Relacja z meczu OKS II Stomilowcy - Leśnik Nowe Ramuki

Porażka Stomilowców

2009/2010 - Liga okręgowa Olsztyn - boisko na Dajtkach
OKS II Stomilowcy 1:2 Leśnik Nowe Ramuki
0:1
89' Piotr Krasiński Bramki Krzysztof Wałdowski 30'
cz Marcin Przybyliński
Bramki OKS II Stomilowcy: Daniel Iwanowski Marcin Przybyliński Piotr Czuryłło [ 46' Paweł Kacprzykowski ] Sławomir Przybyliński [ 80' Łukasz Gomoła ] Łukasz Komadowski Łukasz Sosna [ 73' Piotr Krasiński ] Tomasz Długołęcki Konrad Myszkowski [ 46' Mateusz Różowicz ] Paweł Kaszubski Piotr Kajda Karol Miller
Leśnik Nowe Ramuki:
Szczegóły Sędzia:
Widzów:

Nie tak wyobrażali sobie środowe popołudnie gracze Stomilowców. Podopieczni Dariusza Maleszewskiego w bardzo słabym stylu przegrali na własnym boisku z Leśnikiem Nowe Ramuki 1:2.

Stomilowcy przyzwyczaili swoich kibiców do zwycięstw na własnym boisku, a ci - rozpieszczeni - oczekiwali kilkubramkowej przewagi olsztynian. Inicjatywę od pierwszych minut przejęli jednak goście, którzy raz po raz zagrażali bramce OKS-u. Co kilka minut przyjezdni marnowali doskonałe szanse do zdobycia gola - nie potrafili trafić w bramkę lub uderzali prosto w Daniela Iwanowskiego. W 30. minucie po wrzutce z prawej strony niezdecydowanie i błąd w kryciu olsztyńskiej obrony wykorzystał były zawodnik Stomilowców Krzysztof Wałdowski, który z bliska z całej siły umieścił piłkę pod poprzeczką. Stomilowców stać było tylko na słupek po strzale z rzutu wolnego Tomasza Długołęckiego i kilka spalonych odgwizdanych na Piotrze Kajdzie.

W drugiej połowie arbiter tego spotkania był najlepszym zawodnikiem w talii kart trenera Leśnika - dzięki temu, że wywalczył rzut karny i usunął z boiska kapitana Stomilowców praktycznie "załatwił" gościom zwycięstwo. Najpierw po bardzo, ale to bardzo trudno widocznym faulu zawodnika gospodarzy podyktował rzut karny, a za chwilę za zasłużone pretensje krytykujące tę decyzję drugą żółtą kartkę pokazał Marcinowi Przybylińskiemu. Chwilę później było już 0:2, a gra w dziesiątkę wyraźnie podcięła skrzydła olsztynianom. W drugiej połowie swój kunszt bramkarski zademonstrował Iwanowski, intuicyjnie broniąc bombę z siedmiu metrów. Stomilowcy ruszyli do ataków - z których i tak nic nie wychodziło - a Leśnik czekał na kontry, których i tak nie potrafił wykorzystać (m.in. kilka akcji 2 na 1 czy 3 na 2). Sędzia tego spotkania znowu pokazał klasę, wyraźnie chcąc pomóc przegrywającym. I niczym Janosik podyktował rzut karny gospodarzom, którego nie wykorzystał Paweł Kacprzykowski, strzelając prosto w bramkarza. Przed końcem meczu kilka kontr wyprowadził Mateusz Różowicz, ale z jego starań jego koledzy mogli wybić rzut rożny. W ostatniej minucie jedną z akcji zakończył bramką Piotr Krasiński. Olsztynianie próbowali jeszcze postawić wszystko na jedną kartę i rzucić się do ataku, ale... nagle zawodników Leśnika zaczęły łapać skurcze, a także odnosili oni co kilkanaście sekund jakieś drobne kontuzje, więc sędzia nie mógł pozwolić sobie na zbyt długie przedłużanie meczu i zakończył te stojące na niskim poziomie widowisko, pełne twardych starć i nieudolnego pokazu sędziowania.

Autor: kom

OKS II Stomilowcy Olsztyn w środowe popołudnie zmierzą się w ramach szóstej kolejki ligi okręgowej z Leśnikiem Nowe Ramuki. – Gramy o zwycięstwo. Interesuje nas tylko wygrana – mówi krótko i treściwie trener Dariusz Maleszewski.

Środowe pojedynki to zmora trenerów zespołów gdzie piłkarze w dniach codziennych pracują zawodowo. Na całe szczęście ekipę Stomilowców ten problem ominie w tej kolejce. Trener Maleszewski nie będzie mógł wystawić w pierwszej jedenastce Marcina Bendera (sprawy osobiste wykluczyły go z gry w dwóch meczach tego tygodnia). Kontuzjowany jest Piotr Pająski. Nadciągniętą pachwinę ma Wojciech Stryżko. – W środę przed meczem zapadnie ostateczna decyzja czy nasz pomocnik zagra – tłumaczy Maleszewski. Niewiadomo także kto stanie między słupkami olsztyńskiego klubu. W rachubę wchodzi Kamil Ryłka lub Daniel Iwanowski. Marek Maleszewski nadal musi pauzować. Do zakończenia kary pozostały dwa spotkania.

Leśnik Nowe Ramuki jest prowadzony przez olsztyńskiego trenera Tomasz Słomińskiego. W ostatniej kolejce wygrali z Orlętami Reszel 2:1. Spotkanie oglądali wysłannicy z Olsztyna. Dariusz Maleszewski w towarzystwie Łukasz Komadowskiego (były zawodnik Leśnika) uważnie śledzili poczynania najbliższego rywala. W drużynie biało-zielonych gra były zawodnik rezerw – Krzysztof Wałdowski. W poprzedniej rundzie na boisku w Olsztynie OKS II wygrał pewnie 3:0. Marzyła by się nam wszystkim taka powtórka wyniku.