Artykuł

Tomasz Kafarski. Fot. Artur Szczepański

Tomasz Kafarski. Fot. Artur Szczepański

Kto trenuje Sandecję Nowy Sącz? Tomasz Kafarski

05.03.20 22:21   em   0  

Sandecję Nowy Sącz trenuje Tomasz Kafarski. Do klubu trafił 11 czerwca 2018 roku. Wcześniej związany był m.in. Lechią Gdańsk, Cracovią czy Bytovią Bytów.

Tomasz Kafarski objął Sandecję Nowy Sącz po tym jak klub spadł z Ekstraklasy. W pierwszym sezonie swoich rządów w Sandecji zajął z zespołem 4. miejsce w rozgrywkach Fortuna 1. Liga. Po ostatnim sezonie i dobym wyniku jego kontrakt automatycznie został przedłużony. Tym samym Kafarski prowadzie Sandecję także w obecnym sezonie, ale wyniki zespołu są poniżej oczekiwań, jednak pozycja trenera wydaje się niezagrożona. 

Karierę trenerską rozpoczął w Kaszubii Kościerzyna, w której pracował przez 5. lat. W czerwcu 2006 roku związął się z Lechią Gdańsk, którą później prowadził jako samodzielny trener w latach 2009 - 2011. Kolejną szansę pracy w Ekstraklasie otrzymał w Cracovii, ale nie utrzymał zespołu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Następnie pracował w I-ligowych klubach: Olimpia Grudziądz, Flota Świnoujście czy Bytovia Bytów. 

Tomasz Kafarski jako piłkarz był obiecującym juniorem Lechii Gdańsk, ale w seniorskiej piłce grał cały czas w Kaszubii Kościerzyna. 

W ostatnim meczu prowadzona przez niego Sandecja Nowy Sącz zremisowała 2:2 na wyjeździe z GKS-em Tychy. Jak ocenił tamto spotkanie? - Według mnie bardzo interesujący mecz - mówił na konferencji prasowej po meczu Kafarski. - Od początku mieliśmy plan, jak grać i chwała chłopakom za cały mecz, a szczególnie za drugą połowę. Cieszymy się z remisu, byłoby nam smutno, grając tak i tworząc tyle sytuacji, gdybyśmy nie wywieźli stąd punktu. Wiemy, że GKS Tychy to bardzo dobry zespół i jak powiedziałem, chwała chłopakom za to, co pokazali na boisku.

Tagi: Stomil Olsztyn, Tomasz Kafarski, Sandecja Nowy Sącz, I liga


Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!