Artykuł

Bartosz Florek, Marcel Supranowicz, Hubert Świder i Kacper Walendykiewicz / fot. Emil Marecki (1, 3, 4). Fot. archiwum prywatne

Bartosz Florek, Marcel Supranowicz, Hubert Świder i Kacper Walendykiewicz / fot. Emil Marecki (1, 3, 4). Fot. archiwum prywatne

Bartosz Florek, Marcel Supranowicz, Hubert Świder i Kacper Walendykiewicz trenują z 1. drużyną

24.11.20 22:15   kot   1  

Zostaliśmy poinformowani, że Bartosz Florek, Marcel Supranowicz, Hubert Świder i Kacper Walendykiewicz od poniedziałku uczestniczą w treningach pierwszej drużyny pod okiem Adama Majewskiego. Oprócz Florka, który występuje w drużynie juniorów młodszych, pozostali trzej zawodnicy występują głównie w drużynie rezerw.

Bartosz Florek w bieżącym sezonie jest najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu rezerw po rundzie wiosennej, chociaż zagrał ledwie nieco ponad 1/4 wszystkich minut możliwych w rozgrywkach IV ligi. 16-letni napastnik w 12 spotkaniach 6-krotnie trafiał do siatki rywali.

W drużynie Pawła Głowackiego Marcel Supranowicz jesienią był rezerwowym. Zagrał w 10 spotkaniach, co przełożyło się tylko na 422 minuty na boisku głównie na bokach obrony. W zeszłym sezonie zaliczył debiut w IV lidze w spotkaniu z Polonią Lidzbark Warmiński, kiedy wszedł na ostatnią minutę.

Za grę w środku pola Stomilu II odpowiada w głównej mierze Hubert Świder. W bieżącym sezonie IV ligi 18-latek rozegrał komplet 19 spotkań. Nie zdobył w nich żadnej bramki.

19-letni Kacper Walendykiewicz grał na wahadłach, skrzydłach i w ataku. Wystąpił w 15 meczach w IV lidze, w których zdobył 1 bramkę.

Cała czwórka najprawdopodobniej będzie trenować z pierwszą drużyną do momentu powrotu nieobecnych zawodników przebywających w izolacji. Na razie nie zostali zgłoszeni do rozgrywek I-ligowych.

Tagi: Stomil Olsztyn, Stomil II Olsztyn, Bartosz Florek, Marcel Supranowicz, Hubert Świder, Kacper Walendykiewicz


Komentarze

  1. 25.11.20 18:10 Paweł Wilicki

    Tylko sie cieszyc tym ruchem Majewskiego (rrrany chwale trajnera). Niech potrenuja, moze ktorys wpadnie w koncepcje obecnego szkoleniowca i błysnie. Jezeli w takim Lechu czy Jagiellonii potrafia to czemu nie u Nas ? No i za darmo z własnego podwórka... Zreszta w ekstraklasie co rusz widzimy przebłyski 18-19 latków.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!