Pablo Olsztyn - komentarze (170 w ostatnich trzech miesiącach)

 1. dzisiaj, 13:12 Pablo Olsztyn

  Czerkasow jeden mecz, na to by wyglądało i były to słowa właściciela co do wyliczeń. Oki wrzucasz do budżetu ale kluby liczą tez właśnie ile i jak finansuje się dzień meczowy. I nie można twierdzić że wpływ z biletów to jest zysk To jest raczej przychód do kasy klubu. I dopiero rozliczając np dzień meczowy można wysnus czy jest jakiś zysk czy jednak strata i dorzucasz do dnia meczowego.

 2. wczoraj, 08:40 Pablo Olsztyn

  Racja bo czasem część budżetu wielce...wirtualna albo barterowa itd

 3. 30.05.23 21:46 Pablo Olsztyn

  Chodzi gotowe ? To ciekawe ... Na razie to jest pastwisko że skoszona trawa i wężami z nawodnieniem. Wg słów Dyrektora Akademii ma być gotowe za parę tygodni bo chcą je zaorać, zasiać trawę, nawiezc itd potem pilkichwyty, kontener itd To raczej gotowe jeszcze nie jest... Dużo pracy...

 4. 30.05.23 17:41 Pablo Olsztyn

  Realista hmm zależy: w której lidze będziemy grać, kto będzie trenerem, jakie będą finanse i zapewne cel. Ja zostawiłbym Kalisza bo ma wejścia i można go doszlifować , Krawczuna też bym widział na wejścia chyba że ustabilizuje forme. Spychała ? Temat złożony bo wg mnie stała forma itd ale ktoś tam pisze że niby ma dość Olsztyna.

 5. 30.05.23 17:36 Pablo Olsztyn

  DJKS napisałem ogólnie o sędziowaniu i tyle. Tak, tylko szybki powrót do I ligi bo inaczej ugrzezniemy tu niżej s tego nie chcemy.

 6. 30.05.23 16:11 Pablo Olsztyn

  Niestety w II lidze sędziowanie jest mega słabe. Jeden reaguje jak piłkarz krzyknie, inny nie widzi pół boiska a boczni tylko do okulisty . Porównując te sędziowanie do I ligi to jest przepaść. W Kaliszu sędziował Nam sędzia Musiał, kultura, obycie , konkretnie i oczy dookoła głowy. Nikt nie miał pretensji a pozostałe mecze to zawsze coś i to w obie strony , żeby nie było.

 7. 30.05.23 16:07 Pablo Olsztyn

  Słucham ??? To na takim budżetowaniu można się przejechać. Otóż jednak nie bo są robione daje ile kosztuje dzień meczowy: wynajem obiektu, służby, spiker, oprawa, żarcie, jakieś konkursy i inne ...i ile jest kasy z biletów i reklam ewentualnych pług gięta. Każdy klub wylicza sobie taki dzień meczowy a to że wpływy z biletów wchodzą jako przychód to jasne ale niekoniecznie zysk. Właściciel pisał na tt że żeby wyjść na zero przy normalnym meczu Stomilu frekwencja musi być rzędu 3 tys a przy podwyższonym ryzyku full stadion.

 8. 30.05.23 09:51 Pablo Olsztyn

  Zenon Jaskola a skąd te info że trener odchodzi ? Skąd info że zwalniają w administracji ? O ile jest tam kogo zwalniać bo ilość chyba już jest minimalna. To , że jedynym ratunkiem jest tylko awans w tym sezonie to wiem, inaczej możemy tu ugrzęznsc na dłużej... Oby nie.

 9. 29.05.23 10:17 Pablo Olsztyn

  Waldi niestety taka prawda. Trener ustala taktykę pod graczy których ma. Finezji tu nie uświadczysz tym bardziej gdy po 55 minutach grają chodzonego. THE CORE serio myślisz że dwa mecze i kasa za bilety zasypie budżet? A wiesz że by zorganizować taki mecz trzeba ponieść jednak koszty? Wczoraj był podwyższonego ryzyka więc np więcej ochrony itd Właściciel.wypowuadal się że by wyjść na zero w taki dzień meczowy musi być full frekwencji na stadionie a przy meczu bez kibiców gości oo 3 tys kibiców. Więc o żadnym dosypywaniu do budżetu raczej nie ma mowy.

 10. 28.05.23 23:25 Pablo Olsztyn

  Czerkasow kontrakty do czerwca z opcją przedłużenia przez klub o rok. Minus oczywiście wypożyczeni czy Ci którzy mają dłużej umowy.

 11. 28.05.23 21:32 Pablo Olsztyn

  Tomaso kotwica 4 pkt 2:1. Stomil 4 pkt 1:0 Znicz 3 pkt 3:3

 12. 28.05.23 21:01 Pablo Olsztyn

  Jacekoks otóż to 👍 Trener mówił że gramy o baraże ale czy też o awans w nich czy dla picu ? Ehh

 13. 28.05.23 20:44 Pablo Olsztyn

  Stomil grał innym składem. Hmm cóż trener tak zdecydował. Ale pamiętaj że punkty w tabeli przyznają tylko jednemu Stomilowi, nie rozgraniczają że inny skład. Ja akurat uważam że Maciek gra ok Stromecki ? W grze znika ale ma dobre SFG. Za tydzień ? Niestety max remis przyjaźni jak z Hutnikiem 🙈

 14. 28.05.23 20:32 Pablo Olsztyn

  Realista Z Hutnikiem mieli wygrać a wyszedł mecz przyjaźni i na boisku. Mieli dziś wygrać że spadkowiczem i znów dupa mimo naprawdę wielu szans ( jak nigdy). To myślisz że do trzech razy sztuka z drużyną broniąca się przed spadkiem ? Ehh . Pogoń z Kotwica ? Hmm gdyby był Sagan to może ale teraz ? Mało możliwe ale nie niemożliwe... Szkoda że sami nie umieliśmy zrobić by mieć komfort itd

 15. 28.05.23 19:59 Pablo Olsztyn

  Tomaso tylko czy Nasze gwiazdki umieją i chcą wygrać z Radunia ? Z Hutnikiem było.slabo i prawie bez sytuacji ale dziś były one szczególnie w pierwszej połowie i.... I nic, nawet karny w p.......poszedł.

 16. 28.05.23 19:36 Pablo Olsztyn

  Chodi taka prawda. Niestety dziwne jest dla mnie że ani trener ani klub czy właściciel nie wyrywają sobie włosów ani nie mają wkurwa jak my od paru meczy. Jeszcze parę tygodni temu trener mówił ze walczymy o bezpośredni awans a dziś już że wciąż gramy o baraże ehh Skąd taki minimalizm ? Czyżby cele z początku rundy wróciły ? 😳😱🤬🤬🤬

 17. 28.05.23 19:33 Pablo Olsztyn

  Podziękują albo nie, nie Nasza broszka. Kurbiel ? Słaby, bez techniki i umiejętności ale trener chyba tego nie widzi ehh Rozumiem że czasem musi grać bo nie ma innych ale cały czas ? Dziwne mega. Może menago wskazuje że niech gra ? 🙈 Mega szkoda tego karnego ehh a wystarczyłby mocny pewny strzał a nie zlekceważenie bramkarza

 18. 28.05.23 19:20 Pablo Olsztyn

  Zamiast Kurbiego albo przesunąć tam Zwira albo Kalisza wstawić. Ma zadatki na grę off. Radunia ? Akurat Łuczaka to widziałbym w Stomilu. Niestety oni walczą o byt a my z tą grą to.... Słabo to widzę niestety a dziś naprawdę mało brakowało 😳

 19. 28.05.23 19:12 Pablo Olsztyn

  Szabaciuk ? Hmm może Florek ?. Od dawna chciałem by on grał ale niestety nie gra i to widać że brak mu ogrania. Raczej Kalisz. Caetano ? Przecież on powinien grać w III lidze. Niestety trener jak widać robi swoje i chyba wie więcej a to wskazuje że niektórzy są w jeszcze gorszej formie. Niestety Kurbiel jest z tej samej stajni co trener i jeszcze paru zawodników i wątpię że go zdejmie. 🙈

 20. 28.05.23 19:01 Pablo Olsztyn

  Myślicie że zespół umie wygrać z Radunia która walczy o życie , nie umiejąc wygrać z Siarka u siebie ? 😮😳😱🤔🙃 Pytanie retoryczne.

 21. 28.05.23 18:53 Pablo Olsztyn

  Realista tylko na kogo ? Caetano ? Dno. Niech już wraca do domu. Szypul? Raczej wątpię Florek ? Niestety bez gry. Lucas ? Może. Kalisz? Ok. Schodzi Kurbi a Kalisz za Zwira a on do ataku. Maćkowiak ? Hmm nic nie pokazuje. Stromecki ? Hmm bez szału. Szabaciuk ? Hmm Niestety nie bardzo jest na kogo. Drużyna bez motoryki i ledwo łażą. Brak wykorzystywania sytuacji. Nawet na konfie trener powiedział że mecz powinni zamknąc w pierwszej połowie ehh Na plus Krawczun, Karlik, Wujo choć cofnięty i Maciek. Niestety Kurbi wciąż zawodzi i mamy co mamy. Zasadniczo z Radunia mecz zdecyduje czy: awansujemy bezpośrednio czy z baraży a może wcale w nich nie zagramy. A KKS już wygrywa 4:1.

 22. 28.05.23 18:15 Pablo Olsztyn

  Realista hm. Nie biorę pod uwagę że nie chcieli czy specjalnie nie wygrywają bo wtedy nie powinni wogole wychodzić na boisko. Jednak pierwsze 20 min to były ataki i tu powinno być 2:0 i na dobitkę 3 i po meczu a potem grać na środku i kontry. BRAK IM SIL, NIESTETY TAKA JEST PRAWDA. A że Kurbiel.to pseudo napastnik to wiemy . Myślał że jak na bramce młodzik to strzeli lekko i tyle. Zlekceważył.fo i tyle. To jest niedopuszczalne. W drugiej połowie grała Siarka ehh oki może tego chciał Graba ale wyszedł mecz jak z Hutnikiem. Tylko dziś mieli okazji min 5-6 i powinni większość wykorzystać. Mądrzyk hmm głupie błędy , rozkojarzenie a tak dobrze było. Mega mega szkoda szansy na awans bezpośredni bo w barażach nie widzę szans niestety.

 23. 28.05.23 18:00 Pablo Olsztyn

  Waldi niestety masz rację. Motoryka na poziomie 2+ tj do 55 minuty, potem chodzonego. Skoro wiedzą że nie mają już sił to powinni zamknąć mecz do 45 minuty i tyle. Mogło być 3:0 oki obiektywnie 3:1. Niestety Madrzyk po obronie karnego rozkojarzony i babol. Wcześniej mało co sam nie wjechał.z piłka do swej bramki. Niestety niewykorzystane sytuacje się mszczą. Kurbiel jak zawsze to samo tj dno i babol z karnym strzelony leciutko. W barażach bez sił nie wywalczą nic. Motor, Wisła, KKS ich rozjadą... Widać że oni już czekają na koniec sezonu by odpicActbobnir mają sił na nic.. Dramat.... Czy tego chciał klub tj nie awansować , nie wiem ale wkurw Max.

 24. 20.05.23 12:28 Pablo Olsztyn

  Nie ma co płakać chłopacy robią coś fajnego i super wyniki jak na ten skład. Nie zdobędą 2go miejsca? Bywa. To niech walczą o trzecie i będzie to bonus w postaci gospodarza w meczach barażowych. Trzeba wierzyć w Nich do końca 💪⚽ Oni walczą też o swoją przyszkosc w Olsztynie czy poza. Taki Kosmicki już wygrał bo ma dostać szansę w Koronie ( jeszcze w essa).

 25. 15.05.23 19:40 Pablo Olsztyn

  Pełna wersja: 6. Komisja postanowiła przyznać klubowi Stomil Olsztyn: - licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach I Ligi w sezonie 2023/2024 z nadzorem finansowym oraz z zakresu personelu i administracji; - zobowiązać klub do terminowego realizowania zawartych ugód/porozumień bez możliwości ich dalszego odraczania.

