stqierdzil że pieniądze z pjs go nie interesują, później zmienił zdanie No ale finalnie to przyszedł w tym celu taki MosKowski I praktycznie nie gra. Ten sezon jest skreślony, a jak wskazał przedmówca w przyszłym sezonie te pieniądze mogą się przydać i byłoby na wzmocnienia. Niech właśnie graja teraz mlodzi, ale nasi mlodzi i niech łapią te punkty w pjs i niech się ogrywaja, a nie ze ogrywamy piłkarzy wypożyczonych. Tutaj panuje totalny brak jakiejkolwiek logiki. Chyba że inwestor sypnie z worka to nie byłoby tematu, tyle że prędzej Kot zostanie rzecznikiem klubu niż właściciel dorzuciłem coś ekstra.

 54. 25.04.21 16:35 waldi812

  Spaść nie spadniemy, nie w tym sezonie, ale niech sobie inwestor uświadomi, że ten mecz dla Arki był niechcianą praca domowa przed egzaminem za tydzień, jakim jest finał pucharu Polski. Przypomina mi to trochę sytuację z poprzedniego sezonu, gdy wygraliśmy na wyjeździe z Warta, która była przed barażami. Tyle że Arce teraz jednak punkty były potrzebne i cel swój osiągnęła.

 55. 25.04.21 15:10 waldi812

  Pierwsza połowa do zapomnienia, co się stało w drugiej? Arka piczula grę co 3 dno czy to w pucharach, czy w lidze jak z Termalica w środę. Dlatego też szanse dostał Siemaszko. Jak widać mimo sytuacji bramkowych w tym zespole nic się nie zmieniło i nadal nie ma ludzi, którzy umieją strzelać. Za co Kuswik bierze pensje, skoro marnuje sytuavje jak ta z 82 min?? Obrona jak zwykle, swoje musiała przyjąć, a że dzisiaj niedziela i mecz w południe to Rosolek był obowiązkowy. Michał Brański w przerwie meczu napisał, żeby nie siać defetyzmu, a drużyna ma ambicje i zbiera doświadczenie. A więc niech dalej Leszczyński, Straus, Remisz, Bucholc, Łuczak, kuswik zbierają doświadczenie, oby nie okazało się że w niższych ligach.

 56. 24.04.21 19:37 waldi812

  Załatwione granie całych meczów? Z jakiej racji? Byciem alter ego prokurenta? Myślałem przed meczem, że Deniż zagra w ataku, a on zrobił psikusa i wpuścił do bramki zawodnika z pola. Ta ekipa powinna zmienić szyld i jeździć jako obwoźna trupa zwana cyrkiem panów Michałów, gdzie funkcję kierowniczą pełni pan Paweł, wyłącznie za zasługi, bez zbędnego polotu i finezji.

 57. 24.04.21 16:05 waldi812

  Szkoda tylko, że taki Florek nie pójdzie w ślady Marcina i w 1 zespole seniorów Stomilu nie zagra.

 58. 23.04.21 21:06 waldi812

  Co do Łotysza to mam mieszane uczucia, bo o ile na linii radził sobie nieźle to element gry nogami baaardzo mocno do poprawy. W każdym razie z duetu Kudrjavcevs i Troshupa ten pierwszy bezsprzecznie jest dużo lepszy, a w naszej kadrze jest ten drugi, ot cały urok wielkiej smuty za czasów Wojciecha.

 59. 23.04.21 21:00 waldi812

  Faktycznie, zagrał w końcówce i strzelił gola, jest już nawet punkt odniesienia.

 60. 23.04.21 18:48 waldi812

  Oby ten sezon się już skończył. Jeżeli nastepny ma wyglądać podobnie to niech Brański się spakuje i zapakuje do swojego Ferrari, a po zrzutce kibiców na paliwo, bo wiadomo biednemu wiatr zawsze w oczy, niech wyruszy w poszukiwaniu Superligi, może ja znajdzie, np. w Suwałkach u Super Wojtka i niech już nam darujd wstydu i upokorzeń.

 61. 23.04.21 18:36 waldi812

  Może niech Deniz zagra w ataku? I tak nie będzie już lepiej, a będzie zabawnie.

 62. 22.04.21 16:13 waldi812

  To nie trafiłem, choć z drugiej strony w Widzewie lubią przepalać pieniądze w kominku.

 63. 21.04.21 16:42 waldi812

  Jarosz i Kowalski już do nas chyba nie wrócą, bo po okresie wypożyczenia kończą im się umowy? Rak ogólnie bardzo słaby w niezbyt mocnym Motorze, z drugiej strony Ropski, który był do nas przymierzany i krzyknął sobie niezłą sumkę też wyróżnia się marnowaniem dobrych okazji. Kudrjavcevs pewnie to nas powróci, nie sądze aby w Łodzi zdecydowali się na transfer definitywny.

 64. 19.04.21 17:16 waldi812

  Branski się zajarał Super League, to pokazuje - trawestujac klasyka, jakim jest futbolowym debilem. Europejskie puchary skończyły się, gdy zlikwidowano puchar zdobywców pucharów a w liga mistrzów ma tyle wspólnego z mistrzami co obecny Stomil z 1 liga. Teraz na tym poziomie to już nie sport, a czysty hajs. Swoją drogą to siosty dysonans, że Brański jara się rozgrywkami bogatych, ale sam ma w kieszeni węża.

