Adaśko - komentarze (20 w ostatnich trzech miesiącach)

 1. 04.04.20 19:13 Adaśko

  Hmm, ogólnie popieram pomysł Bońka, ale jedną rzecz bym w jego propozycji zmienił. Według mnie nowy porządek zaburza Liga Międzywojewódzka. Skoro mamy cztery poziomy centralne, to powinny się one konsekwentnie nazywać: 1. Liga (Ekstraklasa), 2. Liga, 3. Liga oraz 4. Liga. Dalej jest ok, czyli mamy dwa poziomy regionalne (Ligę Wojewódzką i Ligę Okręgową) oraz trzy poziomy lokalne: Klasa A, Klasa B oraz Klasa C. Proste i klarowne.

 2. 01.04.20 20:32 Adaśko

  @Pawlik, myślę, że zacytowana przez Ciebie wypowiedź Grzegorza Lecha dotyczy bardziej ogólnego sposobu zarządzania klubem, niż wysokości samych wynagrodzeń. Według mnie wypowiedzi całkiem rozsądne, choć obawiam się, że kryzys wywołany koronawirusem może potrwać znacznie dłużej, niż pół roku. Oczywiście tu chciałbym się mylić.

 3. 26.03.20 08:57 Adaśko

  Spoko @czerkasow, ja już (tym razem na pewno) skończyłem. Również Cię pozdrawiam! :-)

 4. 26.03.20 08:27 Adaśko

  Co kolejna wypowiedź, to większa skucha!!! :D @Piekarz/OKS, widać od razu, że nie masz bladego pojęcia np. o tym, na czym polega konflikt w klubie Austria Salzburg (założonej notabene jako Hertha-Rapid Salzburg), dziś Red Bull Salzburg. No bo chyba na ten przykład się powołujesz. A wystarczy otworzyć Wikipedię i poczytać. Rozdział "Przejęcie klubu przez Red Bull", pierwsza linijka. Ja na pewno nie zaakceptowałbym odcięcia się od historii klubu, co też jasno wynika z moich poprzednich wypowiedzi, w których własnie o tej złożonej historii piszę. Aż dziwi mnie, że doszliśmy do takiego miejsca w dyskusji, skoro rozpoczęła się ona od projektów herbu, które w najmniejszym stopniu nie stanowią odcięcia się od historii klubu. Można je różnie oceniać jeśli chodzi o wykonanie, stosowanie herbu jubileuszowego przez 5 lat jest rzeczywiście kontrowersyjne, ale na pewno nie ma tutaj odcinania się od historii klubu. Wasz problem polega na tym, że to wy się tak nakręcacie. Ja tylko spokojnie sobie argumentuję, a wy strzelacie ze ślepaków. Miłego dnia Państwu życzę!

 5. 25.03.20 21:12 Adaśko

  Oj @czerkasow, @czerkasow, oczywiście nie jest prawdą, że wszystkie kluby w Polsce przy założeniu nazywały się inaczej, niż dziś. Ale ja już nie będę strzępił jęzora, każdy sobie może o tym poczytać, zainteresować się tematem, poszukać takich, które nazywały się albo tak samo, albo bardzo podobnie. A co do zmiany nazwy naszego klubu: jeśli chcesz, to wracaj do poprzedniej nazwy, bo ja tego nigdzie nie proponowałem. Dobrej nocy Państwu życzę!

 6. 25.03.20 16:07 Adaśko

  Myślę, że 75-lecie klubu to jest najlepsze określenie. Jako, że klub ma dziś nazwę Stomil Olsztyn, to w skrócie myślowym piszemy o 75-leciu Stomilu. Ale tak naprawdę było to 75 lat pod różnymi nazwami, barwami i herbami, czego nie można wypierać, właśnie z szacunku dla tej 75-letniej tradycji.