 26. 15.05.23 19:09 Pablo Olsztyn

  Masz na myśli tego ślepego łysego na linii koło trybuny głównej w czarnym wdzianku ?. 🙈🤬

 27. 15.05.23 10:17 Pablo Olsztyn

  Wielu komentatorów piki nożnej uważają że w tym roku II liga jest mega interesującą. Widać że każdy może wygrać z każdym co widać. Tym bardziej należy docenić mega passe zespołu która trwała naprawdę długo. Oby teraz wyczyścili głowy i pełna mobilizacja na te trzy ( mam nadzieję) lub pięć meczy. Oby Madrzyk też się uspokoił bo widać było że druga i trzecia bramka mocno go .....poruszyły. Wierzę że trener i Karol są w stanie zmotywować zespół bo wciąż powtarzam, wszystko w ich nogach. Oglądanie się na innych czy liczenie że jeden wygra z drugim nic nie daje.

 28. 14.05.23 18:29 Pablo Olsztyn

  Czerkasow oczywiście że masz rację. Tym bardziej trener ... A teraz parę spotkań z trybun i tyle. Choć chyba Żwir też badał wytrzymałość sędziego na dyskusję hehe

 29. 14.05.23 18:14 Pablo Olsztyn

  Czerkasow hehe Ale emocje są wskazane , w graniu i kibicowaniu.. To że było wiadomo od dawna że jest potrzebny trener przygotowania motorycznego to my wiemy i klub. Ale....zawsze brak kasy. Niestety w chwili obecnej tacy trenerzy to specjaliści skupiający się tylko na tym jak np. Tomek Olszewski z Olsztyna obecnie zajmujący się ta działka w Warcie Poznań .

 30. 14.05.23 17:39 Pablo Olsztyn

  Fish ostatnio były jakieś zdjęcia z jakiś testów. A to że na wiosnę jest gorzej z motoryka to widać nie od dzisiaj. Porównanie jesień - wiosna to przepaść bo wtedy Wojcik i Karlikowski wręcz fruwałi wzdłuż linii a teraz.... O Kurbielu nie wspomnę który po 50 min zaczyna.....chodzić.

 31. 14.05.23 09:38 Pablo Olsztyn

  Błędy, błędy błędy. Bo o ile pierwsza akcja i bramka trzeba przyznać ładna a Nasza obrona chyba myślała już o świętowaniu w I lidze to druga i trzeba to kuriozum w wykonie Stomilu niestety. Potem chyba Nasi się podłamali bo biegali bez pomysłu. Mnie boli jedno ze jak i w meczu ze Zniczem i wczoraj nie umieliśmy zmienić nic w swej grze czy poprawić błędów. Zagrać te 70 min inaczej i na dupach, strzelić choć jedną bramke ... Tu mam pretensje do trenera i zawodników. Poza tym cała drugą połowę Wiśle już się super broniła całym zespołem ( jak my zawsze) i kontry trzema szybkimi i dobrze technicznie piłkarzami którzy biegali między Naszymi obrońcami jak chcieli. Zmiany nic nie dały bo ani Stromecki, Caetano czy Maćkowiak niczego nie zmienili. Czasem Szypul coś szarpał, Żwir i Wujo ( piękny strzał lewa nogą w słupek). Mecz z Hutnikem ? Hutnik już prawie pewny utrzymania więc może ciśnienie inne . Ale my musimy zmienić coś w stylu, taktyce, nie możemy grać tego samego wciąż bo przeciwnicy to już znają i siedź jak grać. Trzeba wygrać te 3 mecze z niby słabszymi ale wciąż walczącymi o utrzymanie na dzień dzisiejszy zespołami. Wcale nie będą to łatwiejsze mecze.

 32. 11.05.23 18:08 Pablo Olsztyn

  Hutnik Kraków już poszedł w tym kierunku tj. budowa etapami, powierzchnię komercyjne by zminimalizować koszty itd Tam, mniej mówią a więcej działają https://gol24.pl/nowy-stadion-hutnika-krakow-machina-ruszyla-jaka-pojemnosc-gdzie-ma-powstac/ar/c2-17531495

 33. 11.05.23 14:17 Pablo Olsztyn

  Otóż to. Wymiana przyspawanych radnych do krzeseł bo zamiast dbać o miasto, mieszkańców mamy wieloletni armagedon na ulicach bez rozwoju np infrastruktury sportowej itd Dość roznych koalicji w Radzie a niech zajmują tam naprawdę dobrem i rozwojem miasta. W każdym aspekcie .

 34. 11.05.23 13:43 Pablo Olsztyn

  Niech budują etapami, całość, z Biedronka czy Stonka albo z Morawieckim jak Raków. Tylko dość pieprzenia i ciągłego obiecywania. Tylko konkrety i działania. Chcą etapami ? To pyk uchwała o pomysłach na późniejsze samofinansowanie się takiego obiektu tj.powierzchnie, lokale itd i projekt by działać etapami. I przetarg .... Jest czas do wyborów by to zacząć konkretnie... Na razie to radny tylko napisał esej o swych wizjach do rządzącego miastem ehh Dlaczego jako członek koalicji rządzącej w radzie miasta nie zaczną działać ? Kiełbasa wyborcza? 🙈

 35. 03.05.23 19:00 Pablo Olsztyn

  Czyzby ? Oj Oki to żyj dalej w takim przeświadczeniu...

 36. 03.05.23 18:02 Pablo Olsztyn

  Waldi wow Oczywiście, firmy płacą grube pieniądze by mieć nieaktualne dane i sprawdzają kontrahentów ehh 🙈

 37. 03.05.23 17:45 Pablo Olsztyn

  Waldi serio nie wiesz co to KRD? hmm https://krd.pl/

 38. 03.05.23 16:50 Pablo Olsztyn

  Waldi pudło... Ani łysy ani rudy hehe A do czego ma się odnosić że najlepiej nic nie robić ? A zdziwilbys się że jednak się nieco udzielam. Wejdź na TT i zobacz. Są pomysly kibiców w rozmowach z adminem, jest zbiórka stomilowcow dla Kingi utworzona przez Emila i jakoś na TT próbujemy ja pchać ... @ Czerkasow sprawdzał ? To ciekawe bo parę dni temu KRD pokazywał że MB wciąż ma większość. Więc czytaj uważnie @ Klub wychodzi na prostą i to prawda, nikt tego nie neguje. Szansę na powrót do I ligi są mega duże bo jak widać każdy z klubów z pozycji 1-6 traci też punkty. @ 20% z parasola Kynia? Ohh ja bym mu się zabierał go bo jeszcze zaleje mu łapka i po co ? Niech mu działa jeszcze latami.

 39. 03.05.23 15:56 Pablo Olsztyn

  Pchnąć Lechię do essy ? Nono tak samo jak pchnął Stomil do....II ligi UPS kierunek się pomylił widać... @ Większościowym udziałowcem ? Gdzie jest prezentowane ? Jesteś pewien że w KRS CZY KRD jest nowy właściciel ? Ojoj @ Czemu Lechia ? Bo tam do tej pory miasto waliło miliony zł w klub. Ale po spadku umowa prawdopodobnie się skończy by klub miał utrzymać się w essa. Więc wcale nie takie pewne że zaraz wróci i jaka będzie kasa z miasta. I co znów odkocha się z kolejnego miasta ? Ohh @ Waldi co z tego że MB może i z ogromnym entuzjazmem i etyka zawodowa skoro zabrał zabawki i jakby nie było porzucił klub który przecież pokochał ..

 40. 03.05.23 14:22 Pablo Olsztyn

  Waldi Połączenie sił dwóch pasjonatów ? Niby jak ? Co Ty piszesz? Red Bull i Borussia ? Aaaa to już słyszeliśmy. Nie rozumiem Twych słów o jakimkolwiek policzeniu sił w tej samej lidze. A poza tym, jesteś pewien że MB nie jest nadal właścicielem 85% akcji klubu ? Oj bo się możesz zdziwić. @

 41. 28.04.23 09:02 Pablo Olsztyn

  https://www.siepomaga.pl/stomilowcydlakingi Na naszej Stomilowskiej skarbonce już ponad 1100 złotych. Pojawiły się także wpłaty od piłkarzy @StomilOlsztynSA 💪👏👏 Przypominam, że wpłacamy 19,45 złotych za każdego gola Stomilu w meczu ze Zniczem. Mile widziane inne deklaracje

 42. 28.04.23 09:01 Pablo Olsztyn

  Na naszej Stomilowskiej skarbonce już ponad 1100 złotych. Pojawiły się także wpłaty od piłkarzy @StomilOlsztynSA 💪👏👏 Przypominam, że wpłacamy 19,45 złotych za każdego gola Stomilu w meczu ze Zniczem. Mile widziane inne deklaracje:) https://www.siepomaga.pl/stomilowcydlakingi

 43. 26.04.23 20:17 Pablo Olsztyn

  Czerkasow i słusznie. Trzeba zrobić by był wilk syty i owca cała. Wiem stadion zbudować ? Oki. Ale tylko wielofunkcyjny obiekt zarabiający na powierzchniach , usługach itd by miasto nie musiało dokładać do utrzymania całego obiektu. Bo potem za 5 lat będzie potem jak w wieluiastach z takimi nowymi stadionami że koszty są ogromne u np Wisła K. zbudowała pod jedną z trybun swego dawno funkcjonującego stadionu TERMY Z BASENEM.

 44. 26.04.23 15:57 Pablo Olsztyn

  Chodi wiosna ale to jeszcze rok czasu bo wybory przyszłoroczne w okresie 31.03-23.04. Poza tym nie daj Boże ułożą budżet na przyszły rok i kolejny rok posuchy . Hmm chodzą po Olsztynie słuchy że radny KO o inicjałach T.G. szykuje się na stołek .. 🙈Prezydento to jedno ale druga sprawa to Radni. Ich też trzeba wymienić bo tiwarTstwo zasiedzialo się chyba za bardzo. Potrzeba ludzi którzy chcą coś zrobić dla miasta , a nie wchodzący w ukladziki polityczne.

 45. 26.04.23 14:10 Pablo Olsztyn

  A ja uważam że bez new stadionu jest możliwość zdobycia sponsorów czy też poprawy frekwencji. Sam Adrian Mierzejewski w kanale sportowym powiedział że najpierw stabilny klub, organizacyjnie, finansowo, sportowo ... Poza tym co , skoro wiadomo że stadion może może realnie najszybciej za ok 8-9 lat to mamy zapobiec o frekwencji rzędu 3000-4500? Otóż nieee. Klub powinien walczyć i prowadzić działania by to zmienić. Przykładów jest sporo niestety ... Social media to nie wszystko choć nie zaprzeczam poprawiły się bardzo w ciągu ostatniego pół roku. Jest akcja dla nowego kibica że bilet za freee. I kto o tym wie ? Ktoś kto bywa na stronie klubu, bywa na jego SC. A czy czasem.nie chodzi o nowego kibica ? Trzeba wyjść z kręgu obecnych kibiców i najpierw poinformowac potencjalnych nowych kibiców że jest taka akcja itd Nawet nie ma plakatu na tą okazję... To jeden z działań które można poprawić itd Sponsorzy... Jezdzuc bywać rozmawiać z firmami itd zdobywać podpisywać umowy . Choć po takich bataliach na łamach mediów władz klubu odbiory szefie firm może być różnie. Gdyby np uatrakcyjniono tzw dzień meczowy może to przyciągnęłoby więcej kibiców, rodziny ? Niby drobne szczegóły ale jednak... To jest oczywiście moje zdanie.m, wielu z Was może mieć inne albo coś dorzucic.

 46. 26.04.23 12:27 Pablo Olsztyn

  Tomaso ostrooo ale coś w tym jest bo mi znajoma pracująca w ratuszu mówiła że też jest rozdrażniony tym czy zamknie tą inwestycję i uranie czasowo i finansowo. Że w "skarbcu" nie wydrapiesz już nic. Cytowana tu kwota budżetu miasta jest napompowana pieniędzmi na te dwie inwestycje a cała reszta nie przedstawia się wcale aż tak różowo... Jak pisałem na tt, wziasc tyle i podziękować ładnie i pracując wciąż z miastem by może po awansie coś skaplo itd Taki mamy realnie stan.

