Relacja z meczu Motor Lubawa - Stomil II Olsztyn

IV liga 2020/2021 (27. kolejka, 8.V.2020 r.) Lubawa
Grunwaldzka 18, 14-260 Lubawa
Motor Lubawa 5:2 Stomil II Olsztyn
2:2
6' Radosław Gajewski
10' Radosław Gajewski
54' Mateusz Szymański
88' Bartosz Kuczyński
90' (k) Denys Demiszew
Bramki Kamil Dajnowski 16'
Mateusz Jońca (k) 25'
ż Roman Śnieżawski kartki
Bramki Motor Lubawa: 12. Jakub Olejniczak - 3. Piotr Sobótka, 5. Damian Gerka, 6. Szymon Zelmański, 7. Roman Śnieżawski (75, 11. Denys Demiszew), 8. Cezary Sobolewski, 14. Łukasz Goździejewski, 15. Radosław Gajewski (65, 20. Bartosz Kuczyński), 16. Grzegorz Ewertowski (46, 10. Mateusz Szymański), 17. Przemysław Józefowicz, 19. Miłosz Olejniczak (65, 18. Paweł Ewertowski).
Stomil II Olsztyn: 1. Alan Szerejko - 26. Jakub Kisiel, 6. Szymon Dowgiałło, 24. Jakub Jurczak, 20. Mateusz Jońca - 7. Sebastian Puszkar (68, 9. Kacper Walendykiewicz), 18. Hubert Świder (72, 77. Michał Żukowski), 17. Bartosz Pieńczykowski, 87. Marcin Zdunek (87, 19. Kacper Grzeszczyk), 16. Kamil Dajnowski - 97. Łukasz Borkowski.
Szczegóły Mecz bez udziału publiczności.

Stomil II Olsztyn zanotował już 18. porażkę w 27. serii gier IV ligi. Tym razem w Lubawie lepszy okazał się tamtejszy Motor, który wygrał 5:2. Bramki dla drużyny rezerw zdobyli Kamil Dajnowski i Mateusz Jońca z rzutu karnego.

Wynik meczu w 6. minucie otworzył Radosław Gajewski, który wykorzystał dobre podanie z prawej strony i strzelił do pustej bramki. 4 minuty później również Radosław Gajewski wykończył akcję po dośrodkowaniu z lewej strony i odbiciu piłki przez Alana Szerejkę. Stomil II doprowadził do wyrównania. Najpierw w 16. minucie Kamil Dajnowski popisał się celnym strzałem, a w 25. minucie rzut karny wywalczony przez Jakuba Kisiela wykorzystał Mateusz Jońca.

W drugiej połowie bramki strzelał tylko Motor. Najpierw Mateusz Szymański w 54. minucie strzałem po ziemi wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, a w ostatnich minutach olsztynian dobili także Bartosz Kuczyński i Denys Demiszew. Ten ostatni zdobył bramkę po rzucie karnym w doliczonym czasie gry podyktowanym za faul naszego obrońcy w polu karnym.

kot

W sobotę Stomil II zmierzy się w Lubawie z tamtejszym Motorem. Kolejny mecz do zaliczenia i zapomnienia.

Stomil II zajmuje 17. miejsce w tabeli IV ligi, wyprzedzając jedynie Olimpię Olsztynek. W ostatnich 5 meczach podopieczni Pawła Głowackiego wywalczyli 1 punkt. W ostatniej kolejce przegrali w Mrągowie 1:4 z Granicą Kętrzyn.

- Kolejny raz powtarza się ta sama sytuacja, że zbyt łatwo tracimy bramki i zdecydowanie brakuje nam skuteczności pod bramką przeciwnika, bo sytuacji stworzyliśmy w tym meczu naprawdę sporo - mówił po meczu z Granicą Paweł Głowacki. - Cały czas musimy pracować nad poprawą szczególnie tych dwóch elementów.

Być może udało się wypracować pewne elementy, chociaż - jak się dowiedzieliśmy - np. w czwartkowym treningu uczestniczyło 6 zawodników, a zajęcia prowadziło 2 trenerów. I nie były to bynajmniej ćwiczenia indywidualne. Podczas zajęć piłkarza z pola udawał Jacek Troshupa, który nie może stać między słupkami z powodu złamanego palca.

Sytuacja rezerw w tabeli jest opłakana. Do końca rozgrywek IV ligi pozostało 8 kolejk. Stomil II w 26 meczach zdobył zaledwie 17 punktów. Obecnie do miejsca barażowego olsztynianie tracą 12 punktów, a do bezpiecznej pozycji gwarantującej utrzymanie aż 18.

Ostatnie zwycięstwo nad drużyną, która zajmuje wyższe miejsce w tabeli, rezerwy odniosły 29 sierpnia 2020 r. Z powodu konfliktu z terminem meczu I drużyny najprawdopodobniej drugiej drużyny nie wzmocnią gracze pierwszego zespołu.

Motor Lubawa zajmuje wysokie 4. miejsce w tabeli. W ostatnich 5 meczach zdobył jednak tylko 7 punktów. W poprzedniej kolejce najbliżsi rywale dość niespodziewanie wygrali z wiceliderem Mrągowią Mrągowo, którą nieco powstrzymali w gonieniu Mamr Giżycko. W Motorze gra Cezary Sobolewski, w przeszłości zawodnik Stomilu Olsztyn, w barwach którego wystąpił 4 razy na boiskach I ligi.