Artykuł

Kadr z relacji meczu Stomil Olsztyn - Widzew Łódź, fot. youtube.com

Kadr z relacji meczu Stomil Olsztyn - Widzew Łódź, fot. youtube.com

Historia pojedynków Stomilu i Widzewa

28.09.11 08:34   (S)ilva   1  

Potyczki z łódzkim Widzewem zawsze wzbudzały ogromne emocje wśród olsztyńskich kibiców. Były to spotkania szczególne dla jednych i drugich. Na trybunach przy Piłsudskiego pojawiało się 16 tysięcy osób, zdolnych za swój klub oddać życie.

Rywalizacje z widzewiakami nie zawsze przynosiły wygrane, były spektakularne porażki, ale i były świetne zwycięstwa. Jak będzie w środę? Nie wiadomo. My jednak powrócimy chociaż na chwilę do wydarzeń sprzed ponad 10 lat.

 

Sezon 94/95

06.08.1994 - Widzew Łódź 2:1 Stomil Olsztyn

Pierwsza potyczka na najwyżym szczeblu rozgrywek odbyła się w Łodzi. Na trybunach 5000 widzów i… porażka zawodników Olsztyna 2:1. Tego wszystkie bramki zdobyli łodzianie: najpierw dwukrotnie pokonali bramkarza Stomilu, a następnie dołożyli jeszcze jedno trafienie, tyle że do własnej siatki. Samobójczą bramkę zdobył Jankowski. „Biało-niebiescy” wystąpili w następującym składzie: Talik, Biedrzycki, Jankowsk, Oblewski, Ząbecki, Żukowski (Zajączkowski), Zejer, Jackiewicz, Sokołowski, Czereszewski, Jasiński (Baca).

11.03.1995 – Stomil Olsztyn 0:0 Widzew Łódź

10 tysięcy widzów zgormadzonych tego dnia przy Piłsudskiego nie zobaczyło gola. Bezbramkowy remis na pewno zbytnio nikogo nie ucieszył. Spotkanie nie było zbyt porywające, a sytuacji pobramkowych było jak na lekarstwo. Stomil zagrał w sładzie:  Charbicki, Opaliński, Oblewski, Jankowski, Ząbecki, Biedrzycki, Jackiewicz, Zejer, Sokołowski, Jasiński (Prucheński), Czereszewski.

 

Sezon 95/96

11.11.1995 – Widzew Łódź 2:2 Stomil Olsztyn

Mecz rozgrywany w terminie dosyć wyjątkowym i lekko dziwnym. Nowy sezon, nowe nadzieje. Czy tym razem uda się pokonać Widzew? Niestety się nie udało, ale na wynik 2:2 narzekać nie można. Chociaż niedosyt na pewno ogromny, głównie dlatego, że już 28 minucie „biało niebiescy” prowadzili 0:2 (bramki: Czereszewski, Gadziała). Niestety, ale już w pierwszej połowie widzewiacy doprowadzili do remisu.  I takim wynikiem zakończyło się to spotkanie – 2:2. Z jednej strony duży sukces, z drugiej spory niedosyt. Stomil: Sidorczuk, Biedrzycki, Jankowski, Wagner, Kaczmarczyk (Żukowski), Czereszewski, Gadziała (Klimek), Zejer (Michalewski), Sokołowski, Opaliński, Płuciennik.

28.04.1996 – Stomil Olsztyn 0:1 Widzew Łódź

…i znów się nie udało – tak w skrócie można podsumować kolejną potyczkę z łodzianami. 14 000 widzów na trybunach przeżyło ogromny zawód – mimo usilnych starań – znów porażka i to na własnym terenie. Katem olsztynian okazał Ukrainiec – Andrzej Michalczuk, który zdobył jedyną bramkę w tym spotkaniu. „Biało-niebiescy wystąpili w składzie: Sidorczuk, Biedrzycki (Opaliński), Wagner, Siniczyn (Żukowski), Jankowski, Kaczmarczyk, Zejer, Czereszewski, Chańko, Klimek (Gadziała), Płuciennik.

 

Sezon 96/97

03.08.1996 - Widzew Łódź 4:0 Stomil Olsztyn

Kolejny mecz, kolejna porażki. Tym razem bardzo dotkliwa. Stomilowcy wrócili do Olsztyna z cztero-bramkowym bagażem. Na trybunach 4000 tysiące widzów, z czego 60 olsztynian. Skład Stomilu: Sidorczuk, Biedrzycki, Wachowicz, Nowak (Dyluś), Chańko, Jankowski, Kaczmarczyk, Gadziała, Siniczyn (Jaskulski), Czereszewski, Zejer (Soumah).

08.03.1997 - Stomil Olsztyn 1:0 Widzew Łódź

W końcu! Udało się! Mistrz Polski poległ w Olsztynie. Mecz był bardzo emocjonujący. Najpierw Paweł Charbicki obronił karnego, egzekwowanego przez Dembińskiego, a potem Dyluś fantastycznie uderzył i 1:0 dla Stomilu. Pomimo ciągły ataków Widzewa, udało się, trzy punkty zostały w Olsztynie. Zwycięska jedenastka: Charbicki, Nakielski, Biedrzycki, Kwiatkowski, Siniczyn, Kaczmarczyk, Jasiński (Opaliński), Dyluś, Jankowski, Płuciennik, Pawłuszek.

