1/4 finału MPJM: Wygrana w Kielcach

17.06.12 13:45   mmks   0

Juniorzy młodsi Stomilu Olsztyn wygrali w pierwszym meczu 1/4 finału z Koroną Kielce 3:2 (1:0). Bramki dla naszej drużyny strzelili Karol Żwir, Wojciech Dziemidowicz oraz Mateusz Musiński.

Od początku meczu stroną przeważającą byli piłkarze Stomilu Olsztyn, jednak żadna z ich akcja nie przyniosła efektu. Kielczanie mogli wyjść na prowadzenie w 18. minucie, ale doskonałej sytuacji nie wykorzystał Hubert Laskowski. W odpowiedzi strzał Mateusza Musińskiego z trudem obronił golkiper gospodarzy. Minutę przed końcem pierwszej połowy Karol Żwir znalazł się w sytuacji sam na sam z Norbertem Matuszakiem i nie miał problemów z jego pokonaniem.

Druga połowa to również dominacja Stomilu - swoje sytuacje mieli m.in. Żwir oraz Musiński. W 58. minucie Korona doprowadziła do wyrównania za sprawą Karola Szustaka. Cztery minuty później Wojciech Dziemidowicz najlepiej zachował się w polu karnym rywali i strzelił drugiego gola dla olsztynian. W 67. minucie było 2:2, kiedy to Krystiana Burzyńskiego pokonał Marcin Cebula. Chwilę później Musiński zdobył trzecią bramkę dla Stomilu i taki wynik utrzymał się do końca meczu.

Stomil (jm): Krystian Burzyński - Bartosz Bartkowski, Adrian Żukiewicz, Jakub Górski, Wojciech Dziemidowicz (80 Wiktor Abramczyk) - Patryk Kun, Arkadiusz Mroczkowski, Dawid Szymonowicz (75 Artur Siemaszko), Karol Żwir (77 Mateusz Sienikowski), Piotr Wypniewski (63 Patryk Nowak) - Mateusz Musiński (70 Michał Wiśniewski).