 47. 25.04.23 09:40 Pablo Olsztyn

  Otóż to. Widać można 💪 Szkoda, że dopiero głos kibiców dał klubowi do myślenia by coś zmienić.

 48. 23.04.23 17:21 Pablo Olsztyn

  Od x czasu pisze tu i na TT że projekt stadionu musi się diametralnie zmienić. By był to obiekt który będzie się w pełni lub prawie finansowo zamykał. Tj by miał biura do wynajęcia, sale konferencyjne, klub fitness może, może gabinety lek albo fizjo, itd Pomysłów może być mnóstwo.... Mogą być i urzędy ( biura) jak i sklepy ... Tylko musi być pomysł i projekt. To samo tyczy się niezależności , oczywiście pewnej, energetycznej tj fotowoltaika, pompy ciepła itd Tylko w ten sposób taki obiekt mógłby się sfinansować co miesiąc bez dopłacania co mc na utrzymanie infrastruktury.

 49. 19.04.23 18:02 Pablo Olsztyn

  Kuban ?

 50. 19.04.23 13:38 Pablo Olsztyn

  DJKS teraz kazdy mecz jest WAŻNY. Bardzo boli taki osłabienie obrony.

 51. 19.04.23 13:35 Pablo Olsztyn

  Tak jak pisałem na TT, rozwiazanie na przetrzymanie ale nic z potencjałem. Gdyby to był teren z jednym boiskiem plus miejscem na drugie (trzecie to mega) to wtedy faktycznie możemy mowic o jakims rozwiazaniu na lata. W info była mowa ze czekaja na Centrum na Sybiraków... Cieszy, ze patrza optymistycznie ale wszyscy widzimy jak to jest u Nas w Olsztynie z realizacja inwestycji sportowych... Poza tym takie Centrum nigdy nie byłoby tylko do dyspozycji samej Akademii. @ Jest jeszcze temat do doprowadzenia tego "boiska" bo wymagan rozgrywania tam meczy tj. pilkochwyty, jakis kontener na szatnie, trybuny, moze ogrodzenie itd Klub zlozyl projekt o dofinansowanie ale czas leci....

 52. 16.04.23 18:50 Pablo Olsztyn

  Cóż, Karol jest takim zawodnikiem wielozadaniowym. Nie jęczy jak trener ustawi go na skrzydle czy typowo Def. Ale fakt w ataku pokazuje że jeśli się chce to można. Nasi nominalni napastnicy powinni się wstydzić.

 53. 16.04.23 18:14 Pablo Olsztyn

  👍

 54. 16.04.23 18:13 Pablo Olsztyn

  Brawa za punkty, bramki i mecz !!! Jak to powiedział trener błędy przekuć w atuty. Zmiany w czas choć dwie pierwsze wymuszone kartkami. Niezawodny Żwir i walczący Szypul i potem Krawczun który ma nosa gdzie ma być... Niestety słaby sędzia i był od 10ej minuty do zmiany 🤬

 55. 16.04.23 17:02 Pablo Olsztyn

  Czerwone kartki 3:3 ?

 56. 15.04.23 23:52 Pablo Olsztyn

  Raczej słowa. Słowo klub oznacza co innego niż miasto Olsztyn a co za tym idzie zmienia absolutnie znaczenie całej wypowiedzi.. @ I pyk już wyszedł.z Ciebie prostak Bonnie umiesz się nawet zachować. A Emil Cię pochwalił, niestety przedwcześnie. @ Żegnam

 57. 15.04.23 23:47 Pablo Olsztyn

  "CO NOWY STADION DA OLSZTYNOWI " - "Nowy stadion co da klubowi ?" Róznice ?

 58. 15.04.23 23:44 Pablo Olsztyn

  A to Twoja wiadomosc : " Kończąc jak piszesz Pablo "CO NOWY STADION DA OLSZTYNOWI " to tak jak byś napisał co nowy ciągnik da dla rolnika - normalnie nic . Jak to napisał świr czerkasow - wytrzeźwiej 🤣 @@@@@@@@@@@@@@@@@@@ Jest roznica ? TAK !!! Wiec czytaj i pisz uwaznie bo przekrecasz slowa i znaczenie.

 59. 15.04.23 23:33 Pablo Olsztyn

  Extraaaaa nie napisałem Ci nowy stadion da Olsztynowi. Chyba że cytujesz kogos innego. Nie wkręcają mi czegoś czego nie napisałem.

 60. 15.04.23 23:30 Pablo Olsztyn

  Extraaaaaa Przekręcasz moje wypowiedzi więc skopiowałem Ci prawdziwy cytat z mej wiadomości który jednak brzmi inaczej niż Twój.

 61. 15.04.23 23:22 Pablo Olsztyn

  xtraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Cytat:"Nowy stadion co da klubowi ? Opłaty na najem pomieszczeń, opłatę za dzień meczowy ( obecnie podobno znikome) , a czy akurat łoże sponsorskie miasto oddaloby za free klubowi to mam.ogromne wątpliwości. "

 62. 15.04.23 22:59 Pablo Olsztyn

  Czerkasow Koncerty ? I wymiana murawy parę razy w roku ? No chyba że system chowania murawy poniżej poziomu boiska... Drogi temat . I musiałoby ich być sporo by się spięło. Ale kto wie... @ Ile będzie płacił klub za dzień meczowy plus opłaty za pomieszczenia klubowe... ? Kluby w I lidze i essa płacą od 60-80 tys do nawet 150 tys za dzień meczowy. Tyle udało mi się wygooglowac. Ja proponowanym więcej pomieszczeń do wynajęcia. Biura, może fitness, może gabinety fizjo, może parę sklepików ? Pomysłów może być sporo . Np na Wiśle K. zrobili pod jedną trybunaTermy Krakowskie Błonia.

 63. 15.04.23 22:51 Pablo Olsztyn

  I tu się nie zgodzę bo powinno brzmiec SPORT DLA OLSZTYNA. Nie tylko kibice w tym uczestniczą, bo jeszcze trenerzy, zawodnicy, działacze itd @ Kibic dostaje wrażenia i rozrywkę a klub robi biznes . Czy jeśli klub zarobi na koniec roku rozliczeniowego to co z tym zrobi? Odda na fundację charytatywna czy właściciel wypłaci sobie dywidendę ? BIZNES I tak samo w drugą stronę, jeśli klub zamknie rok na minusie to właściciel musi dorzucić do kasy i niekoniecznie jest to miasto. Może ale nie musi.

 64. 15.04.23 22:39 Pablo Olsztyn

  Extraaaaaa mało że przekręcasz fakty to jeszcze tak bardzo interesujące się miastem i kasa nie czytasz info co się dzieje w miescie. Pisząc że skarbiec w ratuszu jest pusty i dorzniety bronie budżetu miasta ? Hehe aleś mnie rozbawił... Bo już tylko takie uczucie we mnie wywołują Twe wypociny. Śmiech i żal... @ Tworząc wielomilionowy bufor ? Jprd a Ty piszesz o Milanie czy Stomilu grającym w II polskiej lidze ? Hehe Skoro ma taki budżet stworzyć to napisz do klubu , adresy mailowe są na ich stronie internetowej. Możesz też napisać do rzecznika lub Prezesa RM na TT. @ Powiadasz jak dupa od srania i ma wspierac klub ? Miasto dopłaca zza utrzymanie stadionu rocznie 1,2 mln , podobno wiele opłat płaci za klub , załatwili głównego sponsora na ten rok... Więc coś jest .. Może nie jak Płock gdzie miasto musiało dorzucić 11 baniek dla klubu bo taki był minus za poprzedni rok, ale chyba coś. Fakt, że jeżeli chodzi o infrastrukturę sportową powinno robić więcej i wsparcie Akademii bo tak szkoła się dzieciaki i młodzież. Więc różowo nie jest...

 65. 15.04.23 22:15 Pablo Olsztyn

  Ty nawet nie umiesz dobrze czytać. Nie napisałem.Ci nowy stadion da Olsztynie a klubowi i to pod względem opłat. Znów przekręcasz fakty... Ale rozumiem, brakuje argumentów to przekręcasz słowa i fakty. Brawo Ty 🤣🤣🤣

 66. 15.04.23 22:03 Pablo Olsztyn

  Extraaaaaa przeinaczasz fakty. Jak piszesz na forum to nie pij albo zmień dealera. Płacę za bilet na mecz by się wzbogacić ? Ale odleciałes wow @ Mylisz kibica który przychodzi na mecz dla klubu zawodników kolegów z klubem który prowadzi biznes. @ Wymyślimy od G kasę na stadion ? Życzę Ci tego choć jak sądzę G podobno nie będzie startował na prezydenta chyba że masz na myśli drugiego Pana G, vice. Kto wie, podobno ma chęci i zakusy na stołek i wieże. @ Niczego nie muszę udowadniać a mam prawo napisać co myślę. Beznadziejnie ? To Ty napisałeś i nie wkręcają mi słów których nie napisałem. @ Serio zmień lekarza albo dealera.

 67. 15.04.23 21:30 Pablo Olsztyn

  Extraaaaaaaa to po 1. Pomyliłeś stronę internetową . Ta właściwą to olsztyn.eu 2. Po.ylilem forum bo tu piszemy o klubie a ten post jest o potencjalnym dofinansowaniu klubu kwota za promocję miasta 3. CZas wyborów za rok i wtedy będą działania radnych i kandydatów na prezydenta i możesz wtedy z Nimi dyskutować ile chcesz. O polityce budżetowej, o polityce w sportowej w Olsztynie itd 4. Ba, może nawet znajdziesz jakieś forum typowo o działalności ratusza. Szukaj ... @ Sprzedaż ilości miejsc pod developerów ? Masz na myśli tereny należące do miasta pod inwestycje. Sprzedaje je miasto zapewne by latać budżet. Tak go tramwaje i Urania rozjechały.

 68. 15.04.23 21:13 Pablo Olsztyn

  Extraaaa czyżby ? Przecież Stomil funkcjonuje bo sprzedaje swe mecze, grę , reklamę jako produkt i podobno spiął budżet. To jest taki model i biznes. Oczywiście w wymiarze II ligi. @ Inna sprawa ma się z Akademią i infrastrukturą boisk które potrzebują wsparcia bo szkoli się dzieci a boisk brak to wiemy. @ Nowy stadion co da klubowi ? Opłaty na najem pomieszczeń, opłatę za dzień meczowy ( obecnie podobno znikome) , a czy akurat łoże sponsorskie miasto oddaloby za free klubowi to mam.ogromne wątpliwości. @ Tak więc ,napiszę dziś po raz trzeci . Klub niech odpala maile, telefony, auta i jedzie kontraktować nowe umowy ....z firmami, sponsorami. A z miastem i owszem należy rozmawiać. @ Co do sytuacji Fin miasta to zgadzam się w pełnej rozciągłości z Czerkasowem. Kasy brak . A trzeba pamiętać że trzeba rozpisać nowy konkurs na projekt miasta, z nową koncepcją zarobkową dla operatora , potem wydać parę baniek na tenże projekt i dopiero szukać finansowania. Choć po tramwajach skarbiec wydrenowany na maxa.

 69. 15.04.23 20:53 Pablo Olsztyn

  Extraaaaaaaa Jest spora liczba osób która jest zainteresowana sportem. Ale cóż skoro miasto od lat nie zajmuje się sportem ani rozwojem. To są dekady zaniedbań a my od dwóch dni piszemy o dofinansowaniu dla klubu a nie 20 lat działań miasta itd. @ Taki stadion miejski może pomieścić wiele dyscyplin ? Ciekawe. To wymień te wiele dyscyplin które mogą zmieścić się w stadionie z projektu który ma miasto ? Chyba szachy i bierki. @ Stadion ? Tak ale tylko z przestrzeniami do zarobku dla operatora i nie mam tu na myśli lóż sponsorskich ( powierzchnie biurowe na wynajem , może sklepiki, może klub fitness, itd) oraz rozwiązaniami by stadion był choć częściowo .samodzielny energetycznie np.