 65. 19.04.21 10:50 waldi812

  Abstrahując już od kwalifikacji obecnych grajków, robiąc przegląd wszystkich piłkarzy, którzy byli w klubie i odeszli za rządów Branskiego i jego mocarstwowych planów awansu do Ex, czy też produkcji młodych, gniewnych zawodników, wniosek jest tylko jeden, że w żadnym momencie nie dysponowaliśmy potencjałem, który dawał by podstawy ku temu, aby myśleć o czymś więcej, iż tylko walka o utrzymanie w 1 lidze. I tak po kolei: Mateusz Jarzynka - dzisiaj Cracovia II Kraków (3 liga), Aleksander Kowalski Elana Toruń(2liga), Plamen Kraczunow - Etyr WIelkie Tyrnowo (miejsce spadkowe 1 liga Bułgarska) - tutaj jeszcze i tak w miarę przyzwoity poziom rozgrywek, Sebastian Murawski - Radunia Stężyca (3 liga), Patryk Baran (3 liga), Mateusz Gancarczyk (1 liga, ale głównie rezerwowy), Waldemar Gancarczyk (1 liga w słabym Bełchatowie), Bartosz Kwiatkowski (po odejściu ze Stomilu bez klubu), Rafał Maćkowski - Huragan Morąg (3 liga), Oleksandr Masznin - ostatni klub Farma Odessa ( 3 poziom rozgrywek na Ukrainie, obecnie bez klubu), Kamil Mazek - Arka Gdynia (1 liga, twarda rezerwa), Bartłomiej Niedziela - Pilica Białobrzegi (IV liga), Michał Suchanek - MKS Piaseczno (IV liga), Maciej Pałaszewski - Śląsk II Wrocław (2 liga), Oleh Tarasenko - LNZ Cherkasy (amatorska liga Ukrainy), Mateusz Cetnarski - Pili Pili (2 liga Zanzibaru), Wojciech Hajda - Sandecja Nowy Sącz (1 liga), Karol Landowski - Lechia II Gdańsk (4 liga), Dawid Rudnik - Ruch Zdzieszowice (4liga), Oktawian Skrzecz - Stal Rzeszów (rezerwowy 2 liga), Eric Molloy - Waterford (dół tabeli 1 liga Irlandzka), Szymon Rak - Motor Lublin (rezerwowy 2 liga), Artur Siemaszko - Arka Gdynia ( poza meczową kadrą w 1 lidze), Szymon Sobczak - Zagłebie Sosnowiec (1 liga, bez gola w tym sezonie w 6 meczach), Kamil Niewiadomski - Miedż II Legnica (3 liga), Mateusz Bondarenko - GKS Jastrzębie (rezerwowy w 1 lidze), Serafin Szota - Wisła Kraków (Ekstraklasa, głeboka rezerwa), Sebastian Jarosz - Znicz Biała Piska (rezerwowy 3 liga), Willian Pozo-Venta - Strommen IF (2 liga norweska). Pominąłem gwiazdorów z zaciągu Wojciecha z Warzywniaka. Jak widać z piłkarzy, którzy zarządów Brańskiego przewinęli się przez nasz klub praktycznie żaden nie poszedł w górę, a pobyt w Stomilu to szczyt możliwości. Pałaszewski, Hajda, Szota, Sobczak brutalnie odbili się od Ekstraklasy, jedynie Kraczunow i Molloy grają na w miarę przyzwoitym poziomie rozgrywkowym, a Hajda, Sobczak i Waldemar Gancarczyk mają pewny plac w zespolach z 1 ligi, ale tych z dolnych rejonów tabeli. Reszta to głównie 3 liga polska, niższe ligi zagraniczne, ewentualnie poziom amatorski w Polsce. Siłą rzeczy widać na tym przykładzie, że z tych piłkarzy nie było możliwości zbudowania zespołu walczącego o Ex, a 1 liga to dla większości szczyt marzeń i możliwości.

 66. 18.04.21 13:01 waldi812

  A były takie piękne plany awansu do III ligi, tymczasem autostrada jest otwarta, ale do klasy okręgowej.

 67. 18.04.21 12:18 waldi812

  Dajcie na luz, bo takie pogadanki zakończyły się jakis czas temu zablokowaniem komentarzy i taki będzie finał tych słownych przepychanek, wystarczy że patologia jest na boisku i nie twórzmy tutaj patoStomilu.

 68. 17.04.21 18:11 waldi812

  Ciekawy anturaż tego spotkania, momentami czułem się swojsko, jakby spotkanie rozgrywało się na orliku w parku przy ul. Żołnierskiej między blokami Dworcowej. Samo spotkanie można było wygrać, przegrać lub zremisować, padło na to drugie. To Majewski przygotowywał ten zespół taktycznie i fizycznie do sezonu i trudno oczekiwac, że raptem zespół przestawi sie na inne tory, druga sprawa to wzmocnienia, ale casus Sandecji powinien dać do myślenia, ile znaczy osoba trenera. Leszczyński niestety, ale nadal bardzo labilny, czekam aż Skiba wróci do bramki. Kuświk? Ale tak to jest niestety, jak się kupuje na promocji. Z Łuczakiem się udało, ale trudno, żeby każda okazja weszła i co do zasady rachunek prawdopodobieństwa wskazuje, że przebrany sort może mieć bardzo poważny feler. Ale jeżeli prokurenta jara samo nazwisko to i później takie są efekty.

 69. 14.04.21 14:08 waldi812

  Dorzucę jeszcze, że miejsce w pjs nie miało znaczenia, gdyż co było wielokrotnie podkreślane, inwestor nie jest zainteresowany wysokim miejscem w tej klasyfikacji. Jak widać zycie zweryfikowało górnolotne plany

 70. 13.04.21 14:37 waldi812

  Ok, takie miałem przemyslenia na szybko po odsłuchaniu nagrania.

 71. 13.04.21 14:09 waldi812

  Cecherz, Smyła, Skowronek? Tyle, że pierwszy dobrze zarabia w Czystej, drugi nie lubi ruszać się z domu, a trzeci wątpliwe, by w ogóle był zainteresowany...

