Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

"Bez napinki": Za miesiąc rusza liga, a w Stomilu same znaki zapytania

02.07.14 10:08   em   3  

No i po walnym. Jeżeli ktoś myślał, że jeszcze tego samego dnia wszystko pięknie się rozwiąże to był w błędzie. Przed nami jeszcze kawała czasu życia w niepewności, bo póki co dużo się mówi o zmianach w kuluarach a oficjalnych wiadomości jak na lekarstwo.

Za nim doszło do walnego, to już pojawił się pierwszy zgrzyt, olbrzymi zgrzyt. Nie przyjęto wszystkich nowych członków do Stomilu. Selekcja jak w klubie nocnym. W dresach nie przyjmujemy. Nie zmienia to faktu, że nawet tych powiedzmy 20-30 członków klubu zagłosowałoby inaczej, to i tak nowy zarząd Stomilu w poniedziałek zostałby wybrany. A niesmak pozostał...

Na walnym było gorąco. Zaczęło się od iście romantycznej abdykacji prezesa Czałpińskiego. Były już prezes wiedział co robi wychodząc z klubu. Mogłoby dojść do linczu. Szczególnie po tym jak Ewa Bagińska wypunktowała oficjalnie wszystkie błędy i zaniedbania. I nie dziwię się, że Galeria Warmińska jest zaniepokojona i martwi się o swoje pieniądze. Potem czas uciekał i była presja jak najszybszego wyboru nowego zarządu. A te pół godziny, czy godzina dłużej nikogo by nie zabawiły. No chyba, że dla kogoś był ważniejszy mecz Niemcy - Algeria. Chodzi mi o to, że dużo osób chciało dyskutować o Stomilu, bo raz na rok zdarza się okazja żeby członkowie stowarzyszenia mogli porozmawiać o losie klubu. Na koniec i tak by wybrano tego samego prezesa i wiceprezesa.

Układa się wszystko tak jak pisałem w "Bez napinki" dwa tygodnie temu, a zapowiadałem, że prezesem zostanie Robert Kiłdanowicz. Jeżeli wszystko dalej ma się toczyć prawem serii, to nowym trenerem ma zostać Mirosław Jabłoński. Nowy szkoleniowiec w Olsztynie ma pojawić się w piątek.

Póki co nadal mało wiemy o konkretach. Wiadomo, że zespół nie wyjedzie na obóz do Bartoszyc. Za daleko, żeby stamtąd jeździć na sparingi. Chociaż tych sparingów to nie gramy. Odwołano spotkanie z Legionovią Leginowo, nie zagramy z Jagiellonią Białystok i banko nie sprawdzimy się na tle Warty Poznań. Trener Adam Łopatko na siłę nie chce jeszcze grać w sobotę sparingu, więc może się stać tak, że pierwszy test-mecz zagramy ze Zniczem Pruszków.

Do Stomilu w najbliższym czasie ma dołączyć Tomasz Wełna, który ostatnio grał w Puszczy Niepołomice. Środkowy obrońca ma na koncie trzy występy w Ektraklasie w barwach Polonii Warszawa. Na podpisanie nowych kontraktów czekają: Piotr Skiba, Arkadiusz Koprucki, Paweł Łukasik oraz grupa młodych piłkarzy Stomilu. Nową umowę ze Stomilem negocjuje Grzegorz Lech, który rozwiązał umowę z Koroną Kielce.

A już za miesiąc pierwszy ligowy meczy. I to w Suwałkach...

Tagi: Bez napinki, Stomil Olsztyn, I liga, walne, Jacek Czałpiński, Mirosław Jabłoński, Robert Kiłdanowicz


Komentarze

  1. 02.07.14 18:21 czerkasow

    Lechu - daj sobie spokój już z tym graniem!

  2. 02.07.14 12:03 Tiger

    Tylko nie Jabłoński! Jak to jest decyzja nowego prezesa to co będzie dalej?

  3. 02.07.14 10:49 tojwek

    Specjalnie ten Wełna to się nie nagrał przez ostatni rok (1 występ w Cracovii w PP i w Puszczy 11 - chociaż komentarze na 90min sugerują, że raczej wzmocnieniem w Niepołomicach to on nie był). Inna sprawa, że kontrakt w Cracovii ma do 30.06.2015...

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!