 70. 15.04.23 20:44 Pablo Olsztyn

  Extraaaaaaaaaaaa Coś innego ? Otoż nie. Mecz piłkarski, dzień meczowy, reklamy firm, marek to jest właśnie środek do zarobku. TO JEST BIZNES A NIE CHINSKI SPRZEDAWCA JAJ TJ. DAJ, DAJ. Klub dzięki sponsorom gra, funkcjonuje i powinien się rozwijać . Promuje ich, reklamuje. Negocjuje warunki współpracy itd TO JEST BUZNES. Tak jak sprzedaż: kursów , social mediów czy innych produktów czy usług... To nie są działania charytatywne ... @ Co inne wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży tj Akademii np. Ostatnio władze województwa chwaliły się że podpisują umowy z podmiotami i wspierają finansowo organizacje działań sportowych oto Zadałem pytanie do klubu czy klub też dostanie takie wsparcie czy starali się. Brak odt, co wskazuje że chyba nie.

 71. 15.04.23 19:41 Pablo Olsztyn

  Oooo nie jest to typowy biznes ? A jaki , nietypowy? Tu też trzeba handlować , rozmawiać i zdobywać sponsorów . Tak samo negocjuje się umowę o promocji; miasta, marki, firmy itd Czytaj uważnie - negocjować. A nie że ja chcę 2 banki i jak nie to pójdę i wywieszę transparent. Ehh Klub,jak pisałem powinien odpalać auta, telefony i maile i szukać nowych firm , partnerów, sponsorów .... A nie kopać się z miastem który dał umowę Polimexu i chce coś dołożyć. Jak napisali poniżej koledzy, takiej kasy jak za MB miasto już nie da. Bo ? Bo ma tylko 10% udziałów, bo jest w mega słabej kondycji fin, bo nie po to sprzedał akcje by teraz rzucać miliony. Trzeba patrzeć realnie a nie życzeniowo. Stadion ? Tak ale po boiskach treningowych i z funkcjami do zarobku by nie przynosił strat. Dlaczego ?. Lechia już ma np.zapiaiedzuane że jak spadnie to miasto zerwie umowę na najem stadionu i da im grać na starym stadioniky. Niższe koszty ....

 72. 14.04.23 22:02 Pablo Olsztyn

  Popieram posty w pełnej okazałości. Pytałem czy klub będzie stać wynajmować stadion oczywiście nowy na dzień meczowy ? Bo miasto będzie chciało by wydatki i zyski się bilansowaly. Brak odpowiedzi. Jak napisałem że trzeba zmodyfikować projekt stadionu by było tam jak najwięcej możliwości zarobkowania dla operatora to widzę śmiech o niedowierzanie. A skoro miasto dopłaca co roku do stadionu 1,2 mln to myślicie że będzie chciało dopłacać do nowego ? NAPEWNO NIE. @ Niech klub buduje budżet na sponsorach, małych średnich i daj Boże dużych firmach a nie jakimiś próbami wyciągania z miasta bo Nam się należy. Ehh Miasto dało sponsora Polimex i tyle. @ Miasto chce dać 170 tys ? Hmm owszem zapytać czy można więcej. Nie? Wziąć i podziekowac za wsparcie, odpalać auta, telefony,maile i szusować by kontraktować nowe umowy sponsorskie z firmami.

 73. 07.04.23 08:47 Pablo Olsztyn

  Kot a wiadomo kto był na ławce jako trener ?

 74. 06.04.23 20:13 Pablo Olsztyn

  Nor zapytaj właściciela klubu a dokładnie Prezesa Zarządu klubu co miasto na to. Bo chyba dobrze komunikuje się obecnie z miastem. Poczekaj chwilę, zaraz wybory to wysypią się obietnice. Już obecnie można zobaczyć wzmożony ruch na trybunach posłów i radnych różnych opcji politycznych.

 75. 06.04.23 19:34 Pablo Olsztyn

  Nie bez projektu i ważnych pozwoleń budowlanych nikt nie będzie się starał o finansowanie ani takie nie zostanie przyznane bez projektu. Zresztą jak pisałem wcześniej trzeba serio zweryfikować koncepcje stadionu by uzbroić go w możliwości zarobku by jego funkcjonowanie było jak najmniej kosztowne. Więc koncepcja, potem projekt z pozwoleniami i wtedy można szukać finansowan. @ Oczywiście nikt nie przeczy że miasto zachowywało się do tej pory źle i ignorowalo potrzeby klubu i kibiców. @ Choć wg mej skromnej osoby w tej chwili najlepsza pomocą dla klubu byłoby wybudowanie min trzech boisk treningowych. Razem trzech albo po kolei. A stadion po nich .. Widać że klub potrzebuje obecnie takiej infrastruktury a i szybciej i łatwiej można uzyskać takie dofinansowania , jeżeli oczywiście się chce... Szukać ich powinno miasto, marszałek oraz przedstawiciele klubu oraz może pomogą chętni do startu w tegorocznych wyborach ? Ale nie w formie obietnicy a konkretów, tu i teraz...

 76. 06.04.23 17:24 Pablo Olsztyn

  Chwila. Nor Ty mylisz narzekanie, karcenie miasta za ostatnie 15 lat w kwestii stadionu a ja piszę o sytuacji w dniu dzisiejszym, teraźniejszości... Jeśli chcesz rozliczać miasto za to co było , to oki choć myślałem że już wszystko zostało o tym powiedziane 100 razy. A jeśli mowa o dniu dzisiejszym to Ci spokojnie odpowiedziałem.

 77. 06.04.23 16:46 Pablo Olsztyn

  Nor ale brak aktualnego projektu stadionu z pozwoleniami. I chyba należałoby poprzedni sporo zmienić. Tzn ? Trzeba zapewnic maksymalne wykorzystanie powierzchni i funkcji do zarobku dla operatora stadionu. Biura na wynajem, ( poza klubowymi) , alternatywne źródła energii i wiele innych możliwych pomyslow tak by stadion jako cały obiekt mógł jak naj zarobić na siebie albo przynosił jak najmniejsze koszty... Ale jak wspomniałem, nie ma projektu nie ma rozmów o finansowaniu , poza tym liczysz na to że nagle miasto wyciągnie z kieszonki jeansów min 100 mln ? Żart. @ Premier obiecał 100 min na stadion Ruchu ? Hmm i co za to wybudujesz? Chyba stadionik na IV ligę z jedną trybunka.

 78. 06.04.23 09:23 Pablo Olsztyn

  Wg mnie art napisany konkretnie. "Pod uwagę braliśmy zawodników, którzy byli oceniani w więcej niż połowie meczów w miesiącu" . Chodzi o ilość meczy a nie połowę minut w meczu.

 79. 31.03.23 22:32 Pablo Olsztyn

  19kubs84 jak zawsze w punkt 👍 Kurbiel to siano i nic z niego nie będzie. Ani przyjęcia ani techniki. Niestety ma szczęście że nie mamy innego i że jego menago jest menago paru innych tu zawodników i trenera. Nie widzę tego inaczej. Dawać młodego Kalisza z Krawczunem do ataku a potem zmiana na Florka ... Niestety wątpię byś teraz znalazł kogoś sensownego bez kontraktu, kto wejdzie z ulicy i mógłby grać .

 80. 31.03.23 21:37 Pablo Olsztyn

  Tomaso oczywiście Kalisz przebiegł pół boiska i zamiast podać to się zapłatal . Ale pokaż mi taką akcję Kurbiela ? Brak..... Niestety Kurbiel jest niereformowalny już a mi isiipodiba się Kalisz bo widać że chce i coś potrafi. Przeszlifować i niech strzela. @ Kurbiel bo sam ? Miał obok Krawczuna z przodu . I co? I nic.

 81. 31.03.23 21:33 Pablo Olsztyn

  Pamiętaj że Florek w Olsztynie a Caetano ostatnio szału nie robi ehh i tak dobrze że wszedł na końcówkę i pokazał że wraca do żywych. Kurbiel ? Zagrał bo nie było nikogo do ataku ale i chyba nieco bo menago ogląda mecze. Niestety. Wolałbym Kalisza który pokazał dwoma akcjami że można jeśli się chce.... Ale trener ma swoją strategię i wpuścił Kalisza dopiero na zmęczonego rywala i gdy Karlikowski już nie nadarzała wracać. Taki mamy klimat....

 82. 31.03.23 21:28 Pablo Olsztyn

  Oczywiście dzis MVP - ZWIR !! W końcu widać u Niego ogień, szybkość i moc. Gdyby był Wujo to z Krawczunem zrobiliby więcej. Ofensywnie zaczyna trybic i oby tak dalej.

 83. 31.03.23 21:26 Pablo Olsztyn

  Kurbiel ? Niestety z Niego nic będzie. On jest jaki jest i tyle. Krawczun bije go na głowę zaangażowaniem, wybieganiem itd Ładne 2-3 akcje Kalisza, szkoda tylko że nie podawał albo za późno. Teraz czekaja Nas mecze z drugiej połowy tabeli ( prócz Wisły) . Jeżeli będzie takie zaangażowanie drużyny jak na Motor czy Kalisz to będziemy w końcu punktować konkretnie.

 84. 30.03.23 22:30 Pablo Olsztyn

  A po co nowy etat ? A co teraz pracuje bez etatu czy kasy ? Przecież jest na etacie lub B2B. Zagadka tylko jest to , co będzie robił...

 85. 30.03.23 21:20 Pablo Olsztyn

  Niestety ale te fuchy są przecież zajęte .... Cóż, czas pokaże gdzie osadza byłego trenera władze Akademii i klubu.

 86. 30.03.23 20:41 Pablo Olsztyn

  Może masażysta ? Marketingowiec, bo takich zawsze potrzeba ? Choć naj jest potrzebny trener przygotowania motorycznego ... Wątpię by się nadal ale kto wie co Zarząd wymyśli ...

 87. 30.03.23 17:23 Pablo Olsztyn

  A więc pytania są dwa. Gdzie wyląduje Paweł G i jak Dyrektor chce prowadzić drużynę podczas meczu skoro jest zawieszony na 5 meczy? Do końca rundy zostało Stomilowi 3 mecze i 7 w drugiej. Więc kto będzie na lawie podczas meczow?

 88. 30.03.23 10:46 Pablo Olsztyn

  Zrezygnował z prowadzenie drużyny U19 ale nie na info że nie będzie go już w Akademii. Władze klubu muszą w końcu zdecydować: czy pielęgnuja wzajemne kółko różańcowe czy stawiają jednak na jakość i rozwój młodych chłopaków. Bo chyba taki cel ma każdą Akademia...

 89. 28.03.23 17:21 Pablo Olsztyn

  Hmm myślę że za ot parę szczerych słów nie dostałby aż 5 meczy wolnego. Dobrze że nie jest trenerem drużyny bo byłoby osłabienie na lawie .

 90. 28.03.23 16:20 Pablo Olsztyn

  To wiązanka musiała być jakościowa że aż taka kara... Choć z drugiej strony jak pisaliśmy , słaby przykład dla młodych ehh

 91. 27.03.23 18:52 Pablo Olsztyn

  Tomaso hmm że niby jak się uda to super a tak nie krzyczymy o awansie by debili z siebie nie zrobić ? Superujesz że to człowiek małej wiary ? @ Ja myślę że ot nie pracował w dziale handlowym gdzie stawianie celów jest na porządku dziennym. I wszyscy tam wiedzą że stawianie celów mobilizuje itd Tu mobilizuje trener co widać i słychać. @ Ostatnie zdanie hmm pamiętaj że dla jednego sukces oznacza przebiegnięcie maratonu a dla innego 400m. Trener powtarza że on chce min 6gi miejsca więc baraży. To jest CEL. A SUKCES po handlowemu byłby awans bezpośredni wg mnie.

 92. 27.03.23 10:43 Pablo Olsztyn

  Oby ta wygrana była przełomowa 💪

 93. 26.03.23 20:42 Pablo Olsztyn

  Dobrze rozpracowany przeciwnik faktycznie. Mega dyscyplina taktyczna i robota zawodników w defensywie i już lepiej w ofensywie. SFG jak zawsze parcie a szkoda strzału Wuja bo gdyby wpadło to byłaby bramka rundy jak nic. Defensywnie więc super a CD ofensywy to trzeba dalej pracować. Niestety na Kurbiela już nie liczę ale widać że po lawie Krawczun odżył. Większość piłek do przodu idzie przez Stroneckiego i chłopak robi robotę długimi dokładnymi podaniami. Niestety od ok 80 minuty zaczęły się spore błędy w defensywie, stać ta sytuacja w 90 minucie gdzie piłka krążyła po linii bramkowej. Ożywienie po wejściu Karlikowskiego i Florka. Caetano dobrze w defensywie ale im więcej w stronę ofensywy, tym więcej błędów niestety. Shun jakiś przygaszony ale może tak miało być. Ważne że 3 pkt i 4 dni nad dalszą praca nad ofensywa i końcowymi 10 minutami.

