Artykuł

Piłkarze Stomilu Olsztyn przeszli progresywny test mleczanowy. Fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

Piłkarze Stomilu Olsztyn przeszli progresywny test mleczanowy. Fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

Czas na sparing z Bałtykiem Gdynia

20.07.21 21:55   em   0  

Piłkarze Stomilu Olsztyn wchodzą w ostatnią fazę okresu przygotowawczego do startu I ligi. Podopieczni Adriana Stawskiego zagrają przedostatni sparing w lipcu. Na bocznym boisku przy al. Piłsudskiego 69a olsztyński zespół zagra z III-ligowym Bałtykiem Gdynia. Początek meczu o godz. 17. Zapraszamy wszystkich kibiców Stomilu Olsztyn!

W miniony weekend piłkarze olsztyńskiego klubu mieli wolne z dwóch powodów. Po pierwsze ciężko trenowali przez cały tydzień mając po dwie jednostki treningowe dziennie. Tak ciężko zasuwali, że dla dwóch piłkarzy skończyło się to wizytą w szpitalu. Damian Ciechanowski i Hubert Szramka się… odwodnili. Do tego na weekend było ciężko znaleźć sensownego rywala do sprawdzenia swoich umiejętności dlatego w środku tygodnia Stomil zagrał (i wygrał 3:1) z GKS-em Wikielec.

Żeby sprawdzić stan organizmów naszych piłkarzy klub zorganizował specjalne badania. Stomilowcy przeszli progresywny test mleczanowy. - Test ma nam pokazać, jak zespół jest przygotowany i nad czym jeszcze musimy pracować - mówi Adrian Stawski, trener Stomilu Olsztyn. - Chcieliśmy także sprawdzić, a następnie ustalić, jakie obciążenia możemy ustawić zawodnikom.

W tym tygodniu olsztyńska drużyna zagra dwa spotkania sparingowe w Olsztynie. Dzisiaj (środa) podopieczni Adriana Stawskiego zmierzą się z III-ligowym Bałtykiem, a w sobotę z II-ligowym Sokołem Ostróda.

Pierwszy mecz w I lidze Stomil zagra 1 sierpnia (godz. 18) u siebie z Chrobrym Głogów.

Tagi: Stomil Olsztyn, Bałtyk Gdynia, I liga, sparing


Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!