Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

"Bez napinki": Święta, święta... i po meczu

08.04.14 18:47   em   3  

W Wielką Sobotę Stomil Olsztyn miał rozegrać ligowe spotkanie z Niecieczą. W tym terminie meczu jednak kibice nie obejrzą. Nie z winy wojewody, a ze świadomej decyzji sztabu szkoleniowego i władz klubu.

Mecz został przełożony na czwartek ze względu na dwa spotkania wyjazdowe z wymagającymi rywalami. Przypomnę, że najpierw zagramy z GKS-em Bełchatów, a następnie w Jaworznie z GKS-em Tychy.

Zrodził się z tego powodu dla niektórych osób kłopot. Już nikt się nie wymiga od robienia świątecznych sałatek i od pieczenia ciast. Nie będzie twardego argumentu: "Nie mogę, bo idę na mecz". Można oczywiście wybrać się na mecz A-klasy w Słupach, ale to nie to samo, co ligowe spotkanie Stomilu. Ja sobie poradzę, szkoda tylko emigrantów, którzy przyjadą w rodzinne strony i nie obejrzą spotkania.

Mecz Stomilu z Chojniczanką skomentowali bardzo dobrze Kyniu oraz Anderson. Ja już nic nowego nie dodam i nawet nie chcę. Chcę szybko zapomnieć o tym meczu. Nasz nowy felietonista to żadna anonimowa osoba. Kolega jest mi znany. W ciemno do redakcji nie przyjmujemy. Liczę na cykliczność i życzę powodzenia.

Im więcej osób garnie się do pisania tekstów, to ja mogę bardziej skupić się na multimediach. W tym jest przyszłość. W sobotę Piotrek Łysiak zapytał czy chciało mi się wstać rano i zameldować na treningu Stomilu. Lubię odwiedzać naszych zawodników w trakcie zajęć. Można wtedy zrobić o wiele ciekawsze zdjęcia niż w trakcie samego spotkania ligowego.

Po meczu z Chojniczanką Chojnice obejrzałem w Biskupcu mecz rezerw Stomilu z Romintą Gołdap. Arkadiusz Czarnecki to zawodnik, który więcej już raczej na czwartoligowych boiskach nie wystąpi. Szkoda go na ławkę w pierwszym zespole. Na boisku znowu musiał pojawić się Michał Alancewicz, a oprócz niego w polu zagrał także Dawid Mieczkowski. Niezły powrót na boisko po kontuzji. Niestety jednak nie poszedł w ślady Erwina Saka i nie strzelił żadnej bramki. Tylko, że wtedy Stomil grał z drużyną, która z IV ligi spadła, a Dawid miał przed sobą obrońców drużyny, która walczy o awans do trzeciej ligi.

W III lidze ma zagrać także Stomil II Olsztyn. Tylko, że z tak krótką ławką rezerwowych i bramkarzem w polu, to się mija z celem. Pocieszające jest to, że za rok wiek juniora kończą piłkarze z 1995 roku. Tylko czy będą chcieli tu zostać? Oczywiście chciałbym, żeby zespół awansował, ale i też chciałbym, żeby drużyna rezerw była traktowana nie w myśl zasady "jakoś to będzie".

Tagi: Stomil Olsztyn, Chojniczanka Chojnice, Stomil II Olsztyn, Piotr Łysiak, Arkadiusz Czarnecki, I liga, Bez napinki, Michał Alancewicz, Dawid Mieczkowski, felieton


Komentarze

  1. 09.04.14 22:13 paragon

    jakie są powody zmiany terminu ? bo nie kumam, sobota super termin, a tak to kiszka, nie będę na meczu

  2. 09.04.14 19:03 masti

    względy szkoleniowe. No OK, rozumiem ale... kibicowsko to zmiana na gorsze. W czwartek o g.17. będzie dużo gorsza frekwencja (wpływy za bilety?), marketingowo też gorzej. Emigranci, kibice z FC a nawet pracujący w Olsztynie mogą mieć problem z obejrzeniem tego meczu z Niecieczą. Sobota to był bardzo fajny termin... Wyjście: WYJAZD RZECZ ŚWIĘTA! Więc niech każdy o tym pamięta

  3. 08.04.14 19:06 Kot

    Chociaż boisko im wynajęli, coraz więcej profesjonalizmu!

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!