Relacja z meczu Legia II Warszawa - Stomil Olsztyn

Porażka z III-ligowcem

Sparing - zima 2022/2023 (9.XII.2022 r.) Książenice - Legia Training Center
Legia II Warszawa 2:0 Stomil Olsztyn
1:0
21' Filip Laskowski
66' Nikodem Niski
Bramki
kartki
Bramki Legia II Warszawa: 1. Paweł Szajewski - 22. Marcel Krajewski, 27. Michał Gładysz, 17. Julien Tadrowski, 19. Jakub Czajkowski - 14. Filip Laskowski, 16. Sebastian Kieraś, 15. Igor Korczakowski - 25. Miłosz Pacek, 32. Rafał Maciejewski, 7. Dawid Dzięgielewski. Grali także: Nikodem Niski, Diego Deisadze, Wiktor Kamiński, Szymon Bednarz, Filip Rejczyk.
Stomil Olsztyn: Jakub Grzesiak (46 Konrad Syldatk) - Igor Kośmicki (46 Filip Szabaciuk), Mateusz Jarzynka (46 Lukáš Kubáň), Bartosz Walenćik (46 Adrian Morawski), Karol Żwir (46 Michał Karlikowski), Filip Wójcik (46 Mateusz Drabiszczak), Mateusz Błaut (46 Marcel Abramczyk), Hubert Krawczun (46 zawodnik testowany), Dawid Kalisz, Mateusz Sobotka (46 Marek Niewiadomski), Piotr Kurbiel (46 Bartosz Florek).
Szczegóły

Relacja

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali 0:2 sparingowe spotkanie z III-ligową Legią II Warszawa.

Olsztynianie wrócili do treningów po dwóch tygodniach urlopu. Trener Stomilu Szymon Grabowski na zakończenie mikrocyklu sprawdził formę swoich zawodników w sparingu z III-ligową Legią II Warszawa.

Stomil przegrał to spotkanie 0:2. Pierwszą bramkę stracili w 21. minucie spotkania po rzucie rożnym strzelił były zawodnik naszego klubu - Filip Laskowski. Podopieczni Piotra Jacka (były trener Stomilu) w 66. minucie meczu podwyższyli prowadzenie za sprawą Nikodema Niskiego.

W meczu nie zagrało kilku zawodników olsztyńskiego zespołu. Shun Shibata oraz Werick Caetano przebywają w swoich krajach i trenują za zgodą sztabu indywidualnie. Jakub Tecław otrzymał wolne, bo po zakończonej rundzie jesiennej nie udał się na urlop, a na testy do Wisły Płock. W tym meczu nie zagrał także m.in. Maciej Spychała oraz Jakub Mądrzyk.

Olsztyński szkoleniowiec testował w meczu piłkarzy, którzy jesienią przebywali na wypożyczeniu w innych klubach: Adrian Morawski (Mrągowia Mrągowo), Mateusz Błaut (Huragan Morąg) oraz Marcel Abramczyk (Jeziorak Iława).

Zawodnicy "Biało-niebieskich" w kolejnym tygodniu znowu będą trenować na olsztyńskich obiektach, a na koniec zagrają sparing z IV-ligowym Jaguarem Gdańsk. Po tym okresie udadzą się na przerwę świąteczno-noworoczną.

em

 


Zapowiedź

Powoli dobiega końca pierwszy tydzień grudniowych treningów Stomilu Olsztyn. Mikrocykl zakończy się sparingowym spotkaniem z Legią II Warszawa.

Piłkarze Stomilu Olsztyn na początku tego tygodnia wrócili z urlopów i rozpoczęli pierwszy etap przygotowań do piłkarskiej wiosny. Podopieczni Szymona Grabowskiego trenowali na olsztyńskich Dajtkach oraz w siłowni Sylwetka na Jarotach. Mieli także zajęcia ogólnorozwojowe w salce Akademii.

W piątek Stomil zagra sparing z III-ligową Legią II Warszawa. Mecz odbędzie się w Książenicach pod Warszawą w Legia Training Center. Olsztyńscy piłkarze będą mieli tam doskonałe warunki do rozegrania gry kontrolnej. Początek sparingi o godzinie 12:00.

W tym roku Biało-Niebiescy rozegrają jeszcze sparing z IV-ligowym Jaguarem Gdańsk. Będzie to w piątek - 16 grudnia 2022 roku.

em


Jak stawiali typerzy

1
X
2
  • 23.08% na zwycięstwo gospodarzy
  • 7.69% na remis
  • 69.23% na zwycięstwo gości

Typowanie

Nikt poprawnie nie wytypował wyniku tego spotkania.Najczęściej typowane wyniki

  • 1:3 - 23.1%
  • 2:3 - 15.4%
  • 1:2 - 15.4%
  • 0:3 - 7.7%
  • 2:1 - 7.7%