Relacja z meczu ŁKS Łomża - Stomil Olsztyn

0d 2:0 do 3:2. Stomil w bólach wygrywa w Łomży

Puchar Polski 2011/2012 Łomża - 20 lipca 2011 r.
godz. 19:00

ŁKS Łomża 2:3 Stomil Olsztyn
2:2
12' Adrian Mleczek
26' Mateusz Laskowski
Bramki Daniel Michałowski (k) 36'
Daniel Michałowski (k) 39'
Dominik Kun 79'
Bramki ŁKS Łomża: Przemysław Masłowski - Tomasz Staniórski, Łukasz Tarnowski, Przemysław Charyło, Robert Cychol - Patryk Szymański (64 Michał Hryszko), Artur Trzaska, Albert Rydzewski, Tomasz Bernatowicz - Mateusz Laskowski (69 Marcin Tadaj), Adrian Mleczek (46 Łukasz Adamski).
Stomil Olsztyn: 33. Erwin Sak - 18. Janusz Bucholc, 4. Paweł Sędrowski, 3. Rafał Remisz, 13. Radosław Stefanowicz - 2. Łukasz Suchocki (46, 20. Michał Świderski), 11. Robert Tunkiewicz, 10. Daniel Michałowski (46, 15. Łukasz Jegliński), 7. Paweł Głowacki, 22. Dominik Kun - 6. Krzysztof Filipek (76, 27. Paweł Łukasik).
Szczegóły sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 1.070 (150 gości).

W 71. minucie Łukasz Adamski (ŁKS 1926) nie wykorzystał rzutu karnego (Erwin Sak obronił).

Piłkarze Stomilu Olsztyn po bardzo dramatycznym spotkaniu wygrali z ŁKS Łomża 3:2 (2:2)! Nasi piłkarze przegrywali już 0:2, żeby ostatecznie wygrać to spotkanie. W kolejnej rundzie Pucharu Polski zagramy z Huraganem Morąg.

Po 26 minutach Stomil przegrywał już 0:2. Dwie szybko stracone bramki nie załamały na szczęście piłkarzy "biało-niebieskich" i jeszcze do przerwy był remis 2:2. Obydwie bramki z rzutów karnych strzelił Daniel Michałowski, a współudział przy akcjach miał Krzysztof Filipek. - Przy pierwszym rzucie karnym dograłem idealną piłkę do Łukasza Suchockiego, na którym był faul, a trzy minuty później obrońca ŁKS ostro mnie sfaulował wślizgiem - wyjaśnia podstawowy gracz Stomilu Krzysztof Filipek i dodaje: - Szkoda tej nerwowej gry, tego pościgu za wynikiem. Jednak jak się traci dwie bramki to tak jest. Najważniejsza jest wygrana i awans do kolejnej rundy.

W przerwie spotkanie było zagrożenie, że mecz może nie zostać dokończony. Nad Łomżą szalała ostra burza. Jednak parę minut po godzinie 20:00 pogoda się poprawiła i piłkarze wyszli na boisko. W 71. minucie miała miejsce kulminacyjna akcja spotkania. Erwin Sak obronił rzut karny! To podziałało na piłkarzy Stomilu jeszcze bardziej mobilizująco i w efekcie czego osiem minut później wyprowadzili skuteczną kontrę. Zwycięską bramkę strzelił Dominik Kun strzałem z szesnastu metrów.

W kolejnej rundzie Pucharu Polski Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z Huraganem Morąg, który wyeliminował po rzutach karnych Bałtyk Gdynia.

Mini-relacja live:

90' - Koniec spotkania! Zwycięstwo!

79' - Stomil prowadzi 3:2! Bramkę strzelił Dominik Kun.

76' - Paweł Łukasik pojawił się na boisku. Zmienił Krzysztofa Filipka.

71' - Erwin Sak obronił rzut karny! Później także wybronił w fenomenalnym stylu dobitkę Łukasza Adamskiego.

46' - Dwie zmiany w Stomilu. Łukasz Jegliński wszedł za Daniela Michałowskiego, a Michał Świderski zmienił Łukasza Suchockiego.

Nad Łomża przeszła ogromna ulewa. Teraz już się pogoda polepsza i piłkarze wychodzą na drugą połowę meczu.

39' - Mamy remis! Kolejną bramkę z karnego strzela Michałowski.

36' - Bramkę dla Stomilu z rzutu karnego strzela Daniel Michałowski.

26' - ŁKS 1926 Łomża strzela kolejną bramkę w meczu, tym razem na listę strzelców wpisuje się Mateusz Laskowski.

12' - Prowadzenie obejmuje ŁKS. Bramkę dla gospodarzy strzelił Adrian Mleczek.

1' - Początek spotkania.

em, mmks

Po 24 dniach treningu piłkarze Stomilu Olsztyn rozpoczynają nowy sezon. W środę o godzinie 19:00 zagrają w Łomży z miejscowym ŁKS-em 1926 w ramach rundy przedwstępnej Pucharu Polski.

- Jesteśmy w bardzo dobrym nastroju. Okres przygotowawczy przebiegł spokojnie, wypracowaliśmy wszystko to co sobie założyliśmy. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, mam nadzieję, że przeniesie się to na boisko i z ŁKS-em wygramy - mówi przed meczem trener Zbigniew Kaczmarek.

"Biało-niebiescy" marzą o powtórzeniu wyniki sprzed roku, kiedy to dotarli do 1/8 finału rozgrywek. - Szanujemy rozgrywki Pucharu Polski i chcemy powtórzyć wynik z poprzedniego sezonu. Wiemy doskonale, że będzie to bardzo trudne - dodaje szkoleniowiec.

W środowym spotkaniu trener olsztynian nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Pawła Baranowskiego, Kamila Bartosiewicza oraz Bartosza Szarańca. - W wersji optymistycznej zakładamy, że ten pierwszy powróci do gry w pierwszym meczu ligowym - kończy trener.

Szansę debiutu w olsztyńskiej drużynie być może otrzyma pięciu zawodników - Dominik Kun, Michał Świderski, Igor Biedrzycki, Tomasz Strzelec, Łukasz Jegliński oraz Piotr Łysiak.

ŁKS 1926 Łomża to beniaminek trzeciej ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej oraz zdobywca Pucharu Polski na szczeblu regionalnym na Podlasiu.

Na to spotkanie wybierają się kibice olsztyńskiego klubu. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie na forum oraz naszej stronie.