Artykuł

Zbigniew Kaczmarek, fot. Artur Szczepański

Zbigniew Kaczmarek, fot. Artur Szczepański

Kaczmarek: Możemy intensywnie pracować

11.01.13 20:14   em   6  

W piątek wieczorem rozmawialiśmy z trenerem Stomilu Olsztyn - Zbigniewem Kaczmarkiem. Trener opowiada o przygotowaniach do rundy wiosennej, testowanych zawodnikach oraz kontuzjach w zespole.

Jak przebiegają przygotowania Stomilu do rundy wiosennej?
- Wszystko idzie zgodnie z planem. Chłopcy trenują dwa razy dziennie. Przeszkadza nam trochę pogoda. Nie zawsze boisko treningowe jest w dobrym stanie. O tej porze wszyscy mają takie problemy. Mam nadzieję, że pogoda się szybko zmieni i jeszcze w lepszych warunkach będziemy się przygotowywać do rundy wiosennej.

Zapoznał się już Pan z wnioskami badań wydolnościowych?
- Tak. Wyniki są bardzo dobre. Takich zresztą się spodziewałem. Teraz możemy intensywnie przygotowywać się do ligowym meczów. Dzięki temu, że w grudniu piłkarze nie próżnowali powinno obyć się bez kontuzji.

Pojawił się dzisiaj (piątek - red.) na treningu Kamil Hempel. Jakie pierwsze wrażenie na temat tego zawodnika?
- Nic nie mogę powiedzieć więcej ponieważ mieliśmy trening biegowy. Żeby mieć poważne wnioski na temat przydatności zawodnika muszę przynajmniej przez tydzień przyglądać się jego pracy na treningach oraz zobaczyć go w trakcie sparingu.

A jak prezentują się trzej pozostali testowani zawodnicy? (Paweł Piceluk, Mateusz Różowicz, Paweł Szymański - red.)
- Na tym etapie nie chcę nic mówić, bo byłbym nieobiektywny. Piłkarze się starają na treningach, chcą u nas grać. Więcej powiem po pierwszym sparingu z Lechią Gdańsk.

Ktoś oprócz Arkadiusza Kopruckiego ma problemy zdrowotne?
- Nie. Wszyscy są zdrowi. Oczywiście narzekają na zmęczenie czy bóle w nogach. To jednak normalne w obecnym czasie. Piłkarze do treningu podchodzą z dużym entuzjazmem. To dobrze. Jakby przychodzi na zajęcia z musu, czy byliby niezadowoleni z zajęć to nie byłoby żadnego postępu. Wracając do Kopruckiego to mam niestety duże obawy, że zawodnik nie wyjedzie z nami na obóz do Gutowa. Arek ma cały czas opuchnięte kolano i jest pod stałą obeserwacją lekarską.

Tagi: Stomil Olsztyn, Arkadiusz Koprucki, Zbigniew Kaczmarek, Kamil Hempel, kontuzje, I liga


Komentarze

 1. 12.01.13 08:45 Emilozo

  @Biała Armia - przecież oni (Garbacik, Dzierbicki) nie chcieli u nas przyjść na testy.

 2. 12.01.13 08:16 Biała Armia

  Nie lepiej wziąć z rejonu młodych rozwijających sie piłkarzy tak jak Lechia testuje dwóch młodych piłkarzy z naszego województwa Rafał Dzierbicki rocznik 93 Mrągowia i Damian Garbacik ro. 96 Granica Kętrzyn, niż takich piłkarzy jak Mateusz Różowicz, Paweł Szymański.

 3. 11.01.13 22:12 naki580

  A może Stefan się przecenia i nie dostrzega faktu jak ciężko zaczyna się dziać w I lidze (ŁKS, Warta, Polonia). Czy miał propozycję jałmużny jak to określa to czas pokaże a ile otrzyma gdzie indziej to dopiero porównamy czy tu miałby tak źle i czy po prostu trochę palemka nie odbiła

 4. 11.01.13 21:48 Pawlik

  troche nie fair ze Stefanem zarzad postapil

 5. 11.01.13 20:58 maniek86

  wywiad z Stefanem: http://www.sport.pl/sport/1,125080,13178586,Stefanowicz__Mam_zal_za_to_jak_potraktowal_mnie_Stomil.html

 6. 11.01.13 20:48 maniek86

  No to powtórkę z rozrywki ma Arek... Zdrowia Arek! Coś o ewentualnych nowych graczach słychać?

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!