 72. 11.04.21 08:30 waldi812

  Zwycięstwo jest bardzo ważne, bo wygrywamy z bezpośrednim rywalem w walce o spadek i myślę, że Bełchatów psychologicznie się już nie podniesie. Przyjechał zespół, który Sandecja oklepała piątka, a oni nawet w tej sytuacji nie byli w stanie zdobyć choćby punktu, więc sytuacja jest już jasna i klarowna. Widać też, że sporym problemem była osoba Majewskiego i piłkarze nie chcieli za niego umierać. Potrzebujemy dobrego i fachowego kołcza, jeżeli nie chcemy kopać na poziomie IV ligi.

 73. 10.04.21 19:19 waldi812

  Teraz to już graja tylko dla zwykłej igraszki intelektualnej

 74. 10.04.21 18:23 waldi812

  Jak widać po odejściu Majewskiego zespół zareagował pozitiwnie i przełamał się w ważnym meczu. Dzięki temu utrzymanie praktycznie jest zapewnione, czas zacząc myśleć o budzecie, piłkarzach i trenerze na przyszły sezon, jeżeli tutaj ma być 1 liga. Koki przy odpowiednich towarzyszach zabaw i Trenerze, który będzie Trenerem, a nie jakimś pomagierem, będzie błyszczał.

 75. 10.04.21 15:10 waldi812

  Nieśmiertelny Carolina musi być w składzie, bez niego gra nie ma sensu. Mysiorski w ataku, w rezerwach niczym się nie wyróżniał, ale może rzuci 1 ligę na kolana.

 76. 10.04.21 11:25 waldi812

  FcBartag, nie nerwusa a sknerusa. Bilans "osiągnięć" podobny do bilansu po potopie szwedzkim czy najazdach tureckich. Zastał Stomil drewniany, a zostawił zrujnowany

 77. 09.04.21 20:07 waldi812

  Chaos i bałagan, podobnie jak w 1 zespole. Tam miał być atak na Ex, tutaj na III ligę. Teraz jedyne co nam pozostało to atak śmiechu, tyle że nie jest zabawnie,

 78. 08.04.21 21:09 waldi812

  Sobol robi miejsce Majewskiemu ;)

 79. 07.04.21 17:55 waldi812

  Teraz nie będzie to takie proste bo nie mamy wykonawców pod inny system plus przygotowanie fizyczne, tego się nie nadrobi. Ale motywacja i chec gry na pewno będzie na wyższym poziomie, kwestia czy to wystarczy. Mamy duży problem w ataku i to wina Majewskiego, skoro chciał na nim budować siłę napadu i nie rozdrażniać jego osoby konkurencja, co jest swego rodzaju paradoksem.

 80. 07.04.21 17:13 waldi812

  Problemem jest kadra ustawiona pod jeden wymarzony przez majewskiego model gry i związane z tym problemy z przejściem na inny system gry. Ale to trener ma dostosowac taktykę do piłkarzy, jakich posiada, a nie na odwrót i jest to winą Majewskiego. Siedział cicho, gdy Kowalewski z Czereszewskim serwowali mu kolejne talenty z zagranicy. Taktyką i przygotowaniem fizycznym w tej lidze można nadrobić wiele braków, ale Majewski ze swoją charyzmą nadaje się do klasztoru Kamedułów, a nie trenowania grupy ludzi.

 81. 07.04.21 09:12 waldi812

  Nielogiczne by było, żeby Lech nie wiedział o atmosferze w szatni, poza tym sam doświadczył warsztatu Majewskiego i wiedział z czym to się je. Majewski zapewne miał pozostać do końca sezonu, ale ten wynik z Sandecją poszedł w świat i widać było, że z Bełchatowem może być powtórka z rozrywki, bo piłkarze jawnie i otwarcie wypowiedzieli posłuszeństwo Majewskiemu. Taki stan rzeczy był już nie do utrzymania, stąd ta zmiana. Mam wrażenie, że od dłuższego czasu wszelkie jakiekolwiek zmiany rodzą sie pod wpływem swego rodzaju presji, wcześniej na skutek artykułów Kota, teraz pod wpływem presji piłkarzy, negatywne zdanie kibiców było od dawna znane i w tej sytuacji to nie przeważyło.

 82. 06.04.21 15:53 waldi812

  Pytanie teraz, kto za Majewskiego, to pokaże kierunek, w jakim zmierza Stomil. Majewski na takim poziomie rozgrywek już się nie pokaże, kwatermistrz to optymalne dla niego stanowisko.

 83. 06.04.21 11:21 waldi812

  Z Bełchatowem zaczynamy serię 3 spotkań na wyjeździe. Teoretycznie poza olsztynem wyniki mamy lepsze, ale jeżeli będziemy grać z taką determinacją, jak w ostatnich spotkaniach to 0 pkt w tych spotkaniach nie jest jakimś absurdem, a jak najbardziej realne. Bełchatów zapewne potraktuje ten mecz jak o życie i wyjda na boisko mocno zmotywowani. Grają niezłą piłkę, podchodzą wysoko i możemy mieć z tym problem. Czy piłkarsko są słabsi? Tutaj tez duży znak zapytania.

 84. 05.04.21 12:55 waldi812

  To nie pech. Dopóki nie będzie tutaj odpowiedniej infrastruktury i klimatu s ratuszu dopóty będą się przy klubie kręcić co najwyżej mali kombinatorzy.

 85. 03.04.21 19:22 waldi812

  A po śniegu wychodzi słońce, wrócimy silniejsi po tej 14 lekcji!

