94' Koniec meczu.
93' Krótkie rozegranie, ale bronimy.
93' Rzut wolny dla Olimpii z ok 30 metrów. 738
92' Dobra akcja Stomilu, strzał Łukasika sprzed pola karnego, jednak minimalnie obok bramki. 1
91' 3 minuty do końca spotkania.

Artykuł

Bartłomiej Magiera, fot. sociosstomil.pl

Bartłomiej Magiera, fot. sociosstomil.pl

Magiera: Teraz wszystko zależy od sympatyków Stomilu

04.03.16 14:50   em   7  

Przed sobotnim spotkaniem Stomilu Olsztyn z Olimpią Grudziądz rozmawialiśmy z prezesem stowarzyszenia Socios Stomil - Bartłomiejem Magierą. Przypomnijmy, że w sobotę (5 marca) przed meczem będzie można zapisać się do stowarzyszenia.

Udało się Wam w tym tygodniu zarejestrować Socios Stomil. Bez tej formalności nie mogliście podjąć działań.
- Dokładnie. Te formalności wiązały nam ręce, ale od grudnia cały czas spotykaliśmy się w gronie roboczym, żeby być przygotowanym na pierwszy mecz Stomilu w rundzie wiosennej. Najważniejsze, że formalności się nie przeciągnęły i teraz możemy działać pełną parą. Bardzo mnie to cieszy, bo mamy dużo entuzjazmu i zapału do pracy. Teraz wszystko zależy od sympatyków Stomilu i od tego, czy będą chcieli razem z nami budować dobrą atmosferę dla piłki nożnej w Olsztynie.

W historii mieliśmy już stowarzyszenia kibiców działających przy Stomilu. Czym będzie różnić się Socios Stomil i jakie są główne założenia stowarzyszenia?
- Naszym głównym celem jest wspieranie klubu Stomil Olsztyn w aktywny i ciągły sposób. Chcemy mieć realny wpływ na działalność oraz transparentne funkcjonowanie klubu. Wierzymy, że pomoże to w zintegrowaniu środowiska sympatyków Dumy Warmii. Zależy nam na zaangażowaniu w działanie wszystkich sympatyków, lokalnego biznesu oraz jednostek samorządu. Jest ogromne zapotrzebowanie na dobrze funkcjonujący klub w Olsztynie, który nie może być utożsamiany tylko z pierwszą drużyną. Nam zależy także na grupach młodzieżowych tego klubu, czy chociażby sekcji kobiet. Jeżeli uda się skanalizować cały ten entuzjazm, który obserwujemy wokół Stomilu, to możemy odnieść tylko i wyłącznie sukces, na którym nam wszystkim zależy. Tak skonsolidowane działania sympatyków klubu mogą w końcu spowodować, że przestaniemy się martwić co rundę, czy przystąpimy do rozgrywek. 

W sobotę będzie można się już zapisać do stowarzyszenia. Jak zamierzacie przyciągnąć do siebie kibiców?
- Nasze stowarzyszenie będzie miało realny wpływ na funkcjonowanie klubu, cały czas jesteśmy w stałym kontakcie z prezesem Mariuszem Borkowskim i to nie będzie tak jak w przypadku Górnika Zabrze, że na początku mieli problemy na linii Socios-klub. Im nas będzie więcej, to więcej będziemy mogli zrobić dla naszego klubu. Dwie zbiórki pieniędzy na ratowanie Dumy Warmii pokazały jaki potencjał drzemie w kibicach Stomilu. Trzeba to jednak wszystko prowadzić regularnie, a nie tylko raz na rok, w obliczu upadku klubu. Chcielibyśmy skonsolidować całe środowisko sympatyków "Dumy Warmii", żeby nasza Stomilowska rodzina mogła efektywnie działać na rzecz swojego klubu. 

Oprócz świadomości, że jest się sponsorem klubu, czy na coś jeszcze może liczyć członek stowarzyszenia?
- Tak. Każdy nowy członek otrzyma od nas spersonalizowaną kartą członkowską, która będzie upoważniała do zniżek u partnerów Socios Stomil, których będziemy sukcesywnie prezentować w najbliższym czasie. Za cel obraliśmy sobie zbudowanie dużej sieci partnerów stowarzyszenia. Tych korzyści będzie z miesiąca na miesiąc coraz więcej, ale wszystko zależy oczywiście od liczby zaangażowanych sympatyków. Chcemy doprowadzić do sytuacji, że członkostwo w naszym stowarzyszeniu będzie się po prostu opłacać dla sympatyków, partnerów, a przede wszystkim dla klubu.