 94. 24.03.23 12:48 Pablo Olsztyn

  Realista znów widzę przekręcasz fakty na swój sposób. Moja koalicja ? O ile wiem, w żadnej koalicji nie jestem. No może we wspólnocie mieszkaniowej z Panią Hania i Franciszka, mamy swój front 💪 Realista a czy ja pisałem że są pieniądze na stadion czy że wybudowano nowy ? Hehe nawet pisać logicznie nie umiesz. @ To że obecnie nie ma pieniędzy to wszyscy wiemy. A to że PiS z rządu Nam.ich nie da też. Sam przytoczyłes wcześniej miasto Gorzów gdzie w latach 2016-2022 wydano na infrastrukturę sportową ok miliarda zł. Kasa z dotacji rządowych. Bo ? Bo prezydent miasta należy do koalicji rządzącej. Pisałem też że obecnie nie ma projektów unijnych mających sfinansować budowę stadionu i nie będzie przez jakieś 5-6 lat i tylko pomoc rządowa może coś zmienić. A że z pisu nie dostaniemy to należy liczyć że może opozycja po wyborach Nam pomoże. Sama prawda. @ Z cała niechęcią do obecnego rządzącego w Olsztynie obecnie ( czytaj uważnie że pisze o dniu dzisiejszym) nie wyciągnie on z kieszeni min 200 baniek ani z nikąd bo ma inne inwestycje do zakończenia itd A to że wcześniej nie zadbał o infrastrukturę sportową w Ol to oczywiście jest karygodne. Pisze infrastrukturę bo wg mnie ważniejsze teraz jest budowa 3-4 boisk treningowych niż samego strikte stadionu. @ Zmienić w RM ? Zgadzam się oczywiście i to nie od dzisiaj ale to muszą zrobić mieszkańcy Olsztyna a nie tylko 50 chłopa z forum. Poza tym wg mej skromnej osoby sprawy sportowe powinny być ponad podziałami czy koalicjami w RM. Brakuje w mieście wieloletniej Strategii Sportu i infrastruktury w mieście. Tu nikt nic nie wie. A radni PiSu czy te radny Klonowski budzą się ze snu sportowego na parę miesięcy przed wyborami do parlamentu. Wszyscy mogli pytać i robić wcześniej. Np. nie ma kasy na stadion ? Załatwmy kasę na boisko. Dzierżawę dla klubu nieruchomości i pomóżmy załatwić wyżebrać środku... Małymi krokami ale do przodu. Komisja Sportu gdzie są ludzie z koalicji jak i PiSu ci robili tę parę lat ? Nie pisze że czemu nie było z klubem do to temat wielce złożony ... @ Piszesz że za pieniądze z unii ... Ok lecz jeśli beton poszedł w tramwaje i tam wrzucił cała kasę czy uranie dla AZSu to skąd miałby mieć nagle wkład na stadion ? I nie pisze że mi się to podoba. Pisze nie. Za kasę z unii z programów rządowych ? Ten temat już przerabialiśmy ... To PiS rozdaje tą kasę i głównie tylko swoim a my mamy Prezydenta z drugiej opcji i tyle. Wałbrzych ? Planują a więc nie realizują jeszcze rewitalizacje Anię budowę hali sportowej i wymianę murawy na stadionie. Mają to robić etapami i mają swój wkład finansowy. Koszalin ? Zakończono proces tworzenia koncepcji zagospodarowania nowego stadionu. Mają składać wnioski unijne. Niestety jak pisałem programów typowo unijnych nie będzie w najbliższych latach. Możliwe są tylko programy rządowe. @ Jest oczywiście program Ministerstwa a raczej konkurs skąd ma dostać kasę Elbląg, ciekawe że wiedza to przed ogłoszeniem konkursu. Ale...ministerstwo daje max 50% kasy. A skąd weźmiesz obecnie kolejne min 100 baniek ? Więc prostując oba miasta nie robią w chciałyby... @ Innym aspektem którego nikt nie porusza jest koszt utrzymania takiego stadionu, z projektu. Za chwilę miasto odczuje to na przykładzie Uranii gdzie samo chce powołać spółkę do zarządzania. Z tym że hala jest raczej uniwersalna bo zawody koncert wystawy itd A stadion ... @ Reasumując skoro obecna władza partii PiS nie chciała pomóc miastu, klubowi w zdobyciu kasy na stadion to czemu się unosisz? Trzepoesz pianę tylko... Pytqjem Cię dlaczego nikt z PiS nie załatwił dofinansowania z ministerstwa w imię stadionu i dobra sportowego w Olsztynie? Dlaczego ? Bo nie rządzi i ma to głęboko w d.... Ba pisze stadionu, choćby 2-3 boisk treningowych ... Pamiętajmy jeszcze o dziwnych stosunkach i umowach myedzy władzami klubu i rządzącymi w mieście. To jest drugi skomplikowany temat. @ Moje zdanie ? Stworzyc silna drużynę, stabilny klub ale nie taki co , co sezon prawie się zamyka ,walczmy by dla Nich i nie tylko wybudowano parę dobrych boisk w Olsztynie ( może i z balonem) a wtedy myślmy szerzej i walczmy o stadion i zapełnienie go od pierwszego meczu.

 95. 20.03.23 21:38 Pablo Olsztyn

  Ale za to klub spełnia marzenia tego Pana tzn bycie trenerem. To nic że jego drużyny nie mają wyników, ważne że kolega. Ehh szkoda tych młodych ludzi na takie spełnianie marzeń ..

 96. 20.03.23 21:35 Pablo Olsztyn

  Bart tak to jest jak ktoś zostaje trajnerem z klucza partyjnego ups koleżeńskiego a nie dlatego że coś potrafi... Ile razy ma być trenerem i pokazywać a raczej nie pokazywać wyników ? Ci młodzi ludzie mają ambicje by grać i wygrywać a nie spełniać marzenia kogoś bo chce być trenerem.

 97. 20.03.23 10:41 Pablo Olsztyn

  Pan Dyrektor niegrzecznyyyyy ? Serio oo ? 😮😮😮 Grubo...

 98. 18.03.23 22:25 Pablo Olsztyn

  Sam nie wiesz co piszesz. Miasto musi mieć projekt i dostanie dofinansowanie jeśli spełni warunki a potem piszesz że termin realizacji nie realny hehe @ Bredzisz. . Jak piszesz to nie pij hehe

 99. 18.03.23 22:11 Pablo Olsztyn

  Miasto ma wystąpić do UE o tą kasę. Z drugiej strony wolałbys by firma budowlana nie dokończyła budowy ? Żart @ Przecież twierdzisz że są działacze sportowi z PiSu . To czemu nie pomogli załatwić wsparcia na stadion ? Wznieść się ponad podziały liryczne ale dla dobra sportu w Olsztynie i jakby nie było klubu. Bo nie . @ Więc nie będzie więcej o tych działaczach bo się osmieszasz.

 100. 18.03.23 21:57 Pablo Olsztyn

  30 mln ? Rewaloryzacyjna podwyżka która miasto wydebi z UE. @ Ty mylisz dwie rzeczy. Twe ciagaty do PiS oraz rozdawnictwo PiSu dla swoich do tego co się dzieje w Olsztynie. @ Całe szczęście beton ma ciagaty do Senatu to będziemy mieli szansę na wymianie prezydenta a później RM. @ Mi chodzi o normalne zasady wspomagania miast a nie wg rozdzielnika. @ Czemu beton nie wybudował stadionu ? Wszedł w tramwaje i tam wydaje cała kasę. I absolutnie tego nie popieram bo robi to ogromnym kosztem innych potrzeb miasta.

 101. 18.03.23 21:22 Pablo Olsztyn

  Sorki ale Mysiorski nie gra za dużo w Sokole a i bramek nie strzela. Trener nie widział ? Przecież, mówił że nad wypożyczonymi czuwa wieczny Lech. @@ Zgodzić na budowę ? Co Ty bredzisz. Załatwić finansowanie ? Skoro tramwaje były ważniejsze to i nie było wkładu. Piszesz nie znając realia chyba. Co idę do biura i pyk mam dofinansowanie. Chyba tylko w pis. Zejdź na ziemię i do Olsztyna.

 102. 18.03.23 21:03 Pablo Olsztyn

  Realista nie bredz. Projekt i pozwolenia były info niedawna ważne. Przyjeżdża dycydent a raczej działacz sportowy hehe i mówi załatwię 180 mln z ministerstwa sportu a wojewoda dorzuci 20 mln więc róbcie papiery. Nie wierzę że ratusz by to odrzucił. Więc nie pisz głupot że są działacze takowi którzy chcą stadionu itd Ważne są tylko rządy i obietnice. Zejdź chłopie na ziemię. Obecnie pis wspiera tylko tam gdzie mają władzę i tyle.

 103. 18.03.23 20:46 Pablo Olsztyn

  Ehh widzę że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Pisze że gdyby chcieli Twoi działacze sportowi i przyszli do miasta że załatwia dofinansowanie na stadion , nikt by zapewne oponował. Ale oczywiście każdy chce zbierać laury tylko jak rządzi. Więc nie pieprz mi tutaj masz swoich działaczy sportowych z PiS w Ol. Czemu nie pomogli w załatwieniu dofinansowaniu budowy stadionu ? Bo wali ich to. Dlaczego ? Bo rządzi KO i na przekór nie pomogę. Więc żaden działacz sportowy...

 104. 18.03.23 20:28 Pablo Olsztyn

  Dopóki partie polityczne będą rozdzielały kase na np infrastrukturę sportową tak to będzie wyglądało. W Gorzowie w latach 2019-2022 zainwestowano w naprawie miliard zł. Niestety takie dysproporcje. Powtarzam, działacze PiS chcieli się wykazać w Ol? Mogli załatwić 2-3 lata temu kasę na stadion dla miasta. Niestety ..

 105. 18.03.23 19:32 Pablo Olsztyn

  Hmm naturalnym wyborem powinien być Żwir. Ale on ostatnio też bawi się w piachu. Dali Caetano strzelać na przełamanie jak na jesieni Kurbielowi ale wyszła chujnia z grzybnia. O Kurbielu pisze od dawna że to szrot ale cóż.... Szkoda że Kalisz kontuzja bo mi się podobał ostatnio. O niebo lepiej od Kurbiego.

 106. 18.03.23 19:14 Pablo Olsztyn

  Czytasz wybiórczo. Stadion w Niepołomicach wyremontowany w roku 2015 i pojemność 2 tys. O taki Ci chodzi ? Żart. Taki ma być na Warmii chyba ale wybudowany od nowa. Tzn są plany. @ Ważne że zapłaciła firma bo piszemy o finansowaniu. Trzymajmy się sedna a nie pierdolenie dookoła. Sławny jesteś tu że skaczesz z tematu na temat i walisz farmazony. @ A widzisz wiem jaka koalicja rządzi w RM... Takiego mamy betoniarza... Taka prawda. Chyba że władze przejmie PIS i osoby związane ze sportem ? Które ? Które osoby są związane w Ol ze sportem ? Weź nie pisz głupot. @ Dla Ciebie ważne jaka opcja polityczna wybuduje stadion ? Dla mnie nie. Jeżeli uważasz że jest w Ol taki pisowy front sportowy to dlaczego Komisja Sportu w RM nie zadenuncjowala na sesji że PiS załatwił kasę na budowę stadionu w Olsztynie ? Dla dobra sportu w Olsztynie. Teraz PIS rozdaje tak kasę. Pierdolisz głupoty. @ Zamknąć tematy tramwajowe w Olsztynie i wtedy znajdą się pieniądze na wkład miasta.

