Relacja z meczu Legionovia Legionowo - Stomil Olsztyn

Sparing - zima 2021/2022 (29.I.2022 r.) Giżycko
Legionovia Legionowo 0:1 Stomil Olsztyn
0:1
Bramki Wojciech Reiman 40'
Bramki Legionovia Legionowo: Paweł Błesznowski - Kacper Kaczorowski (75 Sebastian Gołąb), Adam Waszkiewicz (46 Konrad Budek), Piotr Bujak, Karol Barański (46 Grzegorz Wojdyga) - Piotr Sonnenberg (60 Daniel Smuga), Michał Bajdur (60 Dawid Papazjan), Konrad Zaklika (75 Jakub Karabin), Patryk Koziara, Bartosz Mroczek - Artur Balicki (46 Dariusz Zjawiński).
Stomil Olsztyn: 12. Konrad Syldatk - 10. Karol Żwir, 22. Jonathan Simba Bwanga (46, 28. Maciej Dampc), 33. Jakub Tecław (46, 3. Rafał Remisz), 6. Jonatan Straus (46, 5. Beniamin Czajka) - 88. Filip Wójcik (46, 29. Bartosz Florek), 4. Wojciech Reiman (46, 8. Maciej Spychała), 7. Tomasz Tymosiak (46, 63. Jakub Kisiel), 44. Krzysztof Toporkiewicz (46, 15. Shibata Shun), 13. Łukasz Moneta (46, 70. Merveille Fundambu) - 77. Patryk Mikita (46, 97. Jakub Mysiorski, 51, 77. Patryk Mikita).
Szczegóły Sędziował: Miłosz Karbowski (Kruklanki).

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali trzecie spotkanie sparingowe w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej I ligi. Olsztyńska drużyna tym razem pokonała 1:0 Legionovię Legionowo, lidera III ligi.

W minionym tygodniu olsztyńska drużyna musiała trenować na wysłużonym boisku zlokalizowanym na olsztyńskich Dajtkach. Po dwóch tygodniach pracy w Mrągowie w przyzwoitych warunkach czas był wrócić do olsztyńskiej, szarej rzeczywistości. W tym tygodniu także Stomil trenować będzie na miejscu, a następnie wyjedzie na zgrupowanie do Władysławowa.

Trener Adrian Stawski ponownie wyznaczył do gry dwie jedenastki, z czego wyjściowy skład można uznawać za to silniejsze zestawienie. - Nikomu nie chcę zamykać drogi, wszyscy muszą być cały czas pod prądem - powiedział po meczu Adrian Stawski, trener Stomilu Olsztyn. - Zawodnicy z drugiej połowy naciskają cały czas jak np. Shun Shibata czy Jakub Kisiel. Trzeba wspomnieć o Bartoszu Florku, który nie boi się grać jeden na jeden. Szkoda, że nie trenuje z nami od lata, bo ja chciałem żeby został. Stracił pół roku, ale widać, że ma potencjał. To jest młody chłopak (rocznik 2004 - przyp.), pokazuje się z dobrej strony.

Olsztyński zespół wygrał to spotkanie skromnie 1:0. Gola w pierwszej połowie bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił Wojciech Reiman. - Były sytuacje, które powinniśmy wykorzystać. Cieszy gra "na zero z tyłu", obojętnie z kim, bo rywal zawsze coś stworzy. Wcześniej mieliśmy z tym problemy, latem w sparingach z rywalami z niższych lig traciliśmy gole - dodaje Stawski.

Legionovia Legionowo to trzecioligowiec, ale lider grupy, w której występują drużyny z naszego regionu. - Wszyscy narzekają, że gramy z III ligą - komentuje trener Stomilu. - Nie można na to tak patrzeć, bo trzeba spojrzeć, kto gra w drużynie rywali. Większość występowała na poziomie centralnym, a Zjawiński czy Bajdur to nawet w Ekstraklasie. Legionovia nieprzypadkowo jest liderem w swojej grupie. To niezły zespół, w sparingach wygrywał z drużynami ze szczebla centralnego. Nasza przewaga była większa w drugiej połowie, niż w pierwszej. Chcemy grać skutecznie, nie tracić bramki, strzelać o jedną więcej od przeciwnika.

W sparingu nie mógł zagrać m.in. Krzysztof Bąkowski, który w tym tygodniu przestał trenować z zespołem z powodu przeziębienia. Z powodu razu nie wystąpił Filip Szabaciuk. Tylko kilka minut zagrał Jakub Mysiorski, który nabawił się w drugiej połowie meczu kontuzji z powodu starcia z jednym z zawodników Legionovii.

Olsztyński zespół do tej pory zakontraktował dwóch zawodników. Z Jagiellonii wypożyczony został Krzysztof Toporkiewicz, z Górnika Łęczna trafił Tomasz Tymosiak, a kwestią czasu jest wypożyczenie Jakuba Kisiela z Legii Warszawa. Stomil ma w poniedziałek ogłosić pozyskania nowego napastnika. Ma nim być Hubert Sobol z Wisły Płock. Pochodzący z Dobrego Miasta zawodnika ma trafić do Stomilu na zasadzie wypożyczenia.

Stomil na koniec tygodnia miał zagrać z Wigrami Suwałki, ale rywale odmówili gry.Olsztyński zespół ma zagrać grę wewnętrzną, a kolejna gra kontrolna będzie miała we Władysławowie z II-ligową Radunią Stężyca.

Piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają trzecie spotkanie sparingowe w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej I ligi. Rywalem będzie III-ligowa Legionovia Legionowo.

Spotkanie odbędzie się w Giżycku, bo tam właśnie na zgrupowaniu przebywa Legionovia. Mecz odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią pod balonem. Taki obiekt posiada mazurska miejscowość, powstała w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich.

Dla podopiecznych Adriana Stawskiego będzie to trzeci mecz kontrolnym w styczniu 2022 roku. Przypomnijmy, że dwa wcześniejsze spotkania odbyły się w Mrągowie. Najpierw Stomil wygrał 2:0 z Mamrami Giżycko, a następnie 2:0 z Sokołem Ostróda.

Początek spotkania o godzinie 11:30.