Co trzeba zrobić, żeby stać się członkiem Socios Stomil?
- Sprawa jest bardzo prosta. Trzeba wypełnić deklarację członkowską, opłacić wpisowe oraz składkę. Wpisowe wynosi 20 złotych, a miesięczne składki są uzależnione od rodzaju członkostwa. Każdy będzie musiał zastanowić się ile funduszy miesięcznie może przeznaczyć na Stomil. Najmniejsza składa w tym momencie to 20 złotych. Są także większe stawki: 50, 100 oraz 200 i więcej. Bardzo zależy nam na regularnych wpłatach, dlatego deklaracja sumy musi być poważnie przemyślana. 

Deklarację można wypełnić tylko przed spotkaniami Stomilu Olsztyn?
- Nie. To nie miałoby sensu. Chcemy dotrzeć do każdego sympatyka naszego klubu. Deklarację (wraz ze zdjęciem), która jest dostępna do pobrania na naszej stronie internetowej (sociosstomil.pl - red.), można dostarczyć m.in. do biura klubu przy alei Piłsudskiego 69a pokój nr 3, na spotkania członków stowarzyszenia, w każdy poniedziałek o godzinie 19 w sali VIP na olsztyńskim stadionie, czy w punkcie naszego partnera Fotfot.pl na Placu Jedności Słowiańskiej 1.  Możliwe jest również przesłanie wypełnionej deklaracji wraz ze zdjęciem pocztą na adres naszej siedziby. Jeżeli ktoś mieszka np. w Londynie, to wystarczy, że pobierze i wydrukuje deklarację, wypełni ją i wyśle do nas skan na adres kontakt@sociosstomil.pl. Dokonanie pierwszej wpłaty na konto bankowe lub poprzez paypal powoduje przyjęcie do grona członków Socios Stomil.

Na co będą przeznaczane składki sympatyków?
- Ogólnie mówiąc, to na działalność Stomil Olsztyn SA. W porozumieniu z klubem chcemy stworzyć jak najlepsze warunki do treningów, w szczególności dla grup juniorskich. W miarę możliwości chcemy wspierać wszystkie inwestycje, które będzie realizował klub. Poprzez różne eventy chcemy integrować jak najszersze środowisko sympatyków naszego klubu. Wszystkie nasze działania w dłuższej perspektywie mają zapewnić jak najwyższą frekwencję na obiecanym nowym stadionie przy al. Piłsudskiego. Chcemy odbudować markę Stomilu jako dobra wspólnego całej Warmii i Mazur. 

Na koniec chciałbym zapytać jaki wynik obstawiasz w meczu z Olimpią Grudziądz?
- Wygramy ten mecz! Nie ma innej możliwości, po takiej ciężkiej kolejnej zimie wszystkim nam to się należy. Do zobaczenia przed i na stadionie. 

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Socios Stomil, Bartłomiej Magiera, wywiad, rozmowaKomentarze

 1. 04.03.16 20:19 Fanatyk_OKS

  Przypomnę że poraz drugi ten sam Pan "rozwala" klub w NML

 2. 04.03.16 20:18 Fanatyk_OKS

  Ten Pan (właściciel finiszparkietu) nie nadaje się do sportu. Od początku było wiadomo że prędzej czy później ten klub tak skończy. Z resztą chyba dlatego kibice drwęcy zawiesili swoją działalność jakiś czas temu...

 3. 04.03.16 17:20 TomaSv2

  Podobno finishparkiet wycofuje się z NML. Szkoda bo kolejny klub z regionu upada, ale skoro i tak się wycofali to czemu nie zachęcić tej firmy do dołączania do grona sponsorów Stomilu?

 4. 04.03.16 16:00 Canavar

  @Wielki Stomil O status organizacji pożytku publicznego można się starać po 2 latach działalności. Dopiero mając status OPP można otrzymywać 1%. Więcej info tutaj: http://www.pozytek.gov.pl/OPP,-,uzyskanie,statusu,900.html

 5. 04.03.16 15:55 Emilozo

  Socios Stomil to ledwie zarejestrowane stowarzyszenie. Żeby można było oddawać 1 procent trzeba działać ponad rok. W następnym tygodniu wskażemy na kogo można oddawać 1 procent.

 6. 04.03.16 15:47 Wielki Stomil

  1 % mozna przekazywac ???

 7. 04.03.16 15:38 Wielki Stomil

  dobrze ze w koncu powstalo konkretne stowarzyszenie dzialamy zapisujemy sie i budujemy marke Stomil

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!