 86. 03.04.21 19:09 waldi812

  :Xe to wygląda, Majewski trzyma się kurczowo stołka, szatnia jest rozbita, wbrew jego słowom, a przed nami 3 wyjazdy: Bełchatów, Resovia i Arka. Dla wszystkich tych klubów mecz z nami będzie bardzo istotny, tak więc 0 pkt jest bardzo realne, a wtedy zacznie się już robić gorąco. Gdzie jest jakikolwiek komunikat ze strony Prezesa/Prokurenta o dalszym funkcjonowaniu klubu?

 87. 03.04.21 17:36 waldi812

  Qrwa, mamy dobrą atmosferę, którą ktoś chce zburzyc?? Dzisiaj pewnie była wyśmienita po przyjętej piątce. Jestes Majewski zwykłym dziadem bez klasy, po takiej serii i wyniku jak dzisiaj Twoja dymisja powinna być na stole, a Ty dalej próbujesz kurczowo trzymac się stołka, dramat nie tylko piłkarski ale czysto ludzki.

 88. 03.04.21 16:06 waldi812

  Moim zdaniem piłkarze ewidentnie tym spotkaniem pokazali, co sądzą o warsztacie trenerskim Adama Majewskiego. To kolejne spotkanie, gdy nie ma cienia walki i chyba wszyscy wiedzą, dlaczego tak się dzieje. Dali jasno do zrozumienia, że odejście 2 trenera to nie wszystko. Majewski nadaje się do produkcji parówek na taśmie, a nie do pracy z ludźmi i zarządzania szatnią piłkarską, facet jest bez żadnej charyzmy, bezpłciowy i absolutnie nie ma predyspozycji osobowościowych do bycia trenerem na w miarę poważnym poziomie. W tym meczu po 30 minutach było 3:0 w plecy i wynik oczywisty, jedyne gdzie mogliśmy zapunktować to w pjs, ale ten geniusz taktyki nawet na tym polu nie podołał. Ciekawe, co tym razem na tweeterze napisze nasz ukochany milioner Michał brański: jest zajebiście, szkoda pierwszej bramki, ale wrócimy silniejsi? Weź chłopie tego swojego prokurenta i niech zamaluje farbą te żałosne napisy na trybunie głównej "najlepsze przed nami"., bo kompromituje to nas i Ciebie osobiście. Majewski powinien odejśc razem z Kowalewskim, a tryb oszczędny Brańskiego doprowadził do tej sytuacji, jaką mamy obecnie.

 89. 02.04.21 17:40 waldi812

  Będzie ciężko, bo przyjeżdza zespół, który ma trenera, a my nie.

 90. 31.03.21 11:47 waldi812

  Dałem komentarz przy poście o zagrożeniu pauzą i od razu jest efekt, warto mieć marzenia :)

 91. 30.03.21 13:24 waldi812

  Czyli Żukowski musiał wyjść z RN, a jeżeli ma prokurę samoistną to może działać w imieniu spółki bez zgody prezesa.

 92. 29.03.21 10:22 waldi812

  Mamy właściciela, który jest milionerem, a klub nie ma pieniędzy :):):)

 93. 28.03.21 19:03 waldi812

  Popatrzmy też na GKS Bełchatów, tam to dopiero Węglewski ma skład węgla i papy, a gwiazda jest Waldemar Gancarczyk. I finansowo jest dramat do sześcianu. Oglądałem mecze GKSu z Tychami i Termalica i były to naprawdę dobre spotkania, gdzie widać było pomysł na grę trenera. Obyśmy się o tym boleśnie nie przekonali za 2 tygodnie

 94. 28.03.21 18:26 waldi812

  Do tego, co napisał Kot można tylko dodać, że Majewski to ani dobry taktyk, ani motywator, ani nie potrafi przygotowac zespołu pod względem fizycznym. Od początku chore było trzymanie się sztywno jednego ustawienia, pomimo braku piłkarzy o predyspozycjach do gry tym systemem, Majewski pod względem systemu gry jest przewidywalny jak autobus mpk, brakuje mu tego elementu innowacyjności, którym cechują się co poniektórzy członkowie RN. Ale tak naprawdę czego oczekiwac od faceta, któremu Kowalewski podawał skład na kartce, który nie miał żadnego wpływu na transfery i który jest pozbawiony jakiejkolwiek charyzmy?

 95. 28.03.21 12:28 waldi812

  Marduck działali, ale Lech miał jedno, zimowe okienko transferowe i brak środków na transfery, a w kadrze w spadku cały zaciąg po Kowalewskim, to co miał w tej sytuacji zrobić? Łuczak i Kuświk to nie były pomysły Lecha, z nimi od dluższego czasu były prowadzone rozmowy, obaj w podobnej sytuacji zawodowej, jeden odpalił, drugi zdecydowanie nie. Ale oczywistym było, że wiąże się z tymi transferami tego typu ryzyko, bo obaj to piłkarze w podobnym wieku i obaj jakiś czas odpoczywali od piłki. Tak jak napisałem, to nie były pomysły Lecha, a za krótko pracuje, by oceniać jego pracę na polu transferów i kadry piłkarskiej czy trenerskiej i w tej sytuacji zrzucanie na niego odpowiedzialności za winy poprzedników, a przede wszystkim za sadzone babole przez Inwestora, bo to jego decyzje personalne doprowadziły do obecnej sytuacji, uważam że jest nie w porządku.

