Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

"Bez napinki": Orlik zamiast boiska pełnowymiarowego

09.09.16 21:41   em   4  

W tym tygodniu o boisku, chociaż bardziej powinno być, że o orliku. Miało być większe boisko, ale dobre chociaż takie. Zawsze to coś.

Chciałem tylko przypomnieć, że boisko powstało z budżetu obywatelskiego. To uczniowie szkoły i mieszkańcy Olsztyna zaangażowali się w ten projekt. Później m.in. nasz portal przeprowadził bardzo dużą akcję propagandową, żeby oddawać głosy na ten projekt.

A kto najważniejszy był podczas otwierania boiska? Oczywiście prezydent Olsztyna, wiceprezydent, ksiądz i inni oficjele. Szkoda, że nikt nie pamięta, że gdy o budowę boiska wnioskował Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, to nie było pieniędzy na taką inwestycję [ ZOBACZ LINK ]. A tu mieszkańcy zrobili psikusa...

Przy Al. Piłsudskiego 69A trwa modernizacja bocznego boiska. Wydaje się, że już nic nie stanie na przeszkodzie i boisko powstanie jeszcze w tym roku. Ale ile było kłód rzucanych pod nogi, problemów biurokratycznych. Jak się wsłuchać w głosy ze strony pracowników OSiR-u, to oczywiście Stomil i tak źle robi, bo... to, bo tam to... Chwała za to prezesowi, że się nie poddał, chwała Budimexowi, że chce inwestować swoje pieniądze w projekty, które powinny być finansowane przez olsztyński ratusz.

Napisałbym jeszcze o procedurach wycięcia krzaków przy stadionie Stomilu, ale mnie koledzy z Socios Stomil opierdzielą, że im robię pod górkę, przy kontaktach z zarządzającymi olsztyńskim stadionem.

Ruszyło głosowanie w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim. Zapraszam do głosowania na projekty społeczno-użyteczne, szczególnie te z motywami sportowo-rekreacyjnymi. Krzywe chodniki niech będą robione z budżetu miasta.

W sobotę tylko zwycięstwo! SPW!

P.S. ZAPISUJCIE SIĘ NA WYJAZD DO MIELCA! PROMOCJA TYLKO DO PONIEDZIAŁKU (65 zł)!


Tagi: Stomil Olsztyn, Bez napinki, Zatorze


Komentarze

 1. 10.09.16 10:06 Jabedaya

  Jeżeli chodzi o projekty zintegrowane to polecam: 27. Budowa boiska do piłki ręcznej z infrastrukturą do rozgrywek w piłkę siatkową,koszykową oraz badmintona przy ulicy Witosa. :)

 2. 10.09.16 09:16 Wielki Stomil

  ten projekt to jeden wielki Wstyd!!!! ludzie glosowali na zupelnie inny projekt i wszyscy zostali oszukani przez radnych

 3. 10.09.16 06:26 MARPOL

  Projekt Obywatelski polega również na tym, że każdy powinien mieć prawo wejść z dzieckim i skorzystać z boiska. Ale tradycyjnie dzieci mogą popatrzeć przez ogrodzenie na ,,projekt obywatelski''

 4. 09.09.16 22:31 krzyżak

  Niestety tak to w tej polityce jest. Pracować nie ma komu ale jak już coś powstanie to chetnych do odznaczeń sa całe szeregi. I oczywiście ksiądz musi poświecić wszystko

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!