Relacja z meczu OKS II Stomilowcy - Cresovia Górowo Iławeckie

Grad bramek na Piłsudskiego

2008/2009 - Liga okręgowa Olsztyn - stadion Stomilu
OKS II Stomilowcy 5:1 Cresovia Górowo Iławeckie
1:0
45' Mateusz Różowicz
47' Łukasz Jędrzejewski (k)
49' Tomasz Długołęcki
83' Paweł Kacprzykowski
85' Piotr Żórański
Bramki 70'
ż Łukasz Gomoła kartki Adrian Dworzański ż
Ariel Popławski ż
Bramki OKS II Stomilowcy: Bartosz Grygorowicz Łukasz Gomoła Bartosz Siedlik Marcin Grabowski Dariusz Maleszewski Karol Miller [55' Piotr Zórański] Tomasz Długołęcki Paweł Radziwon Piotr Pająski [46' Paweł Kacprzykowski] Łukasz Jędrzejewski [81' Radosław Białek] Mateusz Różowicz [56' Marcin Bender]
Cresovia Górowo Iławeckie: Dworzański Szymonowicz Walicki Szypczyński Kowalski Kwieciński A. Popławski [75' Mycio] O. Popławski Pisarzewski Gira Borowy [80' Kordek]
Szczegóły Widzów: 50
Sędzia główny: Kamil Klimek
Sędziowie liniowi: Szczepan Szymaniak, Marcin Marchewka

Po bardzo twardym spotkaniu Stomilowcy pokonali Cresovię Górowo Iławeckie 5:1. Rezerwy OKS-u wzmocnili dwj gracze z pierwszej drużyny: Mateusz Różowicz i Bartosz Grygorowicz.

Na boisku dominowała tylko jedna drużyna. Wiele ciekawych akcji było niesłusznie przerywanych przez sędziego liniowego, który kilka razy pomylił się, sygnalizując spalonego. W pierwszej połowie najlepszą sytuację zmarnował Mateusz Różowicz, który wyszedł sam na sam z bramkarzem gości i zamiast podawać do nieobstawionego Łukasza Jędrzejewskiego, strzelił obok prawego słupka. Jednak przed samą przerwą wykorzystał świetne prostopadłe podanie i po słupku skierował piłkę do siatki.

Dwie minuty po wznowieniu gry Różowicz został podcięty przez bramkarza gości na linii pola karnego i chociaż sędzia główny podyktował rzut wolny, to po konsultacji z asystentem zmienił tę decyzję na jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Łukasz Jędrzejewski. Dwie minuty później było już 3:0, bo po ładnej akcji Różowicza prawym skrzydłem na piątym metrze piłkę dostał Tomasz Długołęcki, który spokojnie umieścił futbolówkę w siatce. Cresovia odpowiedziała bramką zdobytą po stałym fragmencie gry, chociaż nie popisał się obrońca stojący na linii, który skiksował i nie wybił wolno lecącej piłki. Przed końcem spotkania do siatki gości trafili Paweł Kacprzykowski i Piotr Żórański, a w 90. minucie w fenomenalny sposób z sytuacji sam na sam obronną ręką wyszedł Bartosz Grygorowicz.

Autor: kom

OKS II Stomilowcy ostatnie spotkanie w Olsztynie rozegrają z Cresovią Górowo Iławieckie. Przeciwnik jest w zasięgu podopiecznych Dariusza Maleszewskiego.

Trener olsztynian będzie mógł skorzystać z usług powracających po kontuzji napastników: Piotra Żórańskiego oraz Radosława Białka. W bramce zobaczymy doświadczonego Bartosza Grygorowicza. W ostatnim spotkaniu OKS II wywiózł remis z Nowej Wsi gdzie padł remis 1:1 z Leśnikiem Nowe Ramuki. Natomiast goście na własnym boisku przegrali z Fortuną Wygryny 0:1. Zwycięzca tego meczu będzie miał szansę opuścić strefę spadkową.