Relacja z meczu MKS Korsze - Stomil II Olsztyn

MKS Korsze 4:3 Stomil II Olsztyn
1:1
2' Piotr Sawicki
65' Paweł Sawicki
85' Mateusz Cyliński
89' Kamil Synowczyk
Kacper Grzeszczyk ż
Bramki MKS Korsze: Robert Mielnik - Adam Krajewski, Piotr Sawicki, Aleksander Lipowski, Dawid Gwizdek (46 Patryk Jędrzejewski) - Paweł Flis (89 Paweł Bociej), Krzysztof Piwiszkis (63 Kamil Synowczyk), Patryk Harasim (90 Ignacy Bukowski), Mariusz Gąsiorowski, Paweł Sawicki - Piotr Trafarski (57 Piotr Trafarski)
Stomil II Olsztyn: Jakub Kanclerz - Sebastian Puszkar, Jan Dziemidowicz, Maciej Kotarba, Łukasz Sadowski, Hubert Świder - Hubert Szramka, Maciej Serbintowicz, Szymon Dowgiałło, Kacper Grzeszczyk (46 Bartosz Florek) - Łukasz Borkowski (52 Jakub Brdak).

Piłkarze Stomilu II Olsztyn przegrali w meczu 5. kolejki IV ligi 3:4 (1:1) w Korszach z miejscowym MKS-em.

Piłkarze Stomilu II Olsztyn kolejny raz prowadzili różnicą dwóch bramek, a przegrali ligowe spotkanie. Tym razem olsztyński zespół prowadził w Korszach już 3:1, ale ostatecznie przegrał 3:4.

Już w pierwszej akcji drużyna gospodarzy wywalczyła rzut karny. Jakuba Kanclerza pewnym strzałem pokonał Piotr Sawicki. Chwilę później (8. minuta) było już 1:1, bo Hubert Szramka strzałem z dystansu doprowadził do wyrównania.

Na prowadzenie Stomil wyszedł na początku drugiej połowie. Maciej Serbintowicz posłał precyzyjny strzał z 20. metrów i “Biało-niebiescy” mogli cieszyć się z prowadzenia. Wynik podwyższył wprowadzony po przerwie Bartosz Florek.

Olsztyńska drużyna była już pewnie myślami przy świętowaniu 3. punktów, a potem stała się katastrofa. Gospodarze zdeterminowani walczyli do końca i strzelili 3. gole. Zwycięska bramka padła w 89. minucie.

W 5. kolejce IV ligi piłkarze Stomilu II Olsztyn zagrają na wyjeździe z MKS-em Korsze. Początek wyjazdowego spotkania w sobotę (22 sierpnia) o godz. 17.

Drużyna prowadzona przez Pawła Głowackiego i Łukasza Jeglińskiego na ten moment zajmuje 4. miejsce w tabeli. Olsztyński zespół wygrał dwa mecze, jedno przegrał i jedno zremisował.

W ostatnim meczu młodzi piłkarze olsztyńskiego klubu zremisowali 5:5 w Olsztynku z miejscową Olimpią.

Teraz Stomil II zagra na wyjeździe z MKS-em Korsze. W tabeli są niżej notowani, ale na własnym boisku są zawsze groźni. Dwa spotkania na własnym stadionie zakończyli zwycięstwami. Wygrali m.in. z faworytem rozgrywek Mamrami Giżycko.