Relacja z meczu MOKS Stomil Olsztyn - Polonia Lidzbark

2001/2002 - Sparing Olsztyn
MOKS Stomil Olsztyn 1:0 Polonia Lidzbark
1:0
23' Salami Bramki
Bramki MOKS Stomil Olsztyn: I połowa: Wyłupski - Januszewski Klepczarek Szymczyk - Giermasiński, Szulik, Terlecki, Szeremet, Lewna - Iheanacho, Salami II połowa: Załuska - Lenart, Kościuczuk, Preis - Preis, Lech (Radziwon), Da Silva, Kluczkowski, Kwiatkowski - Florek, Ike
Polonia Lidzbark: I połowa: Plewa (46' Wyłupski, 78' Plewa) - Łatacz, Wincel Misiura - Brzeziński, Zejer, Krztoń - Roszkowski, Boras

Spotkanie odbyło się na błotnym boisku przy ul. Warszawskiej. Po raz drugi w tym roku, spotkały się dwa najlepsze zespoły z regionu warmińskiego.

W tym spotkaniu nie było już widać różnicy pomiędzy pierwszą, a trzecią ligą, jak to było w sobotę, gdzie Stomil gładko wygrał 5:0. Dzisiaj padła tylko jedna bramka, która strzelił Abel Salami. Mecz toczył się na bardzo zabłoconym boisku, piłkarze mieli czasami trudności z utrzymaniem równowagi. Trener Jerzy Fiutowski bacznie obserwował w pierwszej połowie grę duetu pomocników Marcina Szulika i Macieja Terleckiego. W drugiej połowie urazu nosa doznał Sylwester Wyłupski, który "gościnnie" zagrał w... barwach Polonii.

Pomeczowe wypowiedzi:

Trener Stomilu, Jerzy Fiutowski: "Jeżeli zawodnik na tzw. zmęczeniu, nie potwierdza umiejętności na tle trzecioligowca to są jakieś informacje i wskazówki. Musimy być konsekwentni w swoich wypowiedziach. Do końca miesiąca, będziemy dawać w miarę wszystkim równe szanse. Pozostały nam jeszcze trzy mecze kontrolne".

W odpowiedzi na pytania dziennikarzy, który z zawodników jest pewniakiem na wyjazd do Chorwacji humorystycznie odpowiedział: "Ja!".