Adaśko - komentarze (25 w ostatnich trzech miesiącach)

 1. 08.09.20 23:24 Adaśko

  Komentarz został ukryty z powodu nieodpowiedniej treści.

 2. 08.09.20 23:07 Adaśko

  Ahaaa, to dobrze wiedzieć, bo już się bałem, że popełniłem myślozbrodnię. Ale na szczęście to były tylko wypowiedzi nie na temat. W sumie pikuś...

 3. 08.09.20 21:55 Adaśko

  Tak @czerkasow, Ty łamałeś regulamin, ale ja nie, a w pień wycięto moje wiadomości, łącznie z pożegnaniem. @Emilozo, w żadnym miejscu nie nazwałem Cię cenzorem, napisałem tylko, że na Forum stosuje się cenzurę. Tyle w temacie, żyjcie dalej w swojej bańce, cześć!

 4. 08.09.20 17:48 Adaśko

  Komentarz został ukryty z powodu nieodpowiedniej treści.

 5. 08.09.20 17:38 Adaśko

  Komentarz został ukryty z powodu nieodpowiedniej treści.

 6. 08.09.20 17:10 Adaśko

  Komentarz został ukryty z powodu nieodpowiedniej treści.

 7. 25.08.20 07:49 Adaśko

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Akcjonariusz

 8. 23.08.20 13:28 Adaśko

  Przychodzi pacjent do lekarza w Olsztynie: Panie Doktorze, chyba mam depresję. Lekarz: A Pan jest kibicem Stomilu? Pacjent: Tak, a co to ma do rzeczy? Lekarz: Proszę się nie przejmować, wszystko będzie dobrze. Tylko niech Pan trochę ograniczy czytanie forum kibiców.

 9. 21.08.20 12:27 Adaśko

  Myślę, że każda osoba tutaj życzy Stomilowi jak najlepiej, bo to nasz jedyny ukochany klub. A to, że często różnie wyobrażamy sobie drogę prowadzącą do sukcesu, to rzecz normalna. Ponoć gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie. Nie można dążyć do jednomyślności na siłę, różnica spojrzeń w bardzo wielu kwestiach jest potrzebna i rozwijająca. Działać można kolektywnie, ale myśleć trzeba samodzielnie. Ważne, żeby pomimo pojawiających się czasem między nami różnic pamiętać o jednym - łączy nas Stomil. Trzeba umieć się wzajemnie szanować i nie dzielić na lepszych i gorszych kibiców. Można być dobrym kibicem kupując akcje, można być dobrym kibicem nie kupując akcji.

 10. 20.08.20 22:34 Adaśko

  Persyflaż, skuteczność emisji, dywidendy i łacińskie sentencje. W sumie całkiem światle i kulturalnie tu się robi. :D

 11. 18.08.20 23:05 Adaśko

  Liga Mistrzów w 3 lata? Strach się bać: https://www.youtube.com/watch?v=boBQQELebj4&

 12. 18.08.20 18:29 Adaśko

  Mhm, tylko jest różnica między sprzedażą akcji a emisją akcji...

 13. 18.08.20 13:43 Adaśko

  @czerkasow, również pozdro! :-)

 14. 18.08.20 13:30 Adaśko

  Link do BIP przed chwilą znalazłem, ale mnie uprzedziłeś. Faktycznie, od tego trzeba było zacząć. :-) Również dzięki za rozjaśnienie sprawy. Pozdrawiam!

