Artykuł

Wojciech Kowalewski. Fot. Emil Marecki

Wojciech Kowalewski. Fot. Emil Marecki

Kowalewski: Izolacja sportowa ma zminimalizować ryzyko zakażenia

27.04.20 18:08   em   4  

Stomil Olsztyn rozpoczął w poniedziałek (27 kwietnia) rozpoczął dwutygodniową izolację sportową. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Wojciecha Kowalewskiego, prezesa olsztyńskiego klubu.

Na czym dokładnie będzie polegała izolacja 50. osób ze Stomilu? Na liście znalazło się 29 zawodników, 10. członków sztabu trenerskiego i medycznego oraz 11 osób funkcyjnych.
- Każdy z zawodników, członków sztabu oraz pracowników klubu otrzymał szczegółową instrukcję postępowania podczas izolacji. Głównym założeniem jest ograniczenie do minimum kontaktów z otoczeniem wszystkich osób znajdujących się na liście, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. W pierwszym etapie będą realizowane treningi w formie indywidualnej pod kontrolą członków sztabu trenerskiego klubu, zgodnie z zaleceniami i planem Zespołu Medycznego PZPN. Po 14 dniach izolacji zawodnicy i członkowie sztabu przejdą testy na obecność wirusa COVID-19. Kolejny etap to treningi grupowe, a teoretycznie na 3 tygodnie przed 23. kolejką zespół będzie mógł trenować w jednej grupie. Klub będzie wspierał, w miarę swoich możliwości, zawodników, sztab szkoleniowy i medyczny oraz pracowników podczas tego eksperymentalnego procesu.

Jakie obiekty treningowe zostały zgłoszone do trenowania?
- Zgłosiliśmy obiekty przy al. Piłsudskiego 69 A oraz jeden obiekt rezerwowy.

Wszyscy piłkarze Stomilu Olsztyn są zdrowi i nie ma u nich żadnych objawów koronawirusa?
- Na chwilę obecną wszyscy zawodnicy są zdrowi. Sztab medyczny klubu w ostatnich dniach nie informował o jakichkolwiek odbiegających od normy przypadkach dotyczących stanu zdrowia piłkarzy.

Czy już wiadomo jakby miała wyglądać organizacja ligowych spotkań? Wiadomo, że spotkania będą odbywały bez publiczności. Czy Polsat zadeklarował nadal chęć transmisji wszystkich spotkań poprzez telewizję internetową IPLA?
- Na chwilę obecną nie posiadamy szczegółowych informacji w tym zakresie. W ramach Fortuna I Ligi powstał kolejny zespół roboczy, tym razem d.s. ”Organizacji dnia meczowego”, który ma opracowywać instrukcje dot. tego obszaru. W składzie zespołu znajduje się również przedstawiciel Stomilu Olsztyn.

Co z piłkarzami, którym umowy kończą się z dniem 30 czerwca 2020 roku? Będziecie przedłużać na kilka miesięcy? Z kimś się rozstaniecie?
- W tej chwili najważniejsze jest to, aby zespół wrócił do normalnego reżimu pracy. Kiedy dojdziemy już do tego etapu, wówczas zajmiemy się kwestią przedłużania umów z zawodnikami i członkami sztabu trenerskiego.

Grupy Kibicowskie Stomilu Olsztyn wysłały pismo w sprawie herbu jubileuszowego ze swoją propozycją. Co klub w tym temacie będzie robił?
- Dziękuje kibicom za ich stanowisko. Do końca kwietnia odpowiem na pismo przez nich wystosowane.

Tagi: Stomil Olsztyn, Wojciech Kowalewski


Komentarze

 1. 27.04.20 22:34 marduk

  To nie siła mocniejszego, tylko głupszego. Najwieksze akademie w województwie zajmują sie rozpoczęciem treningów, a Stomil rękami prezesów akademii i klubu zajmuje się zabraniem boiska treningowego dzieciakom 😳 Taka nowa tradycja prezesów nie z Olsztyna.

 2. 27.04.20 19:29 czerkasow

  Jestem silniejszy od brovara więc idę zająć jego kibel.

 3. 27.04.20 18:54 brovar

  Prawo mocniejszego. Marduk nie znasz tego prawa? Jak za czasów podstawówki. Młodzi grają przychodzą starsi i mowia:2 na bramkę reszta na dobranockę.

 4. 27.04.20 18:34 marduk

  Czy boisko Socios, na którym trenują dzieci z Akademii zostało zgłoszone jako boisko 1 drużyny? Jeśli tak to gdzie będą trenować dzieciaki? Jakim prawem oddano boisko 1 drużynie, chyba po był potrzebny Królik.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!