 107. 18.03.23 18:47 Pablo Olsztyn

  Nieciecza ? Za stadion zapłaciła firma BRUK-BET więc bez żadnych dofinansowań. Niepołomice żaden PGR, to miejscowość z parami miejskimi. Stadion po remoncie o poj. 2 tys. Coś w stylu kurnika jak dzisiejszego rywala z Polkowic. @ Pisałem jasno że UE obecnie nie ma programow wsparcia budowy stadionu i będzie tak jeszcze jakieś 5-6 lat. Jedyna szansa uzebrania z Ministerstwa Sportu. KPO odetkaja po wyborach jeśli opozycja wygra.

 108. 18.03.23 18:31 Pablo Olsztyn

  Czerkasow zaraz tak będzie. Obecnie KO rządzi w koalicji w RM a po wyborach do parlamentu i wojewoda się zmieni.. @ Realista hmm trener nie zmieni się do końca sezonu i nie będzie żadnych podmianek. A co potem hmm któż to wie... Nie bronie trenera ale gra kim ma. A to że jest gdzieś problem to widzimy...

 109. 18.03.23 18:20 Pablo Olsztyn

  Realista Stadion ? UE nie szykuje na następne lata programów by dofinansowac budowę stadionu. Jedyna szansa to dotacja z Ministerstwa Sportu i kogoś jeszcze bo miasto nie uzbiera 100 baniek. PGRY budują? Hmm a który to wybudował stadion ? Nie ma transmisji ? Ciekawe bo bo w tej rundzie były już dwie transmisje TVP . Może chodzi Ci o jakąś inną telewizję to nie wiem. Sport polamatorski ? Piłkarze napewno mają profesjonalne kontrakty. Cóż, miasto zawala ogólnie z infrastruktura sportowa . Nie bronie miasta ale zaraz zaczyna się remont boiska na Dajtkach i tworzy się projekt Centrum Piłkarskiego na Sybiraków. Na to stać może będzie miasta obecnie. Stadion w najblizszych 5-7 latach dofinansowanie tylko z ministerstwa Sportu lub ....od wojewody?

 110. 18.03.23 18:08 Pablo Olsztyn

  Zwalnianie ? Tylko zapomniałeś o czymś że nawet jeśli bym uciekł na L4 to kadrowa zobaczy to tylko na świadectwie pracy w jest job a tu masz Transfermarkt i każdy mecz jest nagrywany i są tabele ligi. A to jest wyznacznikiem dużym dla trenerów czy prezesow klubów. W chwili obecnej jakiś trener może by paru tylko wziął.w tej formie. Skoro inni lepiej płacą to czemu tam.nie grają ? Nie żartuj. To nie są tuzy ligi.a raczej średniacy którzy ciężka praca mogą się wybić jak np Teclaw. A inna sprawa nie wierzę że są oni tak głupi i to 75% by robić takie szopki.

 111. 18.03.23 18:00 Pablo Olsztyn

  DJKS otóż to... Stracony czas jakby. Trener na nadzieję że zazebi się zaraz ale wg mnie jest coraz gorzej. Trzeba pokazać jaja i posadzić Kurbiela i Caetano na lawie. @ Realista ? Przecież beton nigdy nie chciał budować stadionu. Teraz jest zgoda klubu z betonem za Polimexa. Chwalą i wynoszą na ołtarz OSiR i miasto. Nagonki nie będzie nawet jak awansujemy cudem. @ Szkoda bo jesienią pokazali że można. Sobie i kibicom. Zaczęła się poprawiać frekwencja i wystarczyło dziś wygrać by na Motorze znów powitać duża frekwencję. A będzie tak że trener Motoru zje ich na śniadanie a piłkarze dobija. Choć może Madrzyk uratuje Nas przed pogromem.

 112. 18.03.23 17:48 Pablo Olsztyn

  Realista dlaczego niby nie muszą biegać ? Będą słabe wyniki to kto ich weźmie ? Mają umowy większość do końca czerwca z opcją przedłużenia. Klub zrobi psikusa i przedłuży i co ? Kto wykupi takiego Kurbiela czy Zwira bez życia ? Nie żartuj. Albo jest to pokłosie sławnej rozmowy z prezesem CD celów drużyny a raczej klubu albo okres przygotowawczy opierał się tylko na defensywie albo mają coś w głowach . Bo przecież Mądrzy gra bardzo dobrze, Kuban z ławki gra pewnie , Stromecki przyszedł na koniec i dodaje życia. Może robią na złość trenerowi ? Coś musi być. Przecież to niemożliwe ze nagle taka lipa...

 113. 18.03.23 17:33 Pablo Olsztyn

  Mało brakowało i byłoby 0:2 i byśmy tak nie marudzili ale wygląda to jak wygląda. Co dziwne co mecz to inni zawodzą. Choć dziś to jakieś 65%. Grają jakby serio było tylko na połowie przygotowań. Tzn ćwiczyli defensywna grę w obronie i na środku a nic ofensywnego. A inna sprawa to paru piłkarzy bez formy jak Caetano, Żwir itd Kurbiel.to kryminał że jeszcze wychodzi na boisku. Ile można czekać na jego dobra czy skuteczna grę? Caetano ostatnio przepraszał za zachowanie i pudło a dziś...pudło w karnym. A raczej gładko w bramkarza. ... Żwir gra a raczej pol Zwira. Jakby nie zaczął.grac jeszcze na wiosnę. Ma okazję jedna i pyk gra w rugby. Poza nią niestety cień zawodnika i kapitana. Nawet zamiast Niego Caetano dyskutował z sędzią. Florek dobre zastawianie i chęci ale słaba decyzyjność. Akcja 3 na 1 i zamotal się .aie a powinien podawac. . Sadowski przeplata dobre zagrania z babolami. Może to coś w głowie chłopaków coś się dzieje. Aż taki zjazd w dół ??

 114. 18.03.23 15:38 Pablo Olsztyn

  Caetano i Kurbiel zajebali Nam punkty. Szkoda gola Shuna bo piękny strzał. Cały zespół mega pod formą. Jakby grali na jesieni a potem spotkali się na pierwszym wiosennym meczu. Gdzie te treningi z okresu przygotowawczego??? Oki problemy z boiskami ale bez przesady .. Gdyby nie Madrzyk , Kuban i czasem Sadowski byłoby 2:0. Tym razem Maciek zagrał piach , poza Caetano i Kurbielem. Obaj ostatni muszą usiąść na lawie. Florek dobre zastawianie i wymiany podań ale ma problem z decyzyjności a CD strzałów.. Nieco ożywienia wniósł Stromecki .. Trener starał.sie reagować ( w końcu) zmianami ale niewiele to dało bo w II pół była akacja za akcję i mega babole. Jak Górnicy nie zdobyli tych dwóch bramek nie wiem.

 115. 18.03.23 13:57 Pablo Olsztyn

  Kurbiel dalej beznadzieja i piach, Żwir nadal strzela jak w rugby, Shun nadal słabo i Sadowski płata figle. Nadal zespół pod kreską z formą. Prócz Madrzyka, Kubania , Wuja i Stromeckiego...

 116. 14.03.23 22:19 Pablo Olsztyn

  Tomaso dziś właśnie pytałem Marka Brdaka czy młody wraca do piłki. I .. Studiuje i nie ma planów już na powrót. @ Zenon słuchałeś rozmowy z trenerem ? To masz odp na dzień dzisiejszy. Błąd zrobiono likwidując rezerwy Stomilu bo graliby z seniorami i byłby to naturalny krok ku pierwszej drużynie. A tak rozjechali się chłopcy. @ Niestety ani ja ani Ty nie jesteśmy na treningach i nie jesteśmy w stanie ich porównać . O Borkowskim trener wczoraj się wypowiadał , o Drabim i Florju.

 117. 14.03.23 15:47 Pablo Olsztyn

  Tomaso otóż to. Czas na wychowanka spod igły Małkowskiego. Już pisałem na TT że Madrzyka ktoś Nam zabierze do I ligi albo i ex.

 118. 14.03.23 13:51 Pablo Olsztyn

  Zenon Jaskóła Jeszcze Walencik z tej stajni. Kosztem wychowanków ? Hmm wczorajsza rozmowę z trenerem słuchałeś ? myślę że odpowiedział.na ten zarzut. Chyba że masz lepsza wiedzę CD wychowanków i ich poziomu ?

 119. 13.03.23 17:58 Pablo Olsztyn

  Rekinolo a Ty chcesz teraz i obecny stadion ? Ja myślałem że nowy. Wal więc do radnych, może Cie wysłuchają hehe Jednak wciąż radzę, zmień dilera ...

 120. 13.03.23 17:33 Pablo Olsztyn

  Rekinolo zmień dilera i to szybko hehe Wolę POLIMEX ARENA 💪

 121. 13.03.23 16:06 Pablo Olsztyn

  Realista. Ja zapytać ? Gdybym chciał to bym napisał pyt do Wypija na TT lub zapytał na jesiennym meczu hejterow na Warmii. To Ty masz pytania... @ Obietnice przedwyborcze ? Już takie były, już stał stadion i boiska ehh Gądki szmatki bez poparcia. Nawet jeśli teraz radni PiS chcieliby coś zrobić dla klubu to wiadomo że zostaną przegłosowani. Zresztą tylko radny Arczak byl.skklonny porozmawiać o klubie, zobaczyc go i poriszal temat klubu na sesji RM. Reszta cisza . ehh

 122. 13.03.23 15:22 Pablo Olsztyn

  Realista sam sobie odpowiedziałeś w pytaniu. Mają mniejszość i zostanie to odrzucone. A czemu nie proponowali ? Cóż, napisz do jednego i drugiego i zapytaj. Ewentualnie wpadnij na mecz Leśnika Nowe Ramuki i zadaj pyt Wypijowi osobiście. @ Skaczesz z tematu na temat. Czemu nie byłeś taki aktywny wcześniej gdy władze klubu chodzili na sesję RM ?

 123. 13.03.23 15:07 Pablo Olsztyn

  Realista najpierw piszesz że w RM jest Wypij i Szmitt a teraz że Wypij jest posłem. Więc zdecyduj się bo obu nie ma w RM . Zaś co do ich jak to nazwałeś kolegów partyjnych w RM to są w mniejszości i nie narobią za dużo. A może i nie chcą ? @ Skąd wiesz że musi powołać komisarza z tej samej opcji politycznej ?

 124. 13.03.23 14:58 Pablo Olsztyn

  Realista i co premier czy wojewoda nagle wyznacza zastępcę KO gdy sami są z PiS? Bez jaj. Raczej wejdzie opcja osoby z PiS i tyle. Dla Olsztyna i tak pora na zmiany. Żaden vice czy były Prezydent a serio ktoś z głową i dla mieszkańców a nie układów politycznych.

 125. 13.03.23 14:42 Pablo Olsztyn

  Tomaso hmm aż tak się nie znam na terminach ale jeśli tak jest to rok z pisowskim Prezydentem i RM gdzie rządzi KO z grzymiwiczami może być ciekawa . Ciekawa też dla klubu bo jeśli komisarz zechce się wykazać to może znaleźć jakąś kasę w wawie na stadion np. A wtedy wdzięczność będzie duża. @ Owszem.na stadionie czuję się okres przedwyborczy. Zaczynają się pojawiać osoby dawno albo wcale nie widziane. Szkoda tylko że nie udzielały się gdy klub potrzebował boiska treningowego czy innych tematów..

 126. 13.03.23 10:21 Pablo Olsztyn

  Bart w sedno ! Zero wytrzymałości. Taki Żwir jakby był zupełnie "nieświeży" gdy w końcówce jesieni śmigał jak bolid F1. Zamiast napastnika, którego nie znajdą bo ulubiony menago nie ma nikogo na zbyciu, powinni szybko zainwestować w trenera od przygotowania motorycznego. Ale cóż, jak wspomniał klub woli apki i myśli że piłkarze zahartuja się na Naszym retro ale wciąż żywym, głównie dzięki murawie i kibicom, stadionie. W sobotę zespół był ustawiony defensywnie stanowczo i jak wspomniał sam Żwir zabrakło podania otwierającego dla ofensywy. Specjalnie pisze ofensywy a nie napastnika bo Kurbi jest nim tylko z nazwy a strzela cały zespół. Może bez Madrzyka 💪 Mecz w Polkowicach Nam pokaże co trener zrobi z drużyną i ustawieniem. Czy wciąż autokar na środku pola czy jednak konstruowanie akcji i podania dla ofensywy ?

