Relacja z meczu Jagiellonia Białystok (juniorzy) - Stomil Olsztyn (juniorzy)

5 goli Stomilu w Białymstoku

MLJ U-19 - wiosna 2022 (1. kolejka, 6.III.2022 r.) Białystok
Jagiellonia Białystok (juniorzy) 1:5 Stomil Olsztyn (juniorzy)
1:2
2' Alex Protaziuk Bramki Adrian Morawski 36'
Bartosz Florek 42'
Michał Bendyk 50'
Michał Bendyk 52'
Riku Fujii 77'
Bramki Jagiellonia Białystok (juniorzy): 1. Damian Andrzejkiewicz, 2. Dawid Zabielski, 3. Jakub Burkowski, 4. Mateusz Baranowski, 6. Daniel Siemieniuk, 8. Adam Zięba, 11. Mateusz Kul, 17. Alex Protaziuk, 20. Kacper Chmielewski, 26. Dawid Koc, 37. Dawid Bajko.
Stomil Olsztyn (juniorzy): 92. Rafał Olszewski - 37. Filip Szabaciuk (73, 8. Dawid Chomej), 22. Adrian Morawski, 97. Igor Zapałowski, 17. Mateusz Drabiszczak - 28. Dawid Drzewiecki (80, 45. Jakub Rudnicki), 5. Patryk Kuleszo (37, 3. Oskar Wojnach), 33. Łukasz Borkowski (65, 11. Jakub Banul) - 77. Bartosz Florek (77, 15. Riku Fujii), 20. Michał Bendyk, 10. Jakub Brdak.

W pierwszym meczu ligi makroregionalnej U-19 Stomil Olsztyn wysoko wygrał na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Bramki dla olsztynian zdobyli: Michał Bendyk (dwie) oraz Adrian Morawski, Bartosz Florek i Riku Fujii.

Stomil nie najlepiej rozpoczął dzisiejszy mecz przeciwko Jagiellonii. Już w pierwszej akcji meczu bramkę dla gospodarzy zdobył Alex Protaziuk, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Stomilowcy potrzebowali kilkunastu minut, żeby wrócić na właściwe tory. Najpierw w 36. minucie po zagraniu Jakuba Brdaka wyrównał Adrian Morawski, a przed jeszcze przed przerwą strzelec pierwszego gola asystował Bartoszowi Florkowi przy jego trafieniu.

- Żle weszliśmy w mecz - podsumował kierownik drużyny Marek Brdak. - Dopiero po 15-20 minutach zaczęliśmy przejmować inicjatywę.

W drugiej połowie Stomil potwierdził swoją przewagę. Parę minut po zmianie stron dwa trafienia dołożył Michał Bendyk, któremu asystowali Brdak i Jakub Drzewiecki, i już właściwie było po meczu. Wynik meczu ustalił Japończyk Riku Fujii, który wykończył dośrodkowanie Mateusza Drabiszczaka. Stomil mógł wygrać znacznie wyżej, jednak w decydujących momentach brakowało skuteczności, a na przeszkodzie stanęła poprzeczka albo świetnie interweniował bramkarz Jagiellonii Damian Andrzejkiewicz.

- Fujii w pierwszym dotknięciu piłki zapakował bramkę głową, najniższy na boisku strzelił gola głową! - śmiał się kierownik zespołu. - A tak poważnie, dzisiaj trener Zejer dał szansę wszystkim zawodnikom, którzy pojechali na mecz. Chłopcy musieli sobie uświadomić, że makroregion to nie jest liga wojewódzka i trochę trzeba się namęczyć. To było pozytywne otwarcie rundy.

Z wyniku zadowolony był także trener olsztynian Adam Zejer.
- Jestem bardzo zadowolony z inauguracji sezonu - powiedział. - Zwycięstwo 5:1 z takim zespołem jak Jagiellonia, która ma szkolenie młodzieży na bardzo wysokim poziomie oraz ma na czym szkolić, uważam za początek naszej fajnej przygody.