Artykuł

Herb Stomilu Olsztyn, fot. Artur Szczepański

Herb Stomilu Olsztyn, fot. Artur Szczepański

4 miliony mają pozwolić na rozwój i spłatę długów

17.04.19 14:04   em   4  

W następnym tygodniu (24 kwietnia) odbędzie się Sesja Rady Miasta. Jednym z punktów będzie projekt uchowały mówiący o dokapitalizowaniu spółki miejskiej 4 milionami złotych.

 Podczas tej sesji mają zostać także przedstawione szczegóły na temat przyszłości spółki. Sprawa ma charakter priorytetowy, a świadczy o tym fakt, że ten temat będzie omawiana na początku sesji rady miasta, nie na szarym końcu jak to często miało miejsce w 2018 roku.

- Celem emisji nowych akcji i podniesienia kapitału zakładowego poprzez wniesienie wkładu pieniężnego jest zapewnienie dalszego rozwoju spółki - czytamy w uzasadnieniu. - Pozwoli to także na umożliwienie wywiązania się ze zobowiązań w stosunku do zawodników, pracowników, podmiotów publiczno-prawnych oraz podmiotów zewnętrznych, których uregulowanie jest warunkiem uzyskania licencji Polskiego Związku Piłki Nożnej na grę w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi w sezonie 2019/2020. Podwyższenie kapitału pozwoli na zwiększenie jej wiarygodności w obrocie gospodarczym i ustabilizowanie sytuacji finansowej.

I czytamy dalej: - Ustabilizowanie sytuacji ekonomicznej spółki będzie pozytywną przesłanką dla potencjalnych inwestorów, gotowych zaangażować się finansowo w spółkę, co w perspektywie czasu pozwoli na jej szybszy rozwój, zarówno pod kątem sportowym jak i finansowo-organizacyjnym. Warto również nadmienić, iż Stomil Olsztyn S.A. nie zajmuje się wyłącznie rozgrywkami piłki nożnej mężczyzn na profesjonalnym poziomie 1 ligi. Spółka prowadzi również działalność w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży, a także jest fundatorem Fundacji Akademii Stomil Olsztyn. Łącznie obydwa podmioty bezpośrednio związane z Klubem, szkolą około 600 chłopców i dziewczynek.

Z kwoty 4 milionów złotych, co najmniej 2 mają zostać przeznaczone na restrukturyzację długów spółki.

Początek sesji za tydzień w środę (24 kwietnia) o godz. 10:00.

Fortuna

Tagi: Stomil Olsztyn


Komentarze

 1. 18.04.19 11:49 zjs

  "uregulowanie jest warunkiem uzyskania licencji Polskiego Związku Piłki Nożnej na grę w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi w sezonie 2019/2020. " Skąd ta pewność o pierwszej lidze?

 2. 17.04.19 16:09 SzEFoo

  40 tys akcji po 100zł

 3. 17.04.19 15:44 czerkasow

  To po ile będą akcje klubu?

 4. 17.04.19 14:58 Tiger

  Trzymamy kciuki, że to się wszystko powiedzie.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!