 127. 12.03.23 20:57 Pablo Olsztyn

  Realista Osz A już myślałem że Stolarz Darek z Dorota Szelągowska wystrugana Nam stadion a Marika ładnie udekoruje. W końcu mieszka pod Biskupem. Weź zejdź na ziemię hehe @ Po tym co się dzieje mogą zajść duże zmiany ? A po czym niby ? Hmm Masz na myśli RM czy Prezydenta ? Ja bym raczej bazował na zmianach do Sejmu i Senatu i nowym rządzie a potem działaniach w Ministerstwie Sportu choć obawiam się że niestety ....skończy się takie rozdawnictwo które obecnie się odbywa. I albo obecne władze miasta ( nowy lub stary prezydent, nowa RM, nowi posłowie z Regionu ) wycisną z ministerstwa coś na stadion albo będzie bida na długo. Nowy rząd zacznie liczyć obecne finanse i prawdziwy deficyt budżetowy i może zacząć się mega zaciskanie pasa.

 128. 12.03.23 20:26 Pablo Olsztyn

  Realista zasadniczo to gro składu wybrał wtedy trener Jacek a Grabowski objął to i tyle. @ wybory samorządowe ? A co się zmieni ? W Olsztynie w RM 75% Ci sami od lat mamią mieszkańców. Rządzi koalicja KO z Grupą Prezydenta. Co do Prezydenta to jest parę wyjść. Dostaje się na jesieni do Sejmu lub Senatu i wchodzi Komisarz Premiera i ogłasza wybory. I wtedy zależy kto wystartuje... Małkowski, Glazewski, Wypij,...? Co do obecnych wyborów to już widzę krążących wokół stadionu i męczy przedstawicieli różnych partii. Jedni od lat inni od paru tygodni. Jezeli wygra z-ca obecnego to nic się nie zmieni. Jest też możliwość że obecny będzie rządził jeszcze ponad rok. A wtedy przedłuży się obecny stan..@ Stadion ? Obecnie wchodza plany dofinansowań UE w których nie ma nic związanego by dofinansować budowę stadionu. Więc jakieś 5-6 lat posuchy. Ale są jeszcze wsparcia np Ministerstwa Sportu ale to tylko dla miast gdzie włada PiS. To tak w kwestii stadionu. @

 129. 12.03.23 18:51 Pablo Olsztyn

  Przepraszam z olsztyn.com.pl

 130. 12.03.23 18:49 Pablo Olsztyn

  Czesc wywiadu z Grzymowiczem z GO: Jak pan widzi przyszłość drużyny piłkarskiej Stomilu Olsztyn. Trwają spekulacje, że prezydent Olsztyna nie lubi sportu. - Jestem byłym lekkoatletą, więc sport był i jest mi bliski. Co się tyczy Stomilu to przez ostatnie 10 lat zainwestowaliśmy w klub, zarówno w jego dokapitalizowanie, jak i wymianę murawy na podgrzewaną i oświetlenie stadionu około 25 milionów złotych. Niestety, nie przełożyło się to na wyniki. Trzeba przy tym zauważyć, że ustawowym zadaniem samorządu nie jest jednak finansowanie zawodowego futbolu. Naszym podstawowym zadaniem w dziedzinie sportu jest szkolenie dzieci i młodzieży. Tę działalność chcielibyśmy jeszcze nasilić. Cieszymy się, że rozpoczęty został projekt przebudowy stadionu Warmii. Chcemy tam stworzyć obiekt służący młodzieżowej piłce nożnej. Powstaną tam cztery boiska (dwa trawiaste i dwa o nawierzchni sztucznej). Ponadto będzie tam całe zaplecze socjalne – szatnie, łazienki – oraz salki szkoleniowe. Kluczem do realizacji projektu są pieniądze i cały czas ich szukamy, licząc między innymi na Ministerstwo Sportu, które powinno tego typu zadania traktować priorytetowo. Wsparcie dla zawodowych sportowców musi mieć zdrowe zasady. Dlatego nie chcemy już powielać starych schematów – zwiększania naszego zaangażowania kapitałowego w Stomilu. Chcemy tu przejść jednoznacznie na system, który wprowadziliśmy wobec siatkarzy AZS - opłacanie promocji miasta poprzez sport. Są specjaliści, którzy potrafią wyliczyć realny koszt takiej promocji, biorąc pod uwagę klasę rozgrywek, liczbę transmisji telewizyjnych, promowanie herbu miejskiego itp. To będzie fundament naszej współpracy z klubem.

 131. 12.03.23 18:15 Pablo Olsztyn

  Wybijanie na palę z pola karnego, lagi do przodu, pomocnicy wszyscy defensywnie Polska na ostatnim Mundialu ? I nie był to raczej sukces.

 132. 12.03.23 17:10 Pablo Olsztyn

  Realista otóż to. Ale czemu oceniasz tylko obronę i atak ? A pomocnicy ? To oni mają rozgrywać i nadawać tempo akcjom. Shun nie radzi sobie niestety, Żwir hmm nie błyszczy, Wujo zawsze w gazie ale cofniety, Karlikowski w gazie ale na lawie, Stromecki coś ruszał plus fajne wejścia Kubania który pokazuje co znaczy doświadczenie. Napad: Kurbi bez techniki , ustawia się do podania za obrońca np , Florek cóż nieco brak doświadczenia i Krawczun który ostatnio gra podczepiony się nie może rozbujać choć na jesieni grał i strzelał. @ Okazuje się że mamy obecnie paru zawodników bez formy i chyba wszystkich jakby bez okresu przygotowawczego a napewno motorycznego. I tak to wygląda... Trener mówi że zmagają się z problemami boisk , owszem ale myślę że tak samo ma połowa II ligi a zimą jest w całej Polsce.

 133. 12.03.23 16:54 Pablo Olsztyn

  A to że po 60tej minucie widać że siadają to inna sprawa. Na jesieni trener wtedy robił pierwsze zmiany, Teraz tego nie robi i grają jak grają. Aby utrzymać wynik tymi co grają już rytmem czy na lawie siedzą sami bez formy ? I z tymi zmianami jest już trzeci mecz. A jesień kończyliśmy tempem w końcówkach gdzie ton nadawali zmiennicy i zawsze mocny Żwir.

 134. 12.03.23 16:45 Pablo Olsztyn

  Bart masz rację, mentalnie lipa a prezesa wciąż ważne - utrzymanie. Z drugiej strony to Prezes ogłosił walkę o utrzymanie a Trener walkę o jak naj miejsce. Może oni mówią to samo tylko inaczej ? Może serio coś siadło bo tak na być ? Hmm To wygląda podobnie jak na jesieni. Na początku lipnie a potem poszło. Tzn co przygotowują się podczas sezonu? Hmm dziwne @ Nie ma co wieszać na trenerze bo niewiele miał do powiedzenia przy wzmocnieniach. Kasy było brak bo przecież były decyzję utrzymanie i PiS. Musi zareagować na zajęciach o niestwarzaniu okazji i bez podan otwierających dla napastników. Kto grał w końcówce jesieni : Madrzyk, Żwir, Szabaciuk, Teclaw , Walencik, Wójcik, Karlikowski, Caetano, Spychała, Shun, Krawczun, Kurbiel. Więc Ci sami prócz Teclawa, Szabaciuka (ławka) i. Caetano ( bez formy) . To co się stało że po okresie przygotowawczym że tylko defensywa jest oki.? To że Nasi podróżnicy są bez formy tj Shun i Werick. Wczoraj środek był w miarę ale tylko defensywnie a Wójcik i Żwir byli mocno cofnięci. Cóż, mimo że Krawczun i Kurbi grają piach to sami mogą biegać i nic nie zrobią.

 135. 12.03.23 10:23 Pablo Olsztyn

  Realista przecież Shun jest zupełnie bez formy i ikry po wypadzie do Japonii. Lepiej niech posiedzi na lawie, potrenuje. Maciek że Stromeckim ogarnęli środek. Niestety tylko Def ale takie były założenia trenera. Brakuje Nam jakości w grze off a dokładnie dokładnych podań do napastnika czy kogoś kto jest z przodu. Stwarzamy tylko zagrożenie po stałych fragmentach gry. Raz piłka zakręciła się na linii, zabrakło cm. Nadmiernie że Caetano też bez formy po wypadzie do domu. Na jesieni obaj grali lepiej i szło.

 136. 11.03.23 22:18 Pablo Olsztyn

  Trener porotowal składem i obrona i środek oki. Ale cofnięci Żwir i Wójcik i było to czuć z przodu. Ofensywy brak. Racja Kurbiela do pociągu i na północ. Fajnie mobilny Kalisz ale brak wsparcia. Niestety Kurbiel i Krawczun ofensywnie słabo. Na plus Maciek, Sadowski i Madrzyk.

 137. 11.03.23 18:40 Pablo Olsztyn

  SanDiego i mamy nawet światowa radna co wytyka że "...klub gra obecnie w trzecim szczeblu rozgrywkowym w lidze, która nie jest szczególnie silna w Europie". Nono światowo się zrobiło.. Najśmieszniejsze jest to że pytania te żądają członkowie frakcji rządzącej w RM, którzy jeszcze niedawno nawet nie zechcieli przyjść na stadion będąc zaproszonymi przez władze klubu. @@ Extra masło po 50 mln ? A co za 100 mln chcesz wybudować ? Obecny projekt to jakieś min 200 mln. Chyba że mówimy o remoncie etapami lub tez miasto chce startować do konkursu Ministerstwa Sportu bo tam dofinansowanie jest 50%.

 138. 10.03.23 09:39 Pablo Olsztyn

  Tomaso Jeśli czytałeś to wiesz a jeśli nie to Ci napisze że Prezydent Elbląga ma złożyć papiery w ministerstwie Sportu o dofinansowanie budowy stadionu. W tym konkursie którymś być ogłoszony to dofinansowanie wynosi max 50%. Patrząc na ocenę realia to ok 100 mln musi wyłożyć Miasto. Skąd Olsztyn miałby je np wziasc jak zadłużone na maxa spina tramwaje z Urania?

 139. 08.03.23 20:21 Pablo Olsztyn

  Ano masz rację. Albo kolejny masło extra albo jednak Pan dyskutujacy pod różnymi nickami hehe @ Ale żeby było.smieszne tu nikt nie atakuje klubu a padły pytania co się dzieje i czemu znów juniorzy w plecy... I tyle ...

 140. 08.03.23 19:12 Pablo Olsztyn

  Przepraszam czy tu biją ? Osoba mieniąca się nickiem Tik Tok to ta sama co korespondowała z Tyszkiewiczem na olsztyn.com.pl ? Hmm Tik Tok nie idź tą drogą. Kot ot chciałby usłyszeć, przeczytać co jest przyczyną ciągu dalszego porażek juniorów. To źle ? Nie sądzę. Wolałbys by nikt się tym nie interesował ? 😳

 141. 08.03.23 11:28 Pablo Olsztyn

  Ciekawe, bo mówi się w Olsztynie o zapędach na Senat.

 142. 08.03.23 10:58 Pablo Olsztyn

  SanDiego to jasne i wszyscy to wiedzą. Chyba że jednak betonowicz nie pójdzie w Sejmu i Senaty, zostanie na stołku i zacznie robić kolejne linie tramwajowe to wszystko się może zdarzyć . Ale ta wersja jest mało prawdopodobna choć nigdy nie mów nigdy. @ Dlatego też już dziś klub powinien dalej chodzić, agitować w firmach by zechcieli zostać biało-niebieskim sponsorem.

 143. 07.03.23 10:19 Pablo Olsztyn

  19kuba84 jak już coś napiszę to konkretnie 💪💪💪 Tak jest, orać, jeździć i wygrywać. Zmienić nastawienie po tych dwóch meczach.

 144. 05.03.23 15:02 Pablo Olsztyn

  A ja liczę na to że ktoś tam.potrzasnue piłkarzami i taki Wójcik, Karlikowski, Zwir, Maciek i może Shun zrobią różnice piłkarsko. Oczywiście wciąż czekam na takie zaangażowanie jak na jesieni szczególnie w końcówce i rundy i męczy. Więc i umiejętności i zaangażowanie a nie sama wola.