 7. 25.03.20 15:50 Adaśko

  @Emilozo, ja nie napisałem, że bym się zgodził (tym bardziej, że pewnie nikt by mnie o zgodę nie pytał). Ja napisałem, że dalej bym kibicował temu klubowi. @Kocie, wszyscy widzą, co napisałeś. Przykro mi bardzo, ale prawda jest taka, że 75 lat temu powstał klub, który dziś nazywa się Stomil Olsztyn. 75 lat temu Stomilu jeszcze nie było. Daruj sobie wycieczki osobiste o trollowaniu. Po prostu szach mat, wyszło szydło z worka. Historyk, he, he! EOT.

 8. 25.03.20 15:35 Adaśko

  Jaka porażka. Wy naprawdę macie historię swojego własnego klubu w dupie. Aż nie wierzę po prostu.

 9. 25.03.20 15:31 Adaśko

  Nieprawda @kocie. Klub, który dziś nazywa się Stomil Olsztyn, powstał 75 lat temu. A @Emilozo niestety w ogóle tego nie kuma. Przykro mi bardzo.

 10. 25.03.20 14:58 Adaśko

  Nie @Emilozo, używasz chwytów poniżej pasa, a to oznaka braku argumentów albo wiedzy. Ja w żadnej swojej wypowiedzi nie proponowałem zmiany obecnej nazwy klubu (to twój wymysł), ani nie wyraziłem poglądu, że popierałbym taki pomysł. Co więcej, napisałem, że mam do nazwy Stomil sentyment. No napisałem, czy nie napisałem?! Mam, i to ogromny. Ale bez względu na to nazwa "Stomil" powstała jako nazwa handlowa i to też jest fakt. Suchy fakt. Natomiast gdyby hipotetycznie ktoś (np. jakiś bogaty sponsor) zmienił nazwę klubu, ja bym pewnie tego klubu nie zostawił i nadal bym mu kibicował. Sorry, czy za czasów Halexu nie chodziliście na mecze? A przecież przed Stomilem był OZOS. I Społem. Tak, czy nie? Odcinacie się od tego? Wybieracie sobie tylko te kawałki historii, które znacie lub akceptujecie? Jeśli chodzi o stosowanie koloru czerwonego w historii KLUBU (trzeba czytać ze zrozumieniem), to trafiłeś z czerwonym kormoranem. Ale powtarzam jeszcze raz link: https://polskielogo.net/stomil-olsztyn/ Jeśli chodzi o czas obowiązywania jubileuszowego herbu, to już wcześniej zgodziłem się z waszym podejściem (odpowiadając @kotowi). Takie herby stosuje się zwykle przez jeden sezon (piszę "zwykle", bo nie mam teraz czasu na dokładnieszją analizę). @Kocie, coś nie tak z twoimi wywodami, bo jak Warmia ma być Stomilem, skoro i Warmia i Stomil istnieją dziś niezależnie od siebie? Co najwyżej ich losy przecięły się ze sobą w którymś momencie, ale nie zeszły. Ja w swoich wypowiedziach nie próbuję niczego naciągać, tylko spoglądam na temat dość luźno i z pewnym dystansem. Ten temat, jak i inne tematy. To wy się tutaj wszyscy spinacie, bo najlepiej, żeby wszyscy mieli jedno i to samo zdanie. Ale czasem warto poszerzyć perspektywę. Szczególnie oczekiwałbym tego od ludzi, którzy piszą o historii klubu lub są redaktorami portalu. Warto Emilozo cofnąć się przed rok 1993. Klub istnieje od 1945 roku. I naprawdę nie zmuszam nikogo, by stawał po jednej czy drugiej stronie dyskusji na temat OKP. Niech każdy ma swój pogląd w tej sprawie, tylko się szanujmy. I przede wszystkim znajmy historię swojego klubu. I tyle. Koniec z mojej strony. Pozdrawiam! PS. @mazinho, niestety to ty cały czas pogrążasz się kolejnymi swoimi wpisami. Cieszę się, ze wiesz, gdzie szukać informacji. Może kiedyś poszukasz, czego z całego serca ci życzę.

