Artykuł

Firma Tamex wznowiła prace na stadionie, fot. Paweł Piekutowski

Firma Tamex wznowiła prace na stadionie, fot. Paweł Piekutowski

Firma Tamex wznowiła prace na stadionie

23.07.18 20:35   -   6  

W piątek firma Tamex wznowiła prace modernizacyjne na Stadionie Miejskim w Olsztynie przy al. Piłsudskiego 69a.

Firma otrzymała zapewnienie, że w najbliższym czasie zostanie poprawiona kanalizacja na odcinku stadion - ul. Pana Tadeusza. Mają zostać zamontowane specjalne pompy, które mają odprowadzać wodę na inne odcinki kanalizacji. W najbliższym czasie nad Olsztynem ma nie być wielkich ulew, które przechodziły nad stolicą regionu w połowie lipca.

Według umowy prace modernizacyjne mają zakończyć się z ostatnim dniem sierpnia, ale podpisując dokumenty, żadna ze stron, nie zakładała, że pojawią się takie kłopoty. Pierwszy mecz Stomil Olsztyn na własnym obiekcie miał rozegrać we wrześniu. Nikt tego oficjalnie w tym momencie nie potwierdzi, ale termin się oddala.

Cała inwestycja kosztować będzie miasto ponad 6 milionów złotych. Nowa murawa zostanie zbudowana według projektu, który powstał pod koniec grudnia 2015 roku. Harmonogram prac zawiera m.in. wymianę starego podłoża, wykonanie podbudowy pod nową murawę, drenaż i odwodnienie płyty boiska, system podgrzewania murawy, montaż automatycznych zraszaczy murawy i wreszcie położenie najwyższej klasy naturalnej trawy z rolek.

Murawa stadionu zostanie wyposażona w system automatycznego zraszania wbudowanego w powierzchnię boiska. System oparty będzie na 19 wynurzalnych zraszaczach (16 sztuk zraszaczy sektorowych w zakresie 180 stopni oraz 3 sztuki zraszaczy pełno zakresowych w zakresie 360 stopni).

Do tego wykonawca zobowiązany jest dostarczyć dwie nowe profesjonalne bramki do piłki nożnej oraz dwie bramki do rugby oraz nowy sprzęt do pielęgnacji murawy w postaci kosiarki wrzecionowej.

Istotną zmianą w koncepcji modernizacji jest wyburzenie całkowicie bieżni asfaltowej i w miejsce tego wyłożenia trawy. Będzie to dodatkowe miejsce, gdzie będzie można... przeprowadzać treningi.

Pojawił się także pomysł na wyburzenie trybuny odkrytej oraz łuku przylegającego do budynku po starym "Hotelu Stadion". To jednak temat dla miasta na inną inwestycję.

ps. tak wyglądało zalane boisko w połowie lipca...

Tagi: stadion Stomilu, Stomil Olsztyn


Komentarze

 1. 25.07.18 12:18 zjs

  Jeżeli ktoś myśli to w perspektywie najbliższych wyborów. Później będzie totalne olewanie do następnych.

 2. 24.07.18 20:06 Wielki Stomil

  myslicie ze ktos pomyslal o zbiornikach jakis? pewnie ze nie wszystkojest na odpierdol czemu niema tu murawy HYBRYDOWEJ zobaczymy kto za pol roku ta murawe wymieni jak mecze zaczna grac we wrzesniu

 3. 24.07.18 14:50 stomil 14/88

  No i trzeba zrobić zbiornik retencyjny ,przeciwpożarowy i po klopocie i później woda do podlewania jest

 4. 24.07.18 14:19 zjs

  To jest bolączka tego boiska od czasu dożynek 1978r. Nikt nie potrafił tego zdiagnozować. Zresztą w jakim stanie jest olsztyńska sieć burzowa widzi każdy olsztyniak po byle ulewnym deszczu. Ja szczególnie bo zawsze piwnica jest zalana na metr.

 5. 24.07.18 12:48 SzEFoo

  Zapewnienie, że zrobią jakąś prowizore i za jakiś czas znowu będzie boisko zalane. Kanalizacja dookoła całego stadionu się nadaje do wymiany i takie kwiatki będą co jakiś czas wychodzić.

 6. 23.07.18 21:24 zjs

  "Firma otrzymała zapewniła zapewnienie" tzn. co otrzymała!?

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!