Artykuł

II runda negocjacyjna w sprawie budowy stadionu

II runda negocjacyjna w sprawie budowy stadionu

08.11.10 16:13   em   0  

W poniedziałek rozpoczęła się druga runda negocjacji w postępowaniu na wybór partnera prywatnego budowy stadionu w Olsztynie. Pierwsze dwa podmioty przedstawiły swoje koncepcje współpracy w ramach realizacji przedsięwzięcia w formule PPP na różnych poziomach realizacji, jak np. finansowym, prawnym czy technicznym.

O realizację stadionu piłkarskiego w Olsztynie w formule PPP, ubiegają się cztery firmy. - Są to znane i utytułowane firmy, legitymujące się dużym doświadczeniem – informuje Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Postępowanie obejmuje cztery rundy negocjacji, podczas których omawiane są wszystkie aspekty procesu realizacji przedsięwzięcia w formule PPP.

- II runda to omówienie struktury prawno-finansowej przedsięwzięcia, skali udziału miasta w projekcie i zakresu współpracy – mówi Kacper Kozłowski z firmy Investment Support, doradcy przy budowie olsztyńskiego stadionu. Omawiany jest podział zadań, kompetencji i odpowiedzialności za poszczególne zadania.

Firmy biorące udział w negocjacjach:

- Miasto Projekt Wrocław (współpraca przy stadionach w Lubinie i Wrocławiu, aktywna polska firma w PPP).

- Echo Investment (największy polski inwestor i developer, projektanci centrum olimpijskiego, Galaxy Szczecin).

- Nuvola Spotrs Facilties (spółka związana z grupą Bouygues, druga największa budowlana firma na świecie, największy partner prywatny).

- Konsorcjum - Ece Project Management gmbh (jeden z największych developerów w Europie); ECE Project Management Polska; JSK Architekci (projektant stadionu narodowego, warszawskiej Legii i miejskiego stadionu we Wrocławiu).

Informacja prasowa Urzędu Miasta w Olsztynie

Tagi: -


Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!