 11. 25.03.20 13:28 Adaśko

  @Kocie, rozumiem, o co Ci chodzi, ale według mnie tym razem podchodzisz do sprawy zbyt formalnie. Moje podejście jest w tym przypadku nieco inne i nie mam problemu z tym, żeby za kontynuatorów (M)OKS-owej tradycji liczonej od 1945 r. uznać zarówno II-ligowy Stomil, jak i IV-ligowy OKP, nawet w okresie ich jednoczesnego funkcjonowania. A jeśli zabrania tego tobie jakiś wewnętrzny "kodeks kibica", jeśli koniecznie chcesz to rozgraniczyć, to OKP należy traktować jako spadkobiercę tradycji stomilowskiej po upadku starego Stomilu. Tym bardziej, że OKP powstał na bazie stomilowskich rezerw (i przyjął później innych ludzi Stomilu), a kapitał ludzki zgromadzony w jednym miejscu ma bardzo silny związek z tradycją. I tym bardziej, że w tamtym okresie nazwę "Stomil" ze względów prawnych po prostu trzeba było porzucić. Dlatego uparcie będę twierdził, że tradycja klubu piłkarskiego to coś więcej niż nazwa klubu, logo, czy barwy. Cóż, historia Stomilu jest mocno zawiła, naznaczona jednym "upadkiem" (niewiele zabrakło też do drugiego), ale ani jej nie odkręcisz, ani nie przedefiniujesz. Tabelki w Excelu i byt prawny to nie wszystko. Los chciał, że te pokręcone dzieje doprowadziły nas jednak do dzisiejszego Stomilu i spięły się w jedną całość. Czy ktoś tu na tym forum uważa, że Stomil jako klub upadł w 2003 roku i już go nie ma? Ciekawi mnie również sama walka o nazwę "Stomil", która choć budzi sentyment (oczywiście mój również), to jednak zdecydowanie jest nazwą handlową. Jak Petrochemia (już nie ma), Orlen (już nie ma), Igloopol czy... Indykpol. ;-) Ale kto by tutaj (oprócz @zjs - szacun!) zwracał na takie błahe rzeczy uwagę. ;-) @mazihno, od razu na kilometr widać, że nie masz bladego pojęcia, o czym piszesz. Barwy czerwone też pojawiały się w historii herbu naszego klubu, jeśli brać pod uwagę jego dzieje od 1945 roku. Doucz się, skoro jesteś takim wspaniałym kibicem, lepszym przecież, niż ja. Tylko akurat tak się składa, że ja ze Stomilem jestem od dzieciństwa (pierwszego sezonu ekstraklasy) do dziś. I mimo tego, że żyjąc na co dzień poza Olsztynem mógłbym sobie chodzić na lepsze stadiony i oglądać lepsze kluby, to jednak jakoś nie mogłem i nie mogę się odkleić od tego mojego Stomilu. Nawet w czasach, gdy można było nazwać to masochizmem. Więc mam gorącą prośbę, abyś przestał mnie obrażać (jak i inni), a zaczął trochę używać mózgu.

 12. 25.03.20 10:55 Adaśko

  No ale stary Stomil upadł, a OKP (nie zbudowany przypadkiem na bazie rezerw Stomilu?) przetrwał, dzięki czemu dziś znów mamy możliwość używania nazwy Stomil Olsztyn i kontynuowania tradycji. A w herbie nadal stoi rok 1945. Przez klub, jak by się on nie nazywał, przewijali się ci sami ludzie, którzy pisali jedną historię. No to jak to jest? Więcej, więcej @kocie, postaraj się, chyba stać cię, historyku. Bo twoja odpowiedź jest dla mnie jak na razie pustym frazesem. Zamiast kwiatów - gimnastyka intelektualna.

 13. 25.03.20 10:26 Adaśko

  I jeszcze jedno. @Kocie, jako "stary kibic" i znawca historii klubu wyjaśnij mi, dlaczego odcinasz się od OKP Warmia i Mazury, w którym działali przecież najwięksi ludzie Stomilu, jak choćby Andrzej Biedrzycki. No tak od A do Z, kawa na ławę. Chętnie przeczytam i się douczę.

