Artykuł

Jacek Czałpiński - wiceprezes Stomilu Olsztyn, fot. Emil Marecki

Jacek Czałpiński - wiceprezes Stomilu Olsztyn, fot. Emil Marecki

Czałpiński: Nowy zarząd wybierzemy w lipcu

26.06.12 18:49   em   1  

- Nowy zarząd wybierzemy w lipcu. Dokładny termin walnego ogłosimy jak już będą dopięte sprawy finansowe klubu oraz będziemy wiedzieli kto może wejść do zarządu klubu - mówi Jacek Czałpiński, wiceprezes Stomilu Olsztyn i prawdopodobnie nowy prezes klubu.

Dlaczego dzisiaj (rozmawialiśmy we wtorek po walnym - red.) nie został wybrany nowy zarząd klubu?
- Czekamy na ostateczne rozstrzygnięcia finansowe klubu. Wybór dzisiaj zarządu w jakimkolwiek składzie byłyby niedobrym posunięciem. Było za mało czasu, żeby zastanowić się kto powinien być w tym zarządzie. Dlatego stwierdziliśmy z Edwardem Dakszewiczem (oficjalnie jeszcze nie złożył rezygnacji z pracy w zarządzie Stomilu - red.), że jeszcze przed dwa tygodnie możemy wspólnie zarządzać klubem. Pomoże to w dopięciu spraw finansowych. Teraz przyjęliśmy sprawozdanie finansowe klubu. To musieliśmy zrobić do końca czerwca. Nowy zarząd wybierzemy w lipcu. Dokładny termin walnego ogłosimy jak już będą dopięte sprawy finansowe klubu oraz będziemy wiedzieli kto może wejść do zarządu klubu.

Swoją pomoc zadeklarowali Tomasz Miętkiewicz oraz Wiesław Wypniewski. Oni wejdą do nowego zarządu?
- Po rezygnacji prezesa Świniarskiego oraz wstępnej rezygnacji pana Dakszewicza musieliśmy szukać osób do nowego zarządu. Ostatecznie okazało się, że nie musimy wybierać tymczasowego zarządu klubu. Chodziło o to, żeby na okres przejściowy znaleźć zaufane osoby, które są blisko klubu. To nie jest finalne rozwiązanie jakie ja bym widział w tym klubie. Oni zadeklarowali nam swoją pomoc na teraz. I ja się bardzo z tego cieszę. To pokazuje, że im zależy na dobru tego zespołu. Jak długo by byli w zarządzie? Nie wiem. Nie miałem nawet czasu, żeby z nimi porozmawiać. Po prostu w sytuacji wyjątkowej zgodzili się wejść do zarządu, żebyśmy mogli pewne sprawy dograć do końca. Mamy dwa tygodnie na przemyślenie jak ten zarząd ma w przyszłości funkcjonować. Bardzo dużo w tej kwestii zależy od głównego sponsora, którym ma zostać spółka Libra Project.

Kiedy zostanie podpisana umowa sponsorska z wykonawcą Galerii Warmińskiej?
- Myślę, że jest to kwestia jednego-dwóch dni. Dużo powinno wyjaśnić się w środę. Umowa sponsorska została już wysłana do Libry. Czekamy na rozwój sytuacji. Oczywiście na pozytywny rozwój.

Zamieszanie z wyborem nowego zarządu przykrywa sprawy sportowe w Stomilu Olsztyn. A tutaj wydaje się, że wszystko idzie w dobrym kierunku.
- Dokładnie. Podpisaliśmy przecież w zeszłym tygodniu nową umowę z trenerem Zbigniewem Kaczmarkiem. Wyraziliśmy zgodę na testowanie nowych piłkarzy. Nie zależnie od tego jakim budżetem będziemy dysponować to musimy sprawdzać nowych zawodników. Wszystkie sprawy sportowe są realizowane. W sobotę zespół wyjeżdża na obóz do Węgorzewa. Pozytywną informacją jest to, że będziemy grać spotkania w Olsztynie. Prezydent Piotr Grzymowicz podjął decyzję, że wszystko co trzeba będzie zmodernizowane do pierwszego ligowego spotkania (trzeba m.in. zamontować nowe kamery, nagłośnienie czy stworzyć stanowiska internetowe - red.). A przecież prezydent nie musiał tego robić. Bo po co wydawać pieniądze w stadion, który i tak ma zostać zburzony.

Tagi: Stomil Olsztyn, Jacek Czałpiński, Wiesław Wypniewski, Tomasz Miętkiewicz, Libra Project, Galeria Warmińska, wywiad, rozmowa


Komentarze

  1. 26.06.12 19:00 Kot

    "A przecież predydent nie musiał tego robić. Bo po co wydawać pieniądze w stadion, który i tak ma zostać zburzony" no zobaczymy...

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!