 15. 18.08.20 12:30 Adaśko

  @czerkasow, Ty piszesz tak, że ja już nie kumam, o co Ci chodzi. Co do naszej rozmowy o akcjach ma budżet Bełchatowa? :-) Możesz kontestować przedstawione przeze mnie źródła, ale póki co to Ty sprzedajesz nowości o przejęciu przez Brańskiego udziałów za darmo, więc raczej na Tobie spoczywa powinność odpowiedniego udowodnienia postawionej tezy. :D Ale zajrzyjmy do jednego z Twoich linków. Niech będzie pierwszy, z Polsatu. Już w pierwszym zdaniu jest napisane: "Olsztyńska rada miejska zgodziła się w poniedziałek na SPRZEDAŻ należących do gminy akcji Stomilu Olsztyn S.A.". Sprzedaż to nie jest oddanie za darmo. Miasto po to oddłużyło klub, żeby Brański miał powód do wykupienia akcji. Tak ja to do tej pory rozumiałem i chyba nadal tak to rozumiem.

 16. 17.08.20 22:59 Adaśko

  @czekasow, moim zdaniem mylisz środki, które miasto przekazało na dokapitalizowanie klubu (w tym oddłużenie, które było warunkiem postawionym przez Brańskiego) ze środkami, które sam inwestor włożył w zakup 85% akcji. Tak naprawdę faktycznie powinieneś mieć mocne dowody na to, co piszesz, bo to są już zarzuty grubszego kalibru. Oto kilka linków do artykułów, w których pojawia się stwierdzenie, że Michał Brański zainwestował ok. 4 mln (nie mylić z 4 mln od miasta): https://www.pb.pl/michal-branski-kupil-stomil-olsztyn-965934, https://innpoland.pl/153785,milionerzy-inwestuja-w-polska-pilke-zaden-na-tym-nie-zarobil, https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/834540/michal-branski-chce-zaatakowac-ekstraklase, https://mycompanypolska.pl/artykul/robie-efektowny-drybling-wywiad-z-arkadiuszem-regiecem/3671 Czy jest tutaj ktoś kompetentny i będący blisko klubu, kto mógłby rozwiać wątpliwości?

 17. 17.08.20 18:19 Adaśko

  @czerkasow, chyba się pogubiłem. Na jakiej zasadzie miasto miało przekazać niedopłatnie Brańskiemu udziały oddłużonego klubu? Tym bardziej, że od początku była mowa o tym, że on później część udziałów będzie chciał odsprzedać, schodząc z poziomu 85% do ok. 50%? Miasto dało w prezencie Brańskiemu zysk na czysto? Moja wiedza bazuje wyłącznie na internecie, gdzie pisze się, że Brański zainwestował ok. 4 mln zł (przy czym część to była pożyczka). Ale co tam internety... Masz coś na podparcie swoich informacji?

 18. 17.08.20 17:04 Adaśko

  @czerkasow, no nie do końca Brański bawi się za cudze pieniądze, bo za udziały zapłacił z własnej kieszeni. Poza tym w gruncie rzeczy cały czas realizowany jest plan, o którym była mowa od samego początku (np. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/michal-branski-kupil-stomil-olsztyn-klub-otrzyma-4-mln-zl-od-miasta). No dobrze rozumuję, czy nie? To czemu już w momencie wchodzenia Brańskiego nikt nie prostestował przeciw "bawieniu się cudzymi pieniędzmi"? Pewnie dlatego, że wtedy wszyscy jeszcze mieli w pamięci te dni, w których Stomil o mały włos nie zaliczył spektakularnego drugiego zjazdu. Oczywiście, jak zresztą @waldi słusznie zauważył, nie można żyć tym w nieskończoność, ale nie można też nie dostrzegać różnicy w funkcjonowaniu Stomilu wtedy i dziś. Pisanie o kierowaniu klubu wprost do przepaści (@czerkasow) jest moim zdaniem grubą przesadą. Ja też nie wiem, co się stanie w momencie, gdy środki z miasta się skończą, ale przecież taki scenariusz był z góry ustalony, dlatego myślę, że Brański ma pomysł na ciąg dalszy. Wizja rozwoju klubu opartego na fundamencie silnej akademii wydaje mi się dość dobrze skrojona na miarę takiego ośrodka, jakim jest Olsztyn. @waldi, ja również mam nadzieję, że crowdfunding to nie jest ultima ratio. Tym niemniej niemalże z zasady kibicuję tej formie gromadzenia kapitału przez klub, bowiem mam coraz większą alergię na żebraninę o środki publiczne, a potem ich marnowanie. Wiele razy o tym pisałem. Piszesz o awansie do Ekstraklasy. Nie sądzisz, że z organizacyjnego punktu widzenia byłoby to zbyt wcześnie? Ekstraklasa to większe wpływy, ale i wydatki. Ogólnie większy obrót, który trzeba sprawnie obsłużyć. Już jesteśmy gotowi? Organizacja, zaplecze, media, stabilne podwaliny sportowe? Szczerze mówiąc pod tym względem Brański mnie zaskakuje, z tą Ekstraklasą byłbym ostrożny. Moim zdaniem kluczem dziś jest spokojne budowanie klubu opartego na solidnych filarach. Sukces sportowy w którymś momencie przyjdzie sam i mam wrażenie, że wtedy już na długi czas.