Zobacz fragment spotkania

 

Sezon 97/98

30.08.1997 - Stomil Olsztyn 0:1 Widzew Łódź

Niestety tym razem nie udało się piłkarzom olsztyńskim nawiązać wyrównanej walki z Widzewem Łódź. Poza kilkoma niezłymi akcjami Stomilowcy nie potrafili poważniej zagrozić Widzewowi. Rozstrzygnięcie nastąpiło w 38 minucie po bramce strzelonej przez Bogusza. W naszej drużynie najlepiej zaprezentował się Wyłupski. Mecz obserwowało ok. 14000 widzów. Skład OKS-u: Wyłupski, Biedrzycki, Nakielski, Nowak (Godlewski), Jankowski, Kaczmarczyk, Kwiatkowski (Stasiuk), Chańko, Gadziała, Płuciennik, Klimek (Jasiński).

04.04.1998 - Widzew Łódź 0:0 Stomil Olsztyn

Bezbramkowy remis. Wynik całkiem niezły, szczególnie, że mecz w Łodzi. Na spotkaniu ok. 150 fanatyków Stomilu. Olsztynianie wystąpili w składzie: Bako, Januszewski, Biedrzycki, Jurkowski, Nowak, Chańko, Orliński (Gadziała), Szulik, Kaczmarczyk, Kwiatkowski, Płuciennik (Rzeczycki).

Zobacz fragment spotkania

 

Sezon 98/99

17.10.1998 – Widzew Łódź 5:0 Stomil Olsztyn

Porażki i to sromotna. Najwyższa porażka Stomilu w meczach z Widzewem. Bramki dla łodzian zdobyli, po dwie Szymkowiak i Michalski oraz jedno trafienie Wichniarka. Stomil zagrał w składzie: Bako, Biedrzycki, Jurkowski, Januszewski, Radziwon (Lawal), Preiksaitis (Stretowicz), Szulik, Rzeczycki (Szwed), Dołęga, Preis, Chańko.

16.05.1999 – Stomil Olsztyn 2:1 Widzew Łódź

Wygrana, druga w historii. Na pewno ogromny sukces olsztynian. Łupem bramowym podzielili się Preiksaitis i Ramelis. Dla gości trafił Terlecki. Oto zwycięska jedenastka: Bako, Jurkowski, Januszewski, Biedrzycki, Holc, Szulik, Szwed, Preiksaitis (Orliński), Chańko, Matys (Rzeczycki), Ramelis, (Florek).

 

Sezon 99/00

07.11.1999 – Stomil Olsztyn 2:2 Widzew Łódź

Wynik niezły, ale zawsze może być lepiej. Obie bramki dla OKS-u zdobył Kucharski. Na trybunach ok. 8000 widzów. Skład Stomilu: Małkowski, Jurkowski, Biedrzycki, Januszewski, Holc, Gorszkow, Stolarz, Matuk (Radziwon), Orliński (Ramelis), Kucharski, Bykowski (Matys).

27.05.2000 – Widzew Łódź 2:2 Stomil Olsztyn

Dobry mecz obejrzeli kibice w Łodzi. Początek spotkania był bardzo zaskakujący ponieważ po niemal kwadransie gry olsztynianie prowadzili 2:0. Niestety dwa momenty dekoncentracji w drugiej połowie i wynik 2:2. Skład: Kaczor, Biedrzycki, Jurkowski, Gorszkow, Januszewski, Holc (55, Kwiatkowski), Szulik, Jankowski, Zajączkowski, Kucharski, Matys (Gabrusewicz, Orliński).

 

Sezon 00/01

04.11.2000 – Widzew Łódź 1:1 Stomil Olsztyn

Remis. Wynik dobry – każdy punkt przywieziony z Łodzi był sukcesem OKS-u. Bramkę dla Stomilu zdobył Sawicki. Goście zagrali w składzie: Krzyształowicz, Januszewski, Lenart, Syniczyn, Kwiatkowski, Matuk, Holc, Szwed (Orliński), Kowalczyk, Sawicki (Hamlet), Matys.

23.05.2001 – Stomil Olsztyn 1:0 Widzew Łódź

Piąty mecz z kolei bez porażki w Widzewem. I nareszcie udało się nie stracić. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył obrońca Edward Cecot. Skład: Krzyształowicz, Święcki, Lenart, Januszewski, Cecot, Kowalczyk, Holc, Kościuczuk (Szwed), Matys (Dombraye), Kwiatkowski, Salami (Sawicki).

 

Sezon 01/02

23.03.2002 - Stomil Olsztyn 0:0 Widzew Łódź 

Bez bramek. Wynik zły nie jest, ale chyba wszyscy po cichu liczyli na trzy punkty w tym meczu. Na tym spotkaniu dobrze zaprezentowali się kibice naszej drużyny – przygotowali fajną oprawę i prowadzili niezły doping. Piłkarze wystąpili w składzie: Wyłupski, Lenart, Januszewski, Kłosowski, Kościuczuk, Szulik, Preis, Radziwon (Kelechi), Kwiatkowski (Lewna), Terlecki, Ilić (Zejer).

05.05.2002 Widzew Łódź 4:1 Stomil Olsztyn

W ostatnim spotkaniu w ekstraklasie Stomil Olsztyn przegrał z Widzewem Łódź 1:4 i pożegnał się po 8 latach gry z I ligą.

(S)ilva

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Widzew Łódź, EkstraklasaKomentarze

  1. 28.09.11 13:58 Markus

    1:0 po bramce dylusia... Byłem widziałem :) 15000 ludzi i jeszce ten obroniony karny, mam nadzieje ze dzis tez bedzie nasz dzien

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!