Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Artur Szczepański

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Artur Szczepański

Jest pozwolenie na budowę oświetlenia

23.01.14 15:53   em   16  

Urząd Miasta Olsztyn otrzymał w środę pozwolenie na budowę, dzięki której stadion przy Al. Piłsudskiego 69A doczeka się oświetlenia.

- Oświetlenie jest tak zaprojektowane, że będzie je można wykorzystać na innym stadionie - mówi Karol Więckowski, pełnomocnik prezydenta ds. infrastruktury i gospodarki elektroenergetycznej.

Oświetlenie docelowo ma zostać przeniesione na stadion przy ulicy Sybiraków. W budżecie na 2014 rok miasto przeznaczyło dwa miliony złotych na opracowanie dokumentacji technicznej nowego olsztyńskiego stadionu.

Na najbliższej sesji radni zdecydują o miejscowym planie zagospodarowania dla obszaru stadionu przy ulicy Sybiraków.

Tagi: Stomil Olsztyn, oświetlenie, stadion Stomilu, budowa stadionu


Komentarze

 1. 26.01.14 10:51 stomil 14/88

  Stadion tylko na Piłsudskiego tam gdzie jego miejsce. Bardzo wazne pytanie z tym sektorem gości. Będzie otwarty czy nie.

 2. 25.01.14 19:22 Pawlik

  A sektor gosci bedzie otwarty?Pytanie z innej beczki ale bardziej realne i przyziemne.

 3. 24.01.14 20:01 zjs

  Jak Grzymowicz mówi, że coś zrobi to tylko mówi. Jest zajęty tworzeniem pomnika własnej osoby przy pomocy inwestycji w większości zbędnych. Mydli się ludziom oczy, że to ze środków unijnych zapominając o wkładzie własnym stanowiącym 50% inwestycji. Stąd ogromne zadłużenie miasta i środków na nowy stadion po prostu nie będzie. Chyba, że będzie prywatny inwestor. Tylko co za to dostanie? Lokalizacja przy Sybiraków jest sensowna bo tam jest dużo miejsca na cały kompleks sportowy. Natomiast jest kwestia miejsc parkingowych. Nie rozumiem antywarmijnych animozji. Tak jak teraz większość kibiców jest rozkochana w STOMILU tak kiedyś Olsztyn kochał WARMIĘ . To tu rodziła się olsztyńska piłka na arenie krajowej i piłkarze, którzy odnosili sukcesy w lidze, tacy jak Lendzion, Szłykowicz czy Masztaler. Historia potoczyła się inaczej i spadkobiercą tych tradycji został STOMIL. Wracając do meritum. Za bardzo nie wierzę w szybką budowę nowego stadionu. Najbardziej realna jest chyba modernizacja obecnego stadionu. Chociaż nasuw3a się też inna lokalizacja w pobliżu obecnego stadionu. Miedzy ulicami Kołobrzeska i Pana Tadeusza jest terenowa niecka ponad 300 metrów długości i 150 szerokości wzdłuż Leonharda,gdzie znajdują się jak wrzód na dupie działki ogrodowe. Nie znalazłem nigdzie planu ich zagospodarowania. A może tam?

 4. 24.01.14 19:29 FC Szczytno

  panie tu jest spokojnie miejsce na nowy stadion 2 boiska treningowe hale sportowa i lodowisko i na parkingi pietrowe mozna zmiesciic wszystko w jednym miejscu tylko trzeba myslec zeby wszyscy sportowcy mogli korzystac ze wszystkich obiektow w jednym miejscu. ale jak sie pod stolikiem przewala kasa do kieszeni za nowe pomysly i lokalizacje to wygladato jak wyglada stadion na zatorzu basen na kormoranie hala na srodmisciu lodowisko na pieczewie chore wystarczy posluchac mieszkancow a niebrac kase o kieszeni i wprowadzac swoje pomysly

 5. 24.01.14 15:00 nychuu

  Skoro tak za wszelką cenę chcecie nowy stadion na Piłsudskiego, to gdzie będzie parking? Chyba, że myślicie jak Pan G, że wszyscy będą będą dojeżdżać tramwajami i autobusami :)...

 6. 24.01.14 10:43 Bart_OKS

  To jest mydlenie nam oczu... Skoro czekamy tyle lat na nowy obiekt to trzeba go zbudować porzadnie ,żeby byl nie tylko wizytówką kibicow ale tez miasta i regionu. Marzylby sie stadion jak w Lubinie,Gdyni czy Cracovii... Moze jak odejdzie ta lamaga ze stolka wtym roku cos drgnie! STADION TY PRZY P69A!

 7. 23.01.14 20:14 JeanPorr

  po pierwsze co wam nie pasuje Sybiraków? grunt przy Piłsudskiego jest o wiele droższy niż przy Sybiraków i szczerze wątpię żeby poświecili go pod stadion... a po drugie... zapomnijcie o nowym stadionie... przecież ta całą hucpa jest właśnie po to żeby nas jeszcze z 5 lat na tym trupie przy P69 przetrzymać... 2mln to nie 100mln na nowy stadion, także zapomnijcie o przenoszeniu masztów pod jupitery, nie będzie takiej potrzeby :)

 8. 23.01.14 20:07 Tajny

  Żadne Sybiraków, żaden nowy stadion. Dodatkowe 5 tysięcy krzesełek, podgrzewana murawa, generalny lifting i zostajemy tam gdzie nasze miejsce. Tylko na Piłsudskiego 69a!

 9. 23.01.14 19:15 SzEFoo

  Tak jak napisal FC Szczytno maszty oswietleniowe przeniesione pozniej na nowy stadion? Przeciez teraz oswietlenie jest montowane na zadaszeniu trybun. No chyba, ze Grzymowicz ma w planach budowe czterech malych trybun po 2000pojemnosci i w naroznikach potem ustawic te maszty.... Jak juz robic stadion to porzadny na lata, a nie aby tylko powstal. Swoja droga jak juz do 2020 cos powstanie to bedzie dobrze- bedzie licencja teraz to i problem budowy nowego obiektu sie przesunie w czasie.

 10. 23.01.14 19:02 Kot

  Jak Grzybowicz za oświetlenie się weźmie, to prędzej na niebie ujrzymy światło do wzywania Batmana niż maszty na jupitery.

 11. 23.01.14 18:37 FC Szczytno

  Stadion na Piłsudskiego i z oswietleniem nowoczesnym a nie z masztami smiesznymi panowie jeszcze tylko rok i przyjdzie miejmy nadzieje nowa sila ktora bedzie stawiac na sport czekamy panie Malkowski

 12. 23.01.14 18:02 F.R.T.

  Sibiraków Stadion + gleria dla Zatorza/Dywid/Kiezlin i dalej ...tak cos czuję. Teraz nie jedna galeria na miasto ale jedna na dzielnicę.

 13. 23.01.14 16:49 Kibic8

  TYLKO PIŁSUDSKIEGO !!!

 14. 23.01.14 16:34 Volcan

  A co tobie Sybiraków przeszkadza? to tylko lokalizacja. A do tego Przy okazji Warmii Olsztyn się pozbędziemy.

 15. 23.01.14 16:04 Bundzior(S)

  + pierwsza, lepsza zadyma i znów na ciekawsze mecze Ostróda. Ale nie o tym tu chciałem... Jaka Sybiraków, do ch*ja??? NOwy stadion TYLKO przy Piłsudskiego!!!

 16. 23.01.14 16:00 Emilozo

  + sektor gości = żegnaj Ostródo ;)

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!