Relacja z meczu Kormoran Purda - OKS Stomilowcy Olsztyn

Pewna wygrana w Purdzie

2005/2006 - B klasa Purda
Kormoran Purda 1:5 OKS Stomilowcy Olsztyn
1:3
13' Bramki Gregorczyk 3'
Ćwil 16'
Kacprzykowski 29'
Radkiewicz 80'
Radkiewicz 82'
Bramki Kormoran Purda: Sowiński Rzenienewski Kowalewski Jackowski Łukasik Sałacki Warsewicz Chorąży Puzio Dominik Bralewski
OKS Stomilowcy Olsztyn: Nowicki Glinka Romaniewicz Sacharczuk [Stadnik 55'] Kacprzykowski Wachowski Ćwil [Jędrzejewski 60'] Pankiewicz [Kania 46'] Gomoła [75' Przychodzki] Radkiewicz
Szczegóły Sędzia: Paweł Pykało
Widzów: 80

Piłkarze OKS Stomilowcy Olsztyn wygrali pewnie swoje piąte spotkanie w b-klasie. Tym razem olsztyńskiej drużynie nie sprostali piłkarze Kormorana Purda.

Olsztyńscy piłkarze szybko objęli prowadzenie w meczu. Już w 3. minucie bramkę strzelił Mariusz Gregorczyk. Prostopadłe podanie od Radkiewicza i nasz obrońca znalazł się sam na sam z bramkarzem Kormorana i wykorzystał dogodną sytuację oddając silny strzał na bramkę. W 11. minucie dobrym podaniem popisał się Gomoła, który wyłożył piłkę dla Wachowskiego, a ten silnym strzałem z 16. metrów trafił w poprzeczkę. Dwie minuty później gospodarze strzelili wyrównującą bramkę. Remis nie trwał za długo na boisku. W 13. minucie Łukasz Ćwil wykorzystał rzut karny, którego został podyktowany po faulu na Łukaszu Gomole. Trzecią bramkę w pierwszej połowie strzelił Paweł Kacprzykowski, który po rajdzie przez pół boiska strzelił z 10. metrów do bramki strzeżonej przez Jarosława Sowińskiego.

Pod czas drugiej połowy trener Jakub Kacperski dokonał czterech zmian. To jednak nie zmieniło obrazu gry na boisku. Dalej piłkarze OKS-u dążyli do strzelenia kolejnych bramek. Padły tylko dwie i to w ostatnich 10. minutach spotkania. Dwa razy do siatki trafił nasz najlepszy strzelec Piotr Radkiewicz. W 80. minucie z główki po dobitce strzału Łukasza Jędrzejewskiego. W 82. minucie z 16. metrów popularny Piter strzelił pięknego gola. Po silnym uderzeniu sprzed pola karnego piłka wylądowała w okienku. "Był to mecz bez historii. To my kontrolowaliśmy przebieg meczu i strzelenie pięciu bramek było tylko kwestią czasu. Lecz to był z pewnością najsłabszy przeciwnik w lidze i dopiero wyniki najbliższych trzech spotkań ligowych z czołówką zdecydują o kolejności w tabeli. W meczu z Kormoranem wystąpiło 3 debiutantów w naszym zespole, ich występ oceniam pozytywnie." - powiedział po meczu trener Stomilowców.

W niedzielę 25 września piłkarze Jakuba Kacperskiego zmierzą się w Purdzie z miejscowym Kormoranem. Zdecydowanym faworytem spotkania jest zespół z Olsztyna.

OKS Stomilowcy Olsztyn po czterech spotkaniach mają na swoim koncie komplet 12. punktów. W tabeli zajmują drugą pozycję, tylko z uwagi słabszej różnicy bramek wobec lidera z Różnowa. W ostatnim meczu piłkarze OKS-u wygrali 3:1 z KS Łęgajny po bramkach Kaczmarczyka, Ćwila oraz Browarskiego. W najbliższym meczu z powodów osobistych zagrać nie będą mogli Sebastian Joswowitz oraz Mariusz Kaczmarczyk. Drużyna Kormorana to autsajder tegorocznych rozgrywek B-klasy. Po 5. kolejkach zajmują ostatnie miejsce z trzema punktami i 28 straconymi bramkami. "Ostrzymy sobie zęby na kolejne trzy pkt. Nie możemy jednak zlekceważyć przeciwnika, szczególnie,że gramy na jego terenie. Mecz będzie na pewno bardzo trudny ale postaramy się nie zawieść naszych kibiców i utrzymać wysoką pozycję w tabeli także po tym spotkaniu. Ponownie interesują nas trzy pkt." - mówi przed meczem kierownik drużyny Krzysztof Betkier. "W niedziele przyjeżdża do nas lider i o punkty będzie bardzo trudno. Szczególnie ze nasz zespół w tym sezonie prezentuje się bardzo słabo. Po walce niestety zapewne wygra OKS. Obstawiam remis do przerwy, a po przerwie siadzie nam kondycja i wygracie." - mówi Arek jeden z mieszkańców Purdy.