Artykuł

Janusz Mochola. Fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

Janusz Mochola. Fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

Nie żyje Janusz Mochola

12.06.21 16:17   em   4  

12 czerwca 2021 roku zmarł były piłkarz Stomilu Olsztyn - Janusz Mochola. Odszedł w wieku 69 lat.

Janusz Mochola urodził się 13 października 1951 r. w Lidzbarku Warmińskim. Do Stomilu trafił wiosną 1968 roku z tamtejszej Polonii. W olsztyńskim klubie grał do 1983 roku na pozycjach obrońcy oraz napastnika.

- Na początku ściągnięto mnie jako napastnika, gdyż strzelałem dużo bramek - mówił 3 lata temu dla oficjalnej strony klubu. - Tydzień przed przejściem do OZOS-u grałem jeszcze w ligowym meczu juniorów Polonia - Jeziorak Iława. Po kilku spotkaniach w grupach młodzieżowych ówczesnego OZOS-u trenowałem z pierwszym zespołem.

- Później trener Woźnica (Jan - red.) przekształcił mnie z napastnika na obrońcę. Może był to i dobry ruch, bo lubiłem grać na tej pozycji, a obojętne mi było czy to była lewa, bądź prawa obrona. Byłem obunożny, w juniorach ćwiczyłem grę lewą i prawą nogą. Kiedy trener Woźnica ustawił mnie w pierwszym meczu na lewej obronie to od tamtej pory grałem w pierwszym składzie.

Młodszym kibicom Stomilu Olsztyn Janusz Mochola został przypomniany podczas jednego ze spotkań I ligi, kiedy otrzymał z rąk prezesa Macieja Radkiewicza pamiątkową koszulkę meczową. Po spotkaniu w rozmowie z Kyniem śp. Mochola nie krył wzruszenia, że pamięta się jeszcze o piłkarzu z lat 70/80- tych.

W następnym tygodniu ma się odbyć pogrzeb Janusza Mocholi. Jak poznamy szczegóły to podamy na naszej stronie internetowej.

W niedzielę podczas meczu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza piłkarze Stomilu mają zagrać z czarnymi opaskami na znak żałoby.

Minutą ciszy uczczono pamięć Janusza Mocholi przed meczem forBET IV ligi: Stomil II Olsztyn - Zatoka Braniewo.

Tagi: Stomil Olsztyn, Janusz Mochola


Komentarze

 1. 13.06.21 09:54 arek0311

  Lewa obrona...

 2. 12.06.21 22:19 tomaso

  Tylko nie róbcie jutro sondy wśród tych koszulek, co będą biegać z opaskami, bo nikt nawet nie zechce dowiedzieć się, kim był dla Stomilu Pan Janusz. Kolejny Stomilowiec zagra tam na górze. RIP

 3. 12.06.21 22:13 Tiger

  Smutna wiadomość, prawdziwy Stomilowiec od nas odszedł, będzie na zawsze w naszej pamięci.

 4. 12.06.21 18:10 Piter

  Janusz "Jasiu" Mochola, Stomilowiec, wspaniały człowiek, kochający Rodzinę, Lidzbark Warmiński, Olsztyn, a przede wszystkim Stomil! Jeden z najlepszych obrońców w historii naszego Klubu. Legenda, o której nigdy nie zapomnimy! Przyjaciel, mentor i wybitny zawodnik! Cześć Jego Pamięci!

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.