 145. 05.03.23 14:45 Pablo Olsztyn

  Nie odzywali się do gikiewicza bo miał grać w Resovii a poza tym my mieliśmy grać Floren punktującym X2 w PJSie. Chcesz gikiego? Napisz do Niego na TT i zapytaj. Myślę że tematu nie ma takiego w klubie. Żwir za słaby by grać za Kurbim? Hmm ciekawe . To kogo proponujesz ? @@ DJKS cechy wolicjonalne ? A widziałeś takowe u graczy Stomilu w tych dwóch ostatnich meczach ? Ja widziałem chęci raptem u paru. Nie grają umiejętności piłkarskie ? A co gra? Koszulki ? Weź .... Co z tego gdyby nawet był pełen stadion ? Nic. Jeśli piłkarze te dwa spotkania pokazują nijakość to nagle doznają olśnienia i pyk ? Wątpię. Całe szczęście że Olimpia wczoraj nie zachwyciła. Jeśli w Stomilu się nie zatrzęsie to trzeci mecz będzie też słaby.

 146. 05.03.23 14:22 Pablo Olsztyn

  Wg mnie powinien wrócić do gry Karlikowski, Kuban że swoją mądrością gry a wtedy Żwir wyżej.... Nie wiem w jakiej formie są lawkowicze ale widać że coś trzeba zrobić . Tak jak jesienią gdzie Kurbiel i Krawczun usiedli na lawie na parę spotkań wchodząc tylko na końcówki. Ale aż dziwne że tak jest po .....dobrze przepracowanej zimie hmm Shun po Japonii słabo, Caetano po Brazylii gorzej,. Żwir wielkie płuca i strzały jak.w ragby, Wójcik jak zawsze szybki i z chęciami do gry, Karlikowski też . Maciej stabilniej w def. Reszta......

 147. 05.03.23 14:13 Pablo Olsztyn

  Hmm cóż zostanie bezjakosciowy Kurbiel i Krawczun. Może Żwir do ataku ? A może serio ktoś z Akademii ? Ryzyko jest .. ale....

 148. 05.03.23 14:08 Pablo Olsztyn

  Nie stac Nas na Gikiewicza i tyle. Poza tym po co Ci zawodnik nie grający rok? Doświadczenie ? Ok, może a kondycja ? Ci ma grać 15 min ? Kurbiel i Krawczuna trzyma w składzie tylko to menago i to że nie ma nikogo do zapychania tych dziur. Prezes mówi - utrzymanie i PJS. Trener - walczymy na maxa. A może to jest jeden cel ? Może oni obaj mówią to samo ale inaczej ? Że gramy na maxa ale stać nas tylko na utrzymanie i środek tabeli ? Patrząc na te dwa mecze z wiosny to nie widać jeżdżenia na dupach z jesieni czy woli walki. Może trener pracował z Nimi nad paroma aspektami jak pressing i wyprowadzanie piłki ale słabo to wygląda. Mogliśmy wygrac a tak naprawdę powinniśmy oba spotkania taka nijaka gra. Patrząc na to co robi Znicz czy KKS ( w TV) to słabo wyglądamy. 80 minuta a KKS zap.....jakby to była 10 minuta.

 149. 05.03.23 13:20 Pablo Olsztyn

  Zagospodarowali kasę za i po Teclawie. Po tzn co miesiąc musieli mu przecież płacić jakaś kasę plus kasa za transfer. I tyle. Kogo chcesz więcej sprzedać by mieć kasę skoro okienko już zamknięte ? Może jakiś nowy lub paru sponsorów ? Poza tym pytanie kogo weźmiesz ? Tylko kogoś kto ma kartę zawodnicza w ręku i serio sensownego a nie kolejnego Stromeckiego. Właściciel wypowiedział się na TT że okienko zamknięte i tyle. Wg mnie tylko ktoś z Akademii albo gramy tymi kogo mamy i strzela cały zespół.

 150. 05.03.23 12:51 Pablo Olsztyn

  Realista więc napiszę jaśniej NIE MA NADWYZKI KASY. Zasypano dołek wsparciem Polimexu i tyle. Poza tym szukać takiego należało wcześniej a nie teraz gdy mozns patrzeć tylko na kogoś bez klubu a więc raczej nie przygotowanego do gry. Trener mógł i wybrał by wziasc pomocników. Widocznie uznał że ma kto strzelać. A kto strzelał na jesieni ? Wszyscy tylko nie napastnicy. Może takie jest założenie że każda ma próbować ? Zobacz tydzień temu Sadowski ( oki wysoki to pole karne przy różnym ) ale w tym samym miejscu znalazł się Spychała który też kolanem/udem/głowa/brzuchem strzela gola. Owszem była szansa by jeden z graczy ofensywnych strzelił bramkę, ba nawet musiał ją strzelić ale.....tylko on wie dlaczego tego nie zrobił. Trener ma trudne zadanie bo ma kogo ma i więcej nie będzie. Chyba że wygrzebuje kogoś z Akademii, da szansę i pyknie.... Inni trenerzy śmiało wprowadzają młodych np trener Musiał wczoraj - dwóch młodych na rozegraniu.

 151. 05.03.23 10:09 Pablo Olsztyn

  Realista jakiego wielkiego wsparcia ? Przecież Polimex to aż i tylko jeden z głównych sponsorów. Dali kasę która zasypano dołek w klubie i jest spokój do końca sezon. Ale nie ma kasy na coś ponad.... Co innego gdyby zostali sponsorem strategicznym, to inna kasa i z tego byłoby coś zakontraktować i walić wielkie napisy na cześć news spa nsora...

 152. 04.03.23 21:45 Pablo Olsztyn

  Madrzyk jakiś rozkojarzony, obrona jako tako choć ta bramka Garbarni obciąża ich wszystkich. Podanie pyk pyk i gol,jak dzieci. Wójcik jak zawsze w gazie, Karlikowski dziś pokazał.ze ma chęci , Maciek tydz temu krył dziś gol i pilnował środka. Shun tydz temu lipa a dziś tylko parę momentów coś grał, Krawczun niewidoczny, Kurbi bezproduktywny zupełnie, hmm to oznacza że 70% zespołu bez formy lub gra piach ?

 153. 04.03.23 21:40 Pablo Olsztyn

  To że Krawczun i Kurbi słabi to wiemy nie od dzisiaj. Na jesieni usiedli na lawie na parę męczy. Może mają grać minuty bo menago chce ? Krawczun, Kurbi, Walencik i trener to jeden menago. Cóż, Caetano mega obniżył loty po tym pobycie w Brazylii. Niestety Kurbi nie umie wymienić celnie podan z kolegą w odległości 1,5 metra a Krawczun wogole niewidoczny. Caetano już nie opisuje bo mnie zęby bolą ehh

 154. 04.03.23 21:24 Pablo Olsztyn

  Hmm podobnie było w meczu z Polonią hmm też zrobili zmiany i pyklo a u Nas nic. Aż szkoda Kubania że nie gra... Wciąż brak widocznej jakości a szczególnie zaangażowania...

 155. 04.03.23 20:28 Pablo Olsztyn

  Tomaso Przecież Spychała gra jako Def a poza tym z Polonią krył i to dobrze napastnika warszawskiego Fidziukiewicza, całkowicie go wyłączając. Co do podań czy rozegrania to raczej oczekuj od Shuna, to jego działka. Kurbi ? On się do niczego nie nadaje. Czy to szybki atak czy podanie. Gubi piłkę a jak dziś podawał metr od Wójcika że chybił że dwa metry ehh masakra... Niestety dziś był słaby mecz , nawet po przerwie choć było parę składnych ale bez wykończenia... Madrzyk? Ano dziś mało co nie sprezentował dwóch prezentów ale uff Dobił Caetano ... Pudło do bramki i te kartki ehh Karlikowski wniósł dziś sporo ożywienia na wahadle. Drugie wahadło także oki harujacy Wójcik.

 156. 04.03.23 08:21 Pablo Olsztyn

  Korgan to jasne że to Grzym załatwił sponsora by już klub go nie atakował itd Dzięki temu może zaczynac kampanię do sejmu. Niestety zasypiemy tylko dołek. Bez szaleństw. Masz rację, już w pon działacze powinni odwiedzac inne firmy i rozmawiać o wsparciu.

 157. 03.03.23 23:24 Pablo Olsztyn

  Tomaso 200-300 ? To sponsor główny a nie strategiczny.

 158. 03.03.23 21:56 Pablo Olsztyn

  Prezes od razu powinien to wyprostować na stronie klubu.

 159. 03.03.23 21:54 Pablo Olsztyn

  Haha jeszcze w paski i na plecach będzie miał nazwisko kapitana hehe

 160. 03.03.23 21:33 Pablo Olsztyn

  Nor jeśli Grzymek pójdzie do sejmu to ktoś new musi już kręcić się CD załatwiania dofinansowania budowy stadionu. Bo wybory na jesieni. A ewentualne wybory na Prezydenta tuż później.

 161. 03.03.23 21:22 Pablo Olsztyn

  Co nie znaczy że nie mamy wprowadzać młodych do składu I drużyny. Warto ogrywać już by np walczyć w PJSie w przyszłej I lidze. Ważne że trener już ma jasna sytuację i może robić jak chce .. No chyba że zaskoczy Nas Prezes znów wywiadem...

 162. 03.03.23 21:00 Pablo Olsztyn

  Bo Wisła nie chciała kupić Teclawa. A oferta z Tych przyszła lasy minutę , sam.Teclaw mówił że miał 2 godz na decyzję. I wtedy dopiero ruszyły te dwa. Niegrajacy rok Gikiewicz z jedną bramką przez cały sezon ? Wątpię.

 163. 03.03.23 20:52 Pablo Olsztyn

  Weź przestań z tym Gikiewiczem. Jakoś dziwnie nikt go nie chce. Facet dawno nie grał bo min pół roku przerwy a poza tym jedna bramka w 18 meczach w poprzednim sezonie jakoś nie powala.

 164. 03.03.23 20:40 Pablo Olsztyn

  Realista okienko już zamknięte. Tylko ktoś bez klubu... Więc marne szanse, tym bardziej że chyba Właściciel sam wczoraj pisał że nie będzie już wzmocnień.. A wczoraj wiedział że będzie ta umowa sponsorska..

 165. 03.03.23 20:27 Pablo Olsztyn

  Głównym sponsorem tzn jednym z... Ciekawe jaka to suma wsparcia hmm To jednorazowe wsparcie fin czy jednak coś więcej ?

 166. 03.03.23 20:20 Pablo Olsztyn

  Hehe ale Stomil pewnie nie wiedział o istnieniu takiego zawodnika to jak miałby go zakontraktować ? Zamiast Florka ? Punktuje X2 w PJS a poza tym jest lepszy niż Kurbiel. Perspektywiczny bobz Kurbiego to już nic nie będzie niestety...

 167. 03.03.23 19:54 Pablo Olsztyn

  Ano niech strzela ... U Nas był last minut jedziesz czy nie i tyle. Kasa pewnie jakby się zgadzała bo klub w potrzebie.

 168. 03.03.23 19:23 Pablo Olsztyn

  Realista Kovalonioks, Loshi hmm tam chodziło raczej o co innego niż szybciej hehe menago-lysy-klewek itd Specyficzny czas w Stomilu ehh Patrzmy dziś i teraz. Szkoda że Sokół wynajduje sobie takiego grajka a my nie wzmacniamy napadu już od mega długiego czasu. Zobaczymy co z Niego będzie..

 169. 03.03.23 19:12 Pablo Olsztyn

  Realista cóż, u Nas zawsze było ....inaczej. Obecny dział scautingu jakiś nie błyszczy a pracują tylko menago. Myślę że obecny trener wyczulby taki talent. Szkoda że takiego zawodnika wynajdujuja działacze z Ostródy a z Olsztyna nie. Ciężko zrozumieć...

 170. 03.03.23 18:55 Pablo Olsztyn

  Realista Niestety Dział scautingu bierze piłkarzy tylko od zaprzyjaźnionych menago ehh 20 lat? To i do PJSu by się nadal. Ale cóż...

Pablo Olsztyn

Zarejestrowany: 11.02.22 19:43

Ocena komentarzy użytkownika

81   586   12.14%