 96. 28.03.21 10:30 waldi812

  Moim zdaniem pretensje do Grzegorza Lecha nie są do końca uzasadnione, bo działa w określonych realiach, przejął klub w spadku po Kowalewskim i jeżeli nie było pieniędzy od Inwestora na transfery to trudno tez stawiać mu zarzuty, że w okienku zimowym nie dołączyli wartościowi piłkarze. Zmiana na stołku trenerskim również leży w gestii Inwestora, a jeżeli nie ma roszady, bo Majewskiemu trzeba by wypłacić odszkodowanie to jest to swego rodzaju drogowskaz na przyszłośc, że od jakiegos czasu trwa powolna agonia i nie będzie lepiej. Patrząc przyszłościowo już teraz powinna być zmiana, bo Majewski po prostu w żaden sposób nie rokuje i każdy dzień z nim u sterów to czas zmarnowany. Nie wierzę w to, że po sezonie przyjdzie trener z prawdziwego zdarzenia i grupa piłkarzy na poziomie. Brański widzi chyba, co się dzieje, jakie jest nastawienie kibiców i w tej sytuacji to z jego strony powinna wyjść inicjatywa co do jego wizji dalszej perspektywy funkcjonowania klubu. Facet nawet nie skomentował nieudanej akcji sprzedaży akcji kibicom i od tego czasu milczy, co równiez daje dużo do myślenia. Do tego dochodzą problemy finansowe miasta i trzeba to sobie jasno powiedzieć, że w tej sytuacji jakiejkolwiek pomocy nie będzie. W tym sezonie podejrzewam, że się utrzymamy, ale przyszłość maluje się w barwach Polonii Warszawa.

 97. 27.03.21 19:32 waldi812

  Wśród mroków średniowiecza po meczu z Zagłebiem uwadze wielu obserwatorów umnknęła ta jakże zacna i wzniosła wiadomość. Dziś 3 punkty stały się faktem, a więc sursum corda.

 98. 27.03.21 19:19 waldi812

  Mosakowski niech zagra kilka spotkań i wtedy można będzie go oceniac. Dzisiaj miał jaja i podszedł do karnego z dobrym skutkiem, zawsze powinna być większa tolerancja dla naszych chłopaków, mniejsza dla ludzi z zewnątrz. Mosakowski czy Leszczyński to nie jest źródło problemów Stomilu, choć personalnie nie rozumiem zmiany w bramce Skiby na Leszcza.

 99. 27.03.21 18:42 waldi812

  Acha, i przypomniało mi się, gdy Sandecja strasznie dołowała i dumnie okupowała ostatnie miejsce, a zjs napisał, że i tak będą wyżej od nas w tabeli na koniec sezonu. No to dzisiaj miała miejsce mijanka.

 100. 27.03.21 18:40 waldi812

  Plusy z tego spotkania to punkty w pjs i żółta kartka Caroliny, w Wielką Sobotę Jurich będzie mógł skupić się tylko i wyłącznie na święceniu jajek. Brawo dla Sobczaka, chłop chciał pomóc, ale to i tak było za mało w tym meczu i za późno ta czerwień. Z perspektywy czasu ciekawie wygląda założenie budowania ostrza naszego napadu na osobie Kuświka, No ja rozumiem, że Brański nie ogarnia piłki, ale Lech mógł mu wytłumaczyć, że coś takiego jak kontuzje jest dosyć powszechne w świecie sportu. Zastanawia mnie też, czy przed podpisaniem kontarktu Kuświk przeszedł badania lekarskie, czy w tym zakresie było tak jak z testowaniem Loshiego? Widać wyraźnie, że Majewski stracił szatnię, bo drugi mecz pod rząd i zero walki to już raczej nie przypadek.

 101. 27.03.21 18:17 waldi812

  Komentarz Brańskiego: Boli ten wynik. Mecz walki, stwarzaliśmy bdb szanse, ale pechowo straciliśmy 2x tę samą bramkę 😔Ale jak zawsze się podniesiemy 💪🏻💪🏻 Kurwa, w którym momencie po stracie drugiej bramki Brański, natchniony wizjoner dostrzegł te bdb sytuacje? Czy wtedy, gdy przeggrywając jak stado baranów stalismy na swojej połowie i nie potrafiliśmy stworzyć pół akcji, czy wtedy, gdy w 92 minucie Carolina tak zainicjował naszą akcję, że wypierdolił piłkę daleko w aut, dając czas zespołowi Zagłębia? A może Kuświk stwarzał te bdb sytuacje w domowym zaciszu? Po takim meczu tego typu komentarze, to już ponad ludzkie siły, aby to w miarę kulturalnie strawić.

 102. 27.03.21 12:08 waldi812

  Z miasta Kotka? To Kot się jeszcze menadzerką para i wypycha spady po Wojciechu?

 103. 27.03.21 10:02 waldi812

  Szefoo, ja się właśnie obawiam, że będzie mocno i wyraźnie widac pełną dominację, a słowa Chodiego są prorocze.

 104. 26.03.21 16:17 waldi812

  Zagłębie na papierze dużo silniejsze, zawodnicy typu Masłowski, Pawłowski, Ambrosiewicz, Małecki, Misak i creme de la creme, czyli Sobczak jakies wrażenie robia. Przede wszystkim jednak cenię warsztat Moskala, a w meczu Zagłębia z ŁKS widać było, że niestety zaczynają łapać właściwy rytm. Oby zdarzyła się niespodzianka, w ostatnim czasie możemy tylko na to liczyć.

 105. 25.03.21 19:26 waldi812

  To jest akurat bardzo prawdopodobne, na Stomilu każdy przełamuje zła passę a Sobczak w barwach Zagłębia jeszcze nic nie strzelił

 106. 23.03.21 16:16 waldi812

  Dlatego z każdym kolejnym spotkaniem rośnie szansa, że ta passa bez kartki zostanie przełamana :)

 107. 23.03.21 15:11 waldi812

  Jóżef Gałeczka to był kawał piłkarza i ciekawa postać.

