Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

"Bez napinki": Mobilizacja, Puchar Polski, Górnik Łęczna!

24.07.13 11:34   em   2  

Tym razem zaczynamy od tego co się wydarzy, a kończymy na tym co się wydarzyło. Zapraszamy do komentowania i liczmy, że zaczniecie nam podpowiadać o czym mamy pisać, żeby zwiększyć dyskusję pod tekstami "Bez napinki".

Zaczynamy od mobilizacji! Jak na kibicowski serwis przystało. To jeden z naszych obowiązków namówić Was na wyjazd do Ostródy specjalnym pociągiem. Dlaczego warto pociągiem? Tani koszt przejazdu. 12 złotych w dwie strony! Wg. strony pkp.pl koszt bilety normalnego w jedną stronę to 10 zeta. To osiem jesteście do przodu. Dokładacie siedem i macie bilet na sektor w Ostródzie. Nie musicie kombinować kto musi się poświęcić i prowadzić auto. Do pociągu wsiadacie w Olsztynie i wysiadacie na miejscu. Nawet w kolejce nie musicie stać za biletem, bo kupicie go w pociągu. Stowarzyszenie stanęło na wysokości zadania i nie pozostawiło Was samym sobie. Dlatego warto to docenić i wybrać się pociągiem, żeby się nie okazało, że trzeba dopłacać do tej przyjemności...

Zanim jednak piłkarze Stomilu wybiegną w Gdyni, to najpierw zagrają pucharowy mecz z Rozwojem Katowice. Zastanawialiśmy się, czy "Bez napinki" napisać po tym meczu czy przed. Uznaliśmy, że po meczu będzie łatwiej coś napisać, dlatego piszemy przed meczem. Ciężka sprawa z tym spotkaniem. Z jednej strony pojechał nasz rezerwowy skład, a z drugiej strony w kadrze znaleźli się piłkarze, od których możemy wymagać, żeby sobie poradzili z drugoligowcem skoro chcą grać w pierwszym składzie. Wszyscy mamy w pamięci wynik meczu z rezerwami Legii. Mało osób wierzy w awans do kolejnej rundy. Po cichu liczę właśnie na to, że na naszych piłkarzy właśnie to podziała mobilizująco. Utrą wszystkim nosa. No i mi także, który się obawia o dzisiejszy wynik. Gdyby do Katowic pojechała pierwsza jedenastka to byśmy byli spokojniejsi? Oni by nam ten awans zapewnili jeszcze przed meczem? No właśnie. Tego nie wiemy i się już nie przekonamy. A jak dzisiaj wygramy to w nagrodę zwycięzcy zagrają przeciwko drużynie z Ekstraklasy? Jak wygramy to mecz odbędzie się w Olsztynie czy w Ostródzie? Ciężkie pytania do sztabu szkoleniowego oraz władz klubu. Czy będzie można je zadać dowiemy się dzisiaj wieczorem.

W niedzielę odbył się festyn piłkarski "Dzień ze Stomilem". Boczne boisko Stomilu tętniło życiem. Chyba nigdy się tyle osób przez to boisko jednego dnia nie przewinęło. Ciężko policzyć ile osób tego dnia się pojawiło. My byliśmy w godzinach 12-16 i możemy śmiało powiedzieć, że sporo. Zawsze byliśmy zdania, że na prezentacje zespołu trzeba zawsze wymyślać nowe patenty. Czasy, gdy spotykaliśmy się na godzinę w Planecie 11 (nic nie ujmując temu miejscu!) już dawno minęły. Autokar zrobił na każdym wrażenie. Tak jak pisaliśmy na facebooku: autokar na miarę Ligi Mistrzów! A samo zdjęcie polubiła rekordowa ilość 764 osób (stan na środę - godz. 11:30). To świadczy o tym że słodzimy nie bez powodu. Szkoda tylko, że zabrakło stanowiska z gadżetami, o które tak dużo osób dopytywało.

Górnik Łęczna wraca na salony I ligi. Bogdan K. poszedł... tzn. znikł. Gratulujemy kibicom Górnika wytrwałości i osiągnięcia celu, o który my nie tak dawno sami walczyliśmy. PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW!

Tagi: Stomil Olsztyn, kibice, Rozwój Katowice, Arka Gdynia, Górnik Łęczna, Bez napinki


Komentarze

  1. 25.07.13 11:05 gru up on football

    Zawsze mielismy zdolnych mlodych pilkarzy.Dajcie im szanse !!!

  2. 24.07.13 13:53 czarnyczarny

    wierzmy w młodych, niech pokażą na co ich naprawdę stać - większość komentarzy dot. transferów ma charakter "a co z młodymi?", "dajmy szansę naszej zdolnej młodzieży!" itepe itede... gdy ta szansa nadchodzi, rzucamy im kłody pod nogi - Panowie... to są młodzi ludzie i na pewno to wszystko czytają, poza tym nie zwiększajmy dodatkowej presji - trzeba mobilizować, zachęcać, dopingować - czy to nie im właśnie będziemy kibicować za 2,3, może 4 lata? trochę więcej szacunku dla KAŻDEGO PIŁKARZA STOMILU!

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!