Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

"Bez napinki": Przedłużające się tematy

23.02.16 22:39   em   6  

Coraz bliżej do inauguracji rundy wiosennej I ligi. Wy też nie możecie się doczekać pierwszego ligowego spotkania? Mimo tego, że pytań o Stomil jest ciągle bardzo dużo, to powoli wypada się już nakręcać na pierwszy mecz.

Jako redakcja portalu stomil.olsztyn.pl z propagandą pierwszego meczu nie możemy wystartować ponieważ cały czas nie można kupić biletu na mecz z Olimpią Grudziądz. W klubie tłumaczą się nową umową z firmą, która wdraża system do sprzedawania biletów. Konkretnej odpowiedzi kiedy ruszy sprzedaż otrzymać nie możemy, dlatego jedyne, co nam pozostało to... czekać. 

Skoro już jesteśmy przy meczu z Olimpią Grudziądz, to nie wyobrażam sobie innego rozwiązania jak komplet publiczności. I chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego. Groziło nam wycofanie z ligi, pamiętacie te grobowe hasła, pamiętacie znicze pod stadionem? To teraz trzeba tłumnie zapełnić nasz gruzowaty stadion. 

Stadion, który ma się doczekać zburzenia, modernizacji, zmian - cholera jak to dobrze nazwać? W piątek ma być podpisana umowa z firmą, która wygrała konkurs architektoniczny i teraz będzie robić projekt stadionu. Ma być gotowy do grudnia 2016 roku. Ratusz ma także ogłosić jakieś terminy budowy stadionu. Tzn. budowy pierwszej trybuny, bo czy zanosi się na więcej? 

Skoro jesteśmy przy oczekiwaniu, to poczekamy jeszcze jakiś czas na konferencję prezesa Stomilu. W tym momencie, jak przekonuje nas Mariusz Borkowski, cały czas są dogrywane pewne tematy i nie byłoby nic konkretnego do powiedzenia. 

Dobrą informacją jest to, że są pieniądze na mini zgrupowanie w Gniewinie. Jak będzie można tam potrenować na naturalnej nawierzchni, to zespół pojedzie tam na cztery dni. O wejściu na boisko przy P69A można tylko pomarzyć. 

Z tymi przedłużającymi się tematami to tak jest. Sam wiem po sobie. Na początek organizacja Socios Stomil. Nie ruszymy z tym z kopyta, póki nie zarejestrują nas w sądzie, a wiece jak w Polsce wyglądają sprawy biurokratyczne. My chcemy, żeby nasze stowarzyszenie od początku działało porządnie i było transparentne, dlatego nie pozwolimy na to, żeby działać oficjalnie bez "klepnięcia" sądu. Oczywiście wewnętrznie się organizujemy, co mogliście zobaczyć na zdjęciach z poniedziałkowej sesji foto. 

Do końca nie wiadomo, czy akcja #MiliondlaStomilu to jeszcze trwa, czy nie trwa. Niby pieniądze można wpłacać, ale z aktualizacją konta jest słabo. Nie wiadomo, czy ktoś wpłaca, czy nie. Ja mam jeszcze trochę gadżetów do wystawienia i jeszcze trochę muszę przekazać zwycięzcom. Z mojej strony jest lekki poślizg, ale uwierzcie mi, że codziennie poświęcam temu tematowi kawałek swojego prywatnego czasu. 

#SPW! 

Tagi: Stomil Olsztyn, Bez napinki, felieton


Komentarze

 1. 25.02.16 22:35 Kot

  brak efektów?

 2. 25.02.16 08:17 maniek86

  Jak Kiłdanowicz siedział normalnie w klubie i brał za to pieniądze to był wielki lament. Jak teraz Borkowski pracuje poza klubem i w klubie działa za darmo też jest lament....Co jest nie tak?

 3. 24.02.16 18:23 Wielki Stomil

  z czegos musi zyc!!! a w klubie jest za darmo zastap go!! jak ci sie nie podoba bedziesz latal do grzybowicza

 4. 24.02.16 16:07 Milka

  Prezes @StomilOlsztynSA "Mogłem być na sesji RM,ale proszę pamiętać,że jestem zatrudniony w innej firmie i muszę wypełniać swoje obowiązki" Pisze na jednej stronie. to się nie dziwię żep nie ma czasu szukać i dogadywac z sponsorami.

 5. 24.02.16 15:47 Milka

  Cały czas są dogrywane rozmowy prezesa z podmiotami jakimiś. Ludzie ile to można rozmawiać. Albo prezes liczy od sponsorów I prosi o jakieś bajecznie kwoty lub właśnie co innego..... Te same słowa czytam tylko innaczej ułożone zdania.

 6. 24.02.16 15:28 gapa

  Co z wejściem na mecze osób które kupiły cegiełki? Nic się o tym nie mówi a powinno się uszanować ich dobrą wolę ratowania klubu. Nie można o nich zapomnieć

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!