 108. 23.03.21 15:06 waldi812

  Myslałem, że Carolina usiądzie na ławie, gdy zaliczy 3 samobóje, ale wlaliście nadzieję w moje serce tą informacją.

 109. 23.03.21 14:50 waldi812

  Brański pokazał swoje oblicze w czasie sławetnej emisji akcji. Próg powodzenia akcji wynosił 500 tysięcy, zebrało się z zakupionych akcji ok. 170 tysięcy, resztę mógł przeciez dołożyć Brański i pokazać, że traktuje ten projekt poważnie i oferuje również coś od siebie, a nie charakteryzuje go tylko wyciągnięta ręka w stronę kibiców. Stomil Olsztyn to klub po wielu przejściach, wokół niego przewinęła się cała masa hochsztaplerów i cwaniaków. On jest kimś z zewnątrz i powinien w pierwszej kolejności się uwiarygodnić i zbudowac wizerunek poważnego cżłowieka. A tak naprawdę swoimi wypowiedziami tylko się kompromitował i pokazywał ogrom niewiedzy w przedmiocie prowadzenia klubu piłkarskiego. Popełnił całą masę błędów i w żaden sposób nie bierze za nie odpowiedzialności. I mam wrażenie, że finalnie zafundował nam pogrzeb z odroczoną egzekucją.

 110. 22.03.21 10:46 waldi812

  Tomaso najbliższe mecze to Zagłebie (w), Sandecja (d), Bełchatów (w), Resovia (d), to są te drużyny słabsze, a biorąc pod uwagę aktualną formę tych zespołów to nawet 3 pkt w Bełchatowie nie są pewne, w pozostałych 0 jak najbardzie realne, takie są fakty.

 111. 21.03.21 16:52 waldi812

  Powiem tak, jeżeli Majewski twierdzi, że druga połowa była lepsza, to chyba że na zasadzie, pierwsza była tragiczna, druga mniej tragiczna. Po stracie bramki nie byliśmy w stanie nawet na moment przejąc inicjatywy i stworzyć jakiegokolwiek zagrożenia. W Sosnowcu czeka więc Leszczyńskiego duża próba charakteru, bo po tym, co widziałem w meczu Zagłębia z ŁKSem, o jakikolwiek punkt będzie bardzo, ale to bardzo ciężko.

 112. 21.03.21 15:40 waldi812

  Chodi, jeżeli zostanie zwolniony Majewski to Brański w jego miejsce zrobi co najwyżej Grześka Lecha, Ty nie widzisz tego, jak ten facet działa? On to traktuje biznesowo, myślał, że uda mu się tutaj zarobic na holenderskich tulipanach, a kibice będą finansowac klub. Niestety, ale z niewyjaśnionych przyczyn te oba genialne pomysły spaliły na panewce, a obok tego krasomówcze popisy prezesa 10x zastopował uwiąd starczy.

 113. 21.03.21 14:51 waldi812

  Carolina to ma zaliczyć trzy samobóje, żeby wreszcie usiadł na ławce? Tak naprawdę to on, Sierant, Skrzypczak i Van Huffel powinni odświeżyć swoje świadectwa szkolne i zastanowić się nad tym, co im dobrze w szkole wychodziło, bo na pewno to nie była piłka. Ogólnie poza Łuczakiem cała reszta bardzo słabo, nie było ani umiejętności, ani co gorsza walki i zaangażowania. Widzew przełamał oczywiście swoją wyjazdową niemoc na Stomilu. Rządził i dzielił na boisku w Olsztynie, piłkarze w koszulkach STomilu byli na boisuku tylko teoretycznie. W dalszym ciągu nie ma punktów na boisku i w pjs, ktoś w klubie to ogarnia? Ktoś myśli o następnym sezonie? Mamy milionera właściciela, który pisze tylko jakies hieroglify na twitterowej tablicy, a tak naprawdę nie wiadomo, co dalej. Zmiana bramkarza:rozumiem, że Leszczyński miał być zdeterminowany z uwagi na fakt, że 2 razy w Widzewie mu nie wyszło? No to dzisiaj też nie wyszło. Niestety, ale bramka na jego konto i w kilku innych sytuacjach był trochę elektryczny, choć miał również dobre momenty. Jak tak mamy zagrać w Sosnowcu to niech lepiej chłopaki zostaną w domu, szkoda benzyny i nerwów, bo nie dało się tego oglądać.

 114. 20.03.21 13:55 waldi812

  Mecz pod dyktando Jezioraka, a piłkarze z ich składu nie zgłaszana roszczeń do gry w 1 lidze. Nowe nabytki baaaardzo przeciętnie, ogrom pracy do wykonania. Domowe mecze gramy w Iławie, to cały obraz infrastruktury piłkarskiej w Olsztynie, dramat.

 115. 19.03.21 18:11 waldi812

  Brawo, ale dużo nauki jeszcze czeka, w końcówce z przewaga 2 piłkarzy można było stracić zwycięstwo. Pod koniec spotkania sędzia się pogubił, bo tam mogło polecieć jeszcze kilka czerwieni. Trzeba trochę utemperowac chłopaków, nerwy niech trzymają na wodzy i co poniektórzy daliby spokoj z efektownym padolino po kontakcie z rywalem, to mocno drażni i nie przystoi, źle wzorce od starszych kolegów.

 116. 19.03.21 18:08 waldi812

  Kibice nie kupili akcji i się obraził, bo miała być druga Borussia a przez kibiców się nie udało.

 117. 17.03.21 17:12 waldi812

  Bardzo dobra wiadomośc, zostali Deniz i Skender do odstrzału.

 118. 15.03.21 12:23 waldi812

  TorroRosso, graliśmy 3/4 spotkania w 10 z zespołem, który gra bardzo technicznie i taki Widzew potrafił zamknąć na 45 minut na własnej połowie, a u nas wyglądało to nieźle w obronie i potrafiliśmy stworzyć zagrożenie pod bramką rywala, dlatego trzeba za to pochwalić zespół. Nie chodzi przeciez o to, a by tylko walić po głowie, albo tylko chwalić. Zbyt wcześnie pochwaliłem jednak carolinę, bo po obejrzeniu skrótu widać, że nadal popełnia kardynalne błędy. Niech się ogrywa Mosakowski i punktuje w pjs, bo skąd weźmiemy pieniądze na przyszły sezon. Nadal uważam, że nie spadniemy, Bełchatowa już raczej nic nie uratuje w tym sezonie.

 119. 13.03.21 20:30 waldi812

  Pewnie intuicyjnie faulował, przecież to są ułamki sekund i trudno, aby Janek zrobił holistyczną analize studium przypadku, kolejne niepotrzebne zamieszanie jak z centrostrzałem Stebleckiego i gruntowną analizą poczynań Skiby. Co niektórzy wywoływali już do tablicy samego Deniza Troshupę.

 120. 13.03.21 19:22 waldi812

  To się nazywa wejście smoka, dwie stołeczne drużyny muszą być lekko zaskoczone takim obrotem sprawy. To swoisty cud, że na tym naszym lokalnym hasioku mogło cokolwiek wyrosnąć i zakiełkować.

 121. 13.03.21 15:24 waldi812

  Brawo za walkę i za grę, naprawdę dzisiaj to był Stomil, jaki chciałbym oglądać. Nawet grając w 10 postawił się ŁKSowi i nie ograniczał się do kurczowej obrony, a do tego potrafił wyprowadzić groźne kontrataki. ŁKS absolutnie nie zasłużył na wygraną. Pierwsza bramka bardzo przypadkowa, może i błąd Caroliny, ale dzisiaj zagrał naprawdę dobre spotkanie. Druga bramka to już konsekwencja odkrycia i próby wyrównania. Szkoda, że po błędzie Malarza nie udało się wyrównac, ale po dzisiejszym meczu widac, że to bramkarz ŁKSu powinien rozważyć zakończenie kariery, a na pewno nie Skiba, który był pewnym punktem zespołu. Szczutowski nie pękał w starciu z obrońcami zespołu z Łodzi i wydaje się, że powinien mieć pierwszy plac, zwłaszcza w kontekście chronicznych schorzeń Kuświka. Dziwię się, że Mamrot trzymał Ricardinho na ławce, to kawał grajka i niestety wykorzystał swoją sytuacje. Tak więc ogólne wrażenie dobre i szkoda, że nastąpiło przełamanie Mamrota w Olsztynie, ale jest dobry prognostyk przed meczem z Widzewem. Oby obyło się już bez czerwieni po naszej stronie.

 122. 10.03.21 14:15 waldi812

  Odnośnie braku euforii po zwycięstwach, myślę ze to kwestia związana z zachowaniem Michała Brańskiego, zupełnie niepotrzebnie rozbudził emocje, opowiadał dyrdymały i plótł andorny o wielkim ataku na ekstraklasę, a teraz mamy środek tabeli bez większych perspektyw na coś więcej, do tego brak perspektyw większego wsparcia ze strony miasta w najbliższym czasie, przepalone pieniądze na prezesurę Wojciecha z warzywniaka i co równie istotne, brak jakichkolwiek komunikatów ze strony właściciela odnośnie tego, jak widzi dalsze funkcjonwanie klubu i jakie będzie realne wsparcie z jego strony. To powoduje, że doraźne zwycięstwa nie powodują radości z uwagi na brak jasnej i klarownej , ale realnej wizji jutra.

 123. 07.03.21 18:21 waldi812

  do wiadomości: Piotr Grzymowicz. Brawo!!

 124. 07.03.21 15:21 waldi812

  Statystycznie to ok. 50 spotkań w miesiącu, rózne ligi. Równie słabe było spotkanie Rakowa z Craxą, ale jeżeli mamy dyskutować na temat indywidualnych umiejętności piłkarzy z Ex a Stomilu to chyba nie za bardzo ma to sens. Mi nie chodzi o bundesligę, a zwykły poziom ŁKSu, ale u nas tego nigdy nie było i raczej nie będzie, w tym też kontekście napisałem o Kokim, kibice po nim jeżdzą, a on się po prostu do takiej piłki nie nadaje i zwyczajnie się tutaj niepotrzebnie marnuje i cofa w rozwoju, gdzie indziej w innym systemie będzie z niego pożytek.

 125. 06.03.21 17:05 waldi812

  Wygrana cieszy i umacnia nas w środku peletonu, który o nic nie walczy, a o to chyba w tym sezonie chodzi. Na 99 leci Bełchatów i raczej nic się w tej kwestii nie zmieni. Styl gry według mnie toporny, nie wiem skąd tutaj tyle optymizmu, bo perspektywy nie są w kolorycie błękitu nieba. Szczutowski ma czutkę w polu karnym i piłka go szuka, a to duży atut w porównaniu do Kuświka, no i przede wszystkim gra. Różnica z Loshim taka, że tamten to bardziej był na boisku. Teraz mecz z ŁKSem i może być sroga rzeźnia i niezła karuzela dla co poniektórych. Ten nasz Koki powinien trafić śladem Ramireza do takiego ŁKSu, u nas się niestety marnuje i za bardzo się nie rozwinie. Szkoda chłopaka. Gdy będzie miał odpowiednich partnerów i włąściwego trenera na pewno odpali, ale nie u nas, nie ten styl. Skiba jak widac rozegrał dobre zawody, po co więc był ten cały lament w poprzednim tygodniu.

 126. 03.03.21 17:53 waldi812

  Dobra wiadomość, ale jeszcze kilka dzbanków w kolekcji zostało i to z dłuższymi kontraktami.

 127. 03.03.21 09:03 waldi812

  Zagrał Loshi?

 128. 01.03.21 18:21 waldi812

  Stebleckiemu wyszedł centrostrzał, podobnie jak Alvesowi czy Boguskiemu i raczej nikt nie myśli, aby luzować w bramce z tego powodu Kamińskiego czy Dziekońskiego. Dajmy sie wykazać Piotrowi w następnych spotkaniach i tyle. Bardziej bym się zastanawiał, co wyrabiał na boisku Carolina i liczę, że w następnym meczu zagra Mosakowski.

 129. 27.02.21 21:26 waldi812

  Z tym babolem to te ż bym nie przesadzał, na powtórkach widać, że piłka nabrała dziwnej rotacji, podmuch wiatru i piłka wpadła do siatki. Podobną brankę strzelił dzisiaj Alves dla Piasta z Jagą.

 130. 27.02.21 19:55 waldi812

  Szefoo wszystko się zgadza, ale jak widać na przykładzie Sokoła przy sensownym zarządzaniu dysponując ograniczonymi środkami można zrobić coś sensownego. Tyle że w Ostródzie jest lepsza infrastruktura niż u nas i nie ździwmy się, gdy zamienimy sie ligami. No pomysł Brański już iał, ale nie wyszło z akcjami i od tego czasu cisza jak makiem zasiał, żadnych wzniosłych deklaracji Brańskiego.

 131. 27.02.21 19:31 waldi812

  Prawda jest taka, że infrastruktura i akademia to podstawa do tego, żeby pojawił się sensowny inwestor i żeby klub był w stanie się finansować. Grzymowicz może sobie stękać i pluć się, ale jeżeli tego nie rozumie jest zwykłym ignorantem i temat Stomilu co i rusz będzie wracał do bram miasta, bo na tę chwilę taki Brański, który myślał że w Holandii znalazł złotego graala, to maks co mogło się tutaj pojawić.

 132. 27.02.21 15:46 waldi812

  15 sezonów w Olsztynie i raptem jest tak dobry jak Deniz Troshupa, a nawet gorszy, litości...

 133. 27.02.21 15:29 waldi812

  Stary, gruby kloc, najlepiej na śmietnik go. A później płacz i lament, gdy taki Biedrzycki zmienia klub. Ale jak będzie stary i gruby to do kotła go, bo już się zużył. Trochę szacunku, choć 2 bramka na konto Piotrka. Gra ogólnie przeciętna, mnie nie porywała, ale to dopiero początek. Szkoda, że Tychy się przełamały w spotkaniach ze Stomilem, bo remis obiektywnie byłby sprawiedliwy. Carolina na nowej pozycji mocno elektryczny, w jego miejsce powinien grac Mosak, byłyby punkty w pjs. A tak nie ma ani punktów na boisku, a w pro junior zbyt dużo nie nałapaliśmy. Jeżeli w tym temacie ma się coś z mienić to muszą grac wychowankowie, chyba że są inni chętni, aby dorzucić do skarbonki. Takie są realia, a trzeba patrzeć przyszłościowo. Jak widać opieranie ataku na jednym Kuświku jest mocno wątpliwe, facet nie powinien zbliżać się do lodówki. Tyle dobrze, że młody Szczutowski z IV ligi jest lepszy niż nasze skarby wyłowione przez Wojtka z warzywniaka.

 134. 27.02.21 12:20 waldi812

  Ale jest progres, bo Szczutowski jest jednak lepszy niż Loshi czy Koniovalon

 135. 26.02.21 13:25 waldi812

  Dobrze by było, ale Wrąbel jest całkiem solidny i moim zdaniem jak nie wydarzy się coś niespodziewanego Kudrjavcevs będzie miał małe szanse na grę.

 136. 25.02.21 13:04 waldi812

  W sumie ok, mamy niestety Deniza na kontrakcie, który zapewne nigdzie się nie ruszy, więc szukania oszczędności po prezesowaniu Kowalewskiego ciąg dalszy. Jest Piotrek, a Kanclerz jeżeli zdolny to niech się ogrywa, ten sezon jest do tego odpowiedni. Aczkolwiek moim zdaniem Kudrjavcevs rokuje, nogami gra słabo, ale ma potencjał.

 137. 21.02.21 20:39 waldi812

  Dokładnie, komunikat na oficjalnej stronie klubu o godz. 18 w niedzielę, że zbiórka jest w poniedziałek o 12. W ramach ekspiacji niech przyjadą Wojtek i Sylwek, komunikat w ich stylu.

 138. 20.02.21 19:14 waldi812

  A gdzie nasze gwiazdy Skender, Ingo, Deniz i Nikita? Dobrze, że chociaż członek Rady Nadzorczej był na boisku.

 139. 19.02.21 15:12 waldi812

  Widać, że 11 jest już parktycznie wykrystalizowana, jedyna z miana to Mosakowski w miejsce Remisza i tutaj jest myśl nurtująca, w jaki sposób mamy walczyć o pjs? Majewski powinien skupić się na tym, aby odpowiednio znalezc miejsce dla Mosakowskiego i Szramki, którzy punktują x2. Mamy dużą stratę do czołówki, i nie mówię o tabeli 1 ligi, a perspektywy są naprawdę nieciekawe i trzeba myśleć o przyszłosci, gdy nie będzie finansowania z miasta albo co najwyżej drobnica na waciki.

waldi812

Zarejestrowany: 10.11.08 17:27

Ocena komentarzy użytkownika

1093   986   52.57%