Artykuł

Mateusz Jońca. Fot. dwadozera.pl

Mateusz Jońca. Fot. dwadozera.pl

Jak radzi sobie na wypożyczeniu Mateusz Jońca?

22.10.21 13:02   em   1  

Przed startem tego sezonu profesjonalny kontrakt ze Stomilem Olsztyn rozwiązał Mateusz Jońca. Piłkarz na zasadzie wypożyczenia trafił do III-ligowego GKS-u Wikielec.

Mateusz Jońca w poprzednim sezonie po dobrych występach jesienią w IV-ligowej Granicy Kętrzyn otrzymał zaproszenie do treningów z pierwszym zespołem Stomilu Olsztyn. Ostatecznie nie odegrał większej roli w drużynie, bo otrzymał szansę tylko w dwóch spotkaniach pod koniec sezonu. Jońca wszedł na boisko na wyjeździe w Jastrzębiu-Zdroju oraz Niecieczy.

W tym sezonie zawodnik zdecydował, że chce grać regularnie, a więc musi na początek zejść do niższej ligi. Przebywał w pewnym momencie na testach w Stali Stalowa Wola, ale ostatecznie wylądował w III-ligowym GKS-ie Wikielec.

Tam jest pierwszoplanową postacią zespołu prowadzonego przez Łukasza Suchockiego (byłego piłkarza Stomilu). Zagrał już w 13 spotkaniach III ligi.

Czy zimą dojdzie do powtórki z historii i piłkarz ponownie otrzyma zaproszenie na treningi z pierwszym zespołem i szansę większych występów na boiskach I ligi? Czas pokaże.

Tagi: Stomil Olsztyn, GKS Wikielec, Mateusz Jońca, raport z wypożyczeń


Komentarze

  1. 22.10.21 15:53 Stomilowcy HG"OO

    Moim zdaniem, dobry fizycznie, musi popracować nad technika ale ogólnie piłkarz na plus

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!