Artykuł

"Bez napinki": Plebiscyt ciężkich wyborów?

22.01.20 13:20   em   0  

W tym roku Stomil Olsztyn obchodzi 75-lecie istnienia. To doskonała okazja żeby przeprowadzić plebiscyt na najlepszego piłkarza Stomilu Olsztyn w historii klubu. Wyróżnienia od kibiców mają największe znaczenie. Zastanawiam się tylko, czy przy niskiej frekwencji głosujących, nagroda dla zwycięzcy miała będzie jakiekolwiek sens, bo póki co głosów oddało niecałe sto osób.

Trzy lata temu przygotowałem subiektywną listę TOP 100 najlepszych piłkarzy Stomilu. Trochę dyskusji to wywołało, zamieszania, kontrowersji. Sporo osób, nie zrozumiało, że to był jedynie mój głos, a nie wszystkich kibiców Stomilu.

Teraz każdy ma okazję do oddania i wybraniu dziesięciu najlepszych piłkarzy Stomilu Olsztyn. Kryteria? Dowolność. Każdy osobiście dopiera sobie takie kryteria. Dla jednych może to być dziesięciu piłkarzy z okresu gry Stomilu w Ekstraklasie. Dla jednych z okresu kiedy przyszedł na świat do teraz, ale nie widział danego piłkarza w akcji, ale dużo o nim słyszał (w moim przypadku Marian Mierzejewski). Można przyjąć założenie, że dajemy do TOP 10 piłkarzy na podstawie osiągnięć tylko w Stomilu. Wszystko zależy od waszej kreatywności, od was, bo to dla was został przygotowany plebiscyt.

Okres zimowy to chyba najlepszy moment żeby znaleźć 15 minut i przygotować taką listę. Wiem, że nie jest tak prosto wybrać 10. piłkarzy i żeby uporządkować ich w miarę sprawiedliwie. Liczę jednak, że do końca stycznia spłynie jeszcze sporo głosów, żebyśmy mogli z czystym sumieniem dla najlepszego piłkarza wręczyć statuetkę.

Przedstawiam swoją dziesiątkę, która lekko się różni od tego, co wytypowałem trzy lata. Jestem już trochę starszy, inaczej patrzę na pewne sprawy, a i zakres jest trochę inny, bo wybieram 10. najlepszych spośród piłkarzy, których na boisku nie wiedziałem (ale sporo słyszałem).

1. Sylwester Czereszewski
2. Adam Zejer
3. Andrzej Biedrzycki
4. Jacek Płuciennik
5. Cezary Kucharski
6. Jacek Chańko
7. Aidas Preiksaitis
8. Marian Mierzejewski
9. Grzegorz Lech
10. Tomasz Sokołowski

A jak w tym momencie wygląda TOP 5 spośród dotychczasowych podliczonych głosów? Trzech piłkarzy z mojej listy jest w pierwszej piątce waszych głosów. W pierwszej dziesiątce jest tylko jeden piłkarz, który jeszcze obecnie gra w barwach Stomilu Olsztyn. Minimum jeden punkt otrzymało sześciu piłkarzy z obecnej kadry "Dumy Warmii".

W pierwszej dziesiątce jest pięciu piłkarzy, którzy w 1994 roku wywalczyli awans ze Stomilem do Ekstraklasy. Minimum po jednym głosie oddaliście na ośmiu bramkarzy, a najwyżej obecnie (ale po za TOP 10) jest ulubieniec olsztyńskich trybun.

Na kogo jeszcze głosowaliście? Jest uczestnik EURO 2008, obecny piłkarzy Bundesligi, jest ojciec i jego syn, jest piłkarz słynący z piętki, napastnik z Moskwy przychodzący do nas za grube dolary.

Kogo nie ma? Chociażby obecnego trenera Stomilu Olsztyn.

Tutaj znajdziecie szczegóły głosowania!

Tagi: Stomil Olsztyn, Bez napinki


Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.