 14. 25.03.20 10:18 Adaśko

  Zgadzam się z tym, że herby jubileuszowe stosuje się zwykle tylko w sezonie jubileuszowym (np. Liverpool, Chelsea, Arsenal). Oczywiście nie wszystkie kluby to robią. Są też inne sposoby, np. dodanie napisu "100 lat" zamiast przedziału dat. Piszesz @kocie, że pracownicy biura nie kojarzą żadnego piłkarza z czasów I ligi. A ja podejrzewam, że niestety 90% kibiców Stomilu nic nie wie o historii swojego klubu. I potrafią tylko wypisywać na forum dyrdymały o "świętej nazwie", "świętym herbie" i "świętych barwach" zapominając, że od 1945 r. do dziś nie zmieniło się tylko jedno: OLSZTYN. Chore to jest!!! A za kwiaty bardzo dziękuję. Oszczędź sobie.

 15. 25.03.20 07:52 Adaśko

  @Kocie, to naprawdę ty napisałeś, czy ktoś się pod ciebie podszył? Nie wierzę, że coś takiego mógł napisać gościu, który próbuje zajmować się historią naszego klubu. Swoimi wypowiedziami w tej sprawie błyskawicznie zjechałeś w moich oczach z poziomu przyzwoitego do poziomu bruku. Z Twojej wypowiedzi, jak i przedpiśców, wynika, że wy odcinacie się od historii tego klubu, który nie zawsze nazywał się Stomil Olsztyn. Myślę, że w tej sytuacji w ogóle trzeba usunąć z herbu rok 1945... Żenada całkowita. Ze wstydu sami powinniście założyć dzbanki na głowy.

 16. 24.03.20 23:24 Adaśko

  Możecie zrobić jeszcze jeden eksperyment i przyjrzeć się herbom klubów, które grały w I lidze w sezonie 1994/1995. Zerknijcie na herby Lecha Poznań, ŁKS Łódź, Rakowa Częstochowa, Wisły Płock, Stali Stalowa Wola, Hutnika Kraków, czy jubileuszowy herb Warty Poznań...

 17. 24.03.20 23:03 Adaśko

  Druga, czyli ta z datami ujętymi w ramkę (na białym tle).

 18. 24.03.20 23:00 Adaśko

  Ciekawe ile osób piszących tutaj przejrzało wcześniej internet i zainteresowało się tematem ewolucji herbów największych klubów piłkarskich. Nie jest prawdą, że herb klubowy jest tylko jeden i jest "świętością". Stomilowski też się zmieniał (https://polskielogo.net/stomil-olsztyn). Jeśli już mówimy o "świętości" (choć ja zawsze mam pewną rezerwę w używaniu tego słowa w odniesieniu do rzeczy przemijających), to jest nią raczej historia klubu tworzona przez ludzi z nim związanych (w tym kibiców). W niej jest pewna ciągłość (tradycja), natomiast inne rzeczy się zmieniają: nazwy klubów się zmieniają, barwy się zmieniają, forma prawna, a tym bardziej herby. Tak jak świat się zmienia. A jeśli chodzi o przedstawione propozycje, to zdecydowanie lepsza jest druga. Zamknięte przedziały dat w klubowych herbach nie są niczym szczególnym, często są stosowane w herbach jubileuszowych i absolutnie nie należy ich porównywać z datami na nagrobku. Rozważyłbym czarną czcionkę w nazwie klubu: OKS STOMIL OLSZTYN.

 19. 13.03.20 20:32 Adaśko

  Słuszna decyzja. A Mistrzem Polski to powinna zostać Korona Kielce. Nie no, żartowałem...

 20. 01.03.20 14:00 Adaśko

  Ładny początek wiosny, gratulacje!!! :-)

Adaśko

Zarejestrowany: 08.09.13 18:42

Ocena komentarzy użytkownika

238   336   41.46%