Relacja z meczu Legia Warszawa - Stomil Olsztyn

62' Luquinhas
65' Bartosz Slisz
78' Bartosz Slisz
Bramki Wojciech Łuczak (k) 12'
Bramki Legia Warszawa: 33. Radosław Cierzniak (46 Artur Boruc) - 64. Jehor Macenko (46 2. Josip Juranović), 55. Artur Jędrzejczyk (46 5. Igor Lewczuk), 3. Mateusz Hołownia, 36. Nikodem Niski (46 25. Filip Mladenović) - 21. Rafael Lopes (46 22. Paweł Wszołek), 65. Jakub Kisiel (24. André Martins), 72. Bartłomiej Ciepiela (46 99. Bartosz Slisz), 17. Mateusz Cholewiak, 11. Joel Valencia (46 82. Luquinhas) - 30. Kacper Kostorz (46 9. Tomáš Pekhart).
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba (46, 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs) - 18. Janusz Bucholc (64, 30. Damian Sierant), 3. Rafał Remisz (85, 15. Jakub Tecław), 27. Damian Byrtek (80, 4. Jakub Mosakowski), 23. Jurich Carolina (80, 11. Kamil Dajnowski), 6. Jonatan Straus (46, 51. Krystian Ogrodowski) - 12. Wojciech Łuczak (46, 37. Hubert Szramka), 20. Mateusz Skrzypczak, 8. Maciej Spychała (80, 16. Koki Hinokio), 24. Sam van Huffel - 7. Adrian Szczutowski (46, 9. Grzegorz Kuświk).
Szczegóły sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Stomil Olsztyn rozegrał trzecie spotkanie sparingowe w okresie przygotowawczym do I ligi. Podopieczni Adama Majewski zagrali z mistrzem Polski Legią Warszawa i zyskali cenną lekcję futbolu. Olsztyński zespół przegrał 1:3.

Dla stołecznego klubu był to generalny sprawdzian przed wznowieniem rozgrywek Ekstraklasy. Podopieczni Czesława Michniewicza zagrają w niedzielę na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Legioniści bardzo poważnie podeszli do tego spotkania i nie wydali zgody na transmisję wideo z tego meczu. Do tego Stomil Olsztyn nie mógł także nagrywać fragmentów spotkania, które miałby się ukazać klubowej telewizji.

Stomil Olsztyn jest zdecydowanie na innym etapie przygotowań do rozgrywek I ligi. Podopieczni Adama Majewskiego (były piłkarz Legii) od piątku ciężko trenują w Siedlcach podczas obozu przygotowawczego. Stomilowcy codziennie mają po dwie jednostki treningowe, do tego także zajęcia taktyczne. W ostatnią sobotę “Biało-niebiescy” zagrali (i wygrali 4:1) sparingowe spotkanie z liderem III ligi Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Po pierwszej połowie Stomil niespodziewanie prowadził 1:0 z Legią. Na prowadzenie goście wyszli w 12 minucie po tym jak rzut karny wykorzystał Wojciech Łuczak. Sam poszkodowany był faulowany w polu karnym przez Mateusza Hołownię po szybkiej kontrze jaką wyprowadziła olsztyńska drużyna. Po stracie gola gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale do przerwy Stomil dzielnie się bronił.

W drugiej połowie teoretycznie Czesław Michniewicz wystawił silniejsza jedenastkę. Efektem tego były dwa gole zdobyte przez Legię w odstępie 3 minut. Najpierw do wyrównania doprowadził w 62 minucie Brazylijczyk Luquinhas. Zawodnik huknął z 20 metrów w prawy róg bramki i Vjaceslavs Kurdjacevs mógł tylko patrzeć jak piłka wpada do siatki.

3 minuty później Legia prowadziła już 2:1. Tomas Pekhart oddał mocny strzał w kierunku bramki, nasz bramkarz zdołał obronić uderzenie, ale przy dobitce Bartosza Slisza był już bezdradny. Ten sam zawodnik strzelił bramkę numer 3 dla Legii. Oddał mocny strzał zza pola karnego i piłka wpadła do siatki.

W 86 minucie Artura Boruca pokonał Grzegorz Kuświk, ale niestety arbiter spotkania po konsultacji z liniowym odgwizdał spalonego.

Stomil do soboty będzie trenował w Siedlcach, gdzie na koniec zagra spotkanie sparingowe z Wisłą Puławy. Następnie piłkarze otrzymają kilka dni wolnego i do rundy wiosennej I ligi szykować się będą na obiektach piłkarskich w Olsztynie. Stomilowcy nie ukrywają, że jak najszybciej by chcieli wejść na boisko o naturalnej nawierzchni. To oczywiście wszystko jest uzależnione od warunków pogodowych jakie będą panować w lutym w stolicy regionu.

Stomil Olsztyn przebywa obecnie na zgrupowaniu w Siedlcach. W środę (27 stycznia) olsztyński zespół zagra sparingowe spotkanie z mistrzem Polski Legią Warszawa.

Początek spotkania w Legia Training Center zaplanowano na godz. 15.

Dla olsztyńskiego zespołu będzie to trzecie (nie licząc gry wewnętrznej w Mrągowie) spotkanie sparingowe w tym okresie przygotowawczym. Przypomnijmy, że wcześniej zespół Stomilu wygrał 6:1 z Huragnem Morąg oraz 4:1 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.