 19. 17.08.20 12:44 Adaśko

  @waldi, masz swoje priorytety, ok, ja to szanuję. Twój wybór, choć ja patrzę na to trochę inaczej. Natomiast nie podoba mi się jawne zniechęcanie na tym forum innych osób do zakupu akcji. To już jest działanie destrukcyjne. A co w zamian? Jaką alternatywę jesteście w stanie sami stworzyć? Znów wycieczki pod ratusz? Ja się boje, że jeśli ta akcja z crowdfundingiem nie wypali, będzie to co najmniej lampka ostrzegawcza dla innych potencjalnych inwestorów. I co wtedy?

 20. 17.08.20 11:51 Adaśko

  @czerkasow, nie wiem tego. Po prostu każdy musi samodzielnie oszacować swoje możliwości i akceptowalne ryzyko. :)

 21. 17.08.20 11:36 Adaśko

  @waldi, koniec końców dla mnie zakup akcji Stomilu to nadal bardziej nowoczesna forma wsparcia klubu, niż szansa na wielki biznes. Co z tego wyjdzie to czas pokaże. Natomiast może być tak, że kolejnej okazji tak łatwego nabycia udziałów Stomilu (i to jeszcze z bonusami) przez długi czas nie będzie. Może warto po prostu zaryzykować?

 22. 17.08.20 11:28 Adaśko

  @kot, środki z emisji akcji dokapitalizowują spółkę. Następnie podział kapitału odbywa się zgodnie z nową liczbą akcji. Przeczytaj dział dotyczący akcjonariatu przed emisją i po emisji. Tam są policzone procenty.

 23. 17.08.20 09:38 Adaśko

  @kot, @czerkasow, mam nieodparte wrażenie, że obaj piszecie nieprawdę. @kot, procenty nie zostaną te same, tu są szczegóły: https://najlepszeprzednami.pl/dokument/offeringDocument/stomilolsztyn @czerkasow, akcje można sprzedawać, co jest wyjaśnione w FAQ.

 24. 16.08.20 09:14 Adaśko

  Dokładnie jest napisane "Realizacja procesu pozyskania gruntów pod budowę nowoczesnego Centrum Treningowego Stomil Olsztyn." To chyba nie musi być tak, że środki ze sprzedaży akcji będą jedynym źródłem finansowania pozyskania gruntów. Mogą po prostu ten proces zasilić. Ale nie żebym wiedział, tak sobie tylko głośno myślę.

 25. 14.08.20 23:27 Adaśko

  @Danielo, po pierwsze nie jest prawdą, że wszyscy mają tutaj rację, bo np. @czerkasow nie miał racji nazywając innych kibiców Stomil Olsztyn idiotami. Po drugie tzw. "gównoburza" nie zaczyna się sama, tylko ktoś ją rozpętuje. Takie są fakty.

Adaśko

Zarejestrowany: 08.09.13 18:42

Ocena komentarzy użytkownika

275   428   39.12%