Relacja z meczu OKS II Stomilowcy Olsztyn - Błękitni Pasym

Komplet punktów Stomilowców w pierwszym meczu

26 marca 2011 r.
godz. 13:00

OKS II Stomilowcy Olsztyn 2:1 Błękitni Pasym
1:1
43' Jacek Gabrusewicz
50' Maciej Szostek (k)
Bramki Marcin Gołębiewski 27'
ż Paweł Podhorodecki
ż Mateusz Różowicz
ż Tomasz Laskowski
kartki Piotr Gregorczyk ż
Sebastian Łukaszewski ż
Bramki OKS II Stomilowcy Olsztyn: Rafał Miara - Paweł Podhorodecki, Tomasz Aziewicz, Sławomir Przybyliński, Jakub Prusik - Jacek Gabrusewicz, Tomasz Laskowski, Maciej Szostek [ 89 Marcin Bender ], Michał Ruszkiewicz, Mateusz Różowicz - Piotr Żurawel [ 80 Karol Miller ].
Błękitni Pasym: 12. Patryk Malanowski - 13. Piotr Gregorczyk, 4. Tomasz Panikowski [ 80, 16. Bartosz Nosowicz ], 5. Krzysztof Łączyński, 19. Piotr Domżalski [ 72, 7. Michał Nosowicz ], 17. Damian Kruczyk, 11. Maciej Magnuszewski, 2. Sebastian Łukaszewski, 20. Grzegorz Naczas, 6. Marcin Gołębiewski, 9. Arkadiusz Foruś [ 87, 14. Marcin Kruczyk ].
Szczegóły Sędzia główny: Piotr Dudkiewicz (Elbląg).
Sędziowie liniowi: Maciej Przerwa (Elbląg), Radosław Płoski (Elbląg).
Obserwator: Zdzisław Bakaluk (Iława).
Widzów: 150.

Po blisko pięciu miesiącach przerwy na boisko powrócili piłkarze Stomilowców. W meczu z Błękitnymi Pasym powtórzył się wynik z rundy jesiennej. Znowu wygrali Stomilowcy 2:1 i dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty.

Po pierwszej połowie był remis 1:1. A tak na prawdę to Błękitni Pasym powinni wygrywać 2:0. Przełomowym momentem spotkania był rzut karny obroniony przez Rafała Miarę. W 30 minucie udało się mu wybronić strzał kapitana Błękitnymi - Tomasza Panikowskiego. Wcześniej z rzutu wolnego pięknym strzałem popisał się Marcin Gołębiewski. Do remisu doprowadził w 43 minucie meczu Jacek Gabrusewicz. - Ten rzut karny obroniony przez Rafała to była akcja, która dała nam wiatr w żagle i pozwoliła doprowadzić do remisu. - mówił po meczu trener OKS II - Dariusz Maleszewski.

W drugiej połowie Stomilowcy ruszyli do ataku i już w 50 minucie wywalczyli rzut karny. Szczęśliwym egzekutorem "jedenastki" okazał się Maciej Szostek i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:1. Podopieczni Dariusza Maleszewskiego już do końca meczu nie oddali prowadzenia, choć pod koniec było nerwowo bo Błękitni nie mający nic do stracenia postawili na frontalny atak. - Szkoda, że nie udało się nam strzelić trzeciej bramki bo okazji kilka było. Nie było by nerwów na koniec. To pierwszy nasz mecz na naturalnej trawie po serii gry na sztucznej nawierzchni. Najważniejsze, że wygraliśmy i trzy punkty zostały w Olsztynie - ocenił spotkanie trener Stomilowców - Dariusz Maleszewski.

- Spotkanie odbyło się dzięki sponsorowi strategicznemu Stomilowców - firmie PIL - BUD. Opiekę medyczną zapewnił Adnrzej Bronakowski prowadzący gabinet fizjoterapeutyczny Czas Relaksu. Boisko do gry starannie przygotowali pracownicy OSiR. Przy organizacji meczu czynnie włączyli się kibice i przyjaciele drużyny. Dziękujemy wszystkim za okazałą pomoc! - mówi Emil Marecki, specjalista ds. organizacyjnych w OKS II Stomilowcy Olsztyn.

Czwartoligowi piłkarze OKS II Stomilowcy Olsztyn powracają na ligowe boisko. W sobotę o godz. 13:00 zagrają z Błękitnymi Pasym. Przed rundą wiosenną zespół prowadzony przez Dariusz Maleszewskiego mocno wzmocnił kadrę.

Hitem transferowym śmiało można określić przyjście Jacka Gabrusewicza do Stomilowców. Mocnym punktem drużyny będzie także Michał Ruszkiewicz pozyskany z Pisy Barczewo. Do tego do gry zostali potwierdzeni: Rafał Miara (Huragan Morąg), Konrad Rusiecki (MKS Szczytno), Mateusz Różowicz (OKS 1945 Olsztyn), Tomasz Aziewicz (OKS 1945 Olsztyn), Jakub Prusik (Mrągowia Mrągowo), Piotr Kajda (wolny zawodnik) oraz Jakub Koledziński (Pisa Barczewo).

W sobotę trener z różnych przyczyn nie będzie mógł skorzystać z usług Marka Maleszewskiego, Jarosława Kaszuby, Pawła Kaszubskiego oraz Jakuba Koledzińskiego.

- Długo czekaliśmy na rundę wiosenną. Chcemy już zdobywać punkty i zrobić to już w pierwszy meczu z Błękitnymi - mówi Dariusz Maleszewski.

Błękitni Pasym przyjadą bez swojego najlepszego snajpera Marcina Łukaszewskiego. Piłkarz w ostatnim sparingu doznał kontuzji i może nie zagrać do końca sezonu. Do tego na boisku nie zobaczymy innego piłkarza znanego z Olsztyna - Artura Łazara, który przeszedł do Olimpii Olsztynek.