Olsztyn - stadion Stomilu, 5 września 2009r. godz. 16:00

Drugie derby nasze!

05.09.09 18:48   em   7

Dwie bramki Filipka i trzy punkty z Jeziorakiem

Nie wiodło się naszej drużynie przez ostatnie tygodnie, jednak fatalna passa została przerwana. Drugie derby województwa w tym sezonie i drugie zwycięstwo OKS 1945 Olsztyn. Wyższość piłkarzy z Olsztyna tym razem musiał uznać Jeziorak Iława, który przegrał 1:2 (0:2).

Bohaterem drużyny gospodarzy niewątpliwie został Krzysztof Filipek, strzelec obu bramek w 27. i 43. minucie gry, z których druga była niespotykanej urody. W drugiej połowie honorowym trafieniem odpowiedział Jeziorak, golem w 82. minucie Kamila Tomczyka. Było to dopiero drugie zwycięstwo olsztynian w tym sezonie, jednak drugie bardzo cenne, bo kolejny raz odniesione nad lokalnym rywalem.

Nie zawiodła także stawiana w roli faworyta drużyna Stomilowców, która pokonała w wyjazdowym spotkaniu Łynę Sępopol 2:1 (1:0).

Bramki dla gości zdobyli Karol Miller w 19. minucie oraz Piotr Kajda w 59. Gospodarze odpowiedzieli bramką honorową